• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

San'at ci/ CHARLES BUKOWSKI

• Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 2
  • Görüntüleme 2K

Okunuyor :
San'at ci/ CHARLES BUKOWSKI

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!

Tahammül edilemeyecek kadar sıkıcı insanlardı sanatçılar, dar görüşlü, başarılı olmuşlarsa ne kadar kötü olurlarsa olsunlar büyüklüklerine inanıyorlardı. Başarılı olmamışlarsa ne kadar kötü olurlarsa olsunlar yine inanıyorlardı büyüklüklerine. Başarılı olamamışlarsa suç başkasındaydı. Yeteneksiz olabilecekleri hiç gelmiyordu akıllarına; berbat bile olsalar dehalarına güvenleri tamdı. Ve her zaman küçük kıçları şöhret'le verniklenmeden mezarı boylamış bir van gogh ya da mozart için berbat işler kusan 50.000 çekilmez geri zekalı vardı. Sadece iyiler bırakabiliyordu oyunu -rimbaud gibi, rossini gibi.

Gülmenin moda olduğu bir devirde ağlıyorum, genç olmanın moda olduğu bir devirde yaslıyım, seni sevmenin daha az cesaret istediği bir devirde senden nefret ediyorum.

Korktukları için entelektüelleşir insanlar, ümitlerini yitirdikleri için değil ve korkmakla ümitsiz olmak arasındaki fark bir entelektüeldir.

Bizzat insan ırki üzerine yazarken bile onlardan uzak kaldığımda kendimi daha iyihissediyorum; iki santim uzakta olmak bile iyidir,iki mil uzakta olmak harika,iki bin mil uzakta olmaksa mükemmel .
CHARLES BUKOWSKI

Guney

Kıdemli
Üye
Gülmenin moda olduğu bir devirde ağlıyorum, genç olmanın moda olduğu bir devirde yaslıyım, seni sevmenin daha az cesaret istediği bir devirde senden nefret ediyorum.
BKOWSKI ve fark...

emeğin var olsun dost...

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Tam göğsünün ortasında bir yerin acıyacakEvinin seni içine sığdıramayacak kadar dar olduğunu fark edeceksin Sokağa fırlayacaksınSokaklar da dar gelecekTıpkı vücudunun yüreğine dar geldiği gibi Ne denizin mavisi açacak içini, ne pırıl pırıl gökyüzüKendini taşıyamayacak kadar çok büyüyecek, bir yandan da kaybolacak kadar küçüleceksin.. Birileri sana bir şeyler anlatacak durmadanÖnemli olan sağlık.
Yaşamak güzel. Boş ver, her şey unutulur.Sen hiçbirini duymayacaksın Göz yaşlarından etrafı göremez hale geleceksin Ondan ölmesini isteyecek kadar nefret edecek, az sonra kollarında ölmek isteyecek kadar çok seveceksin

Hep ondan bahsetmek isteyeceksinÖlüme çare bulundu ya da Yarın kıyamet kopacakmış deselerbaşını kaldırıp Ne dedin? diye sormayacaksınYalnız kalmak isteyeceksinHem de kalabalıkların arasında kaybolmak İkisi de yetmeyecek

Geçmişi düşüneceksinNeredeyse dakika dakikaAma kötüleri atlayarakOnunla geçtiğin yerlerden geçmek isteyeceksin Gittiğin yerlere gitmek Bu sana hiç iyi gelmeyecekAma bile bile yapacaksın Biri sana içindeki acıyı söküp atabileceğini söylese, kaçacaksın Aslında kurtulmak istediğin halde, o acıyı yaşamak için direneceksin Hayatının geri kalanını onu düşünerek geçirmek isteyeceksin.Aksini iddia edenlerden nefret edeceksin Herkesi ona benzetipKimseyi onun yerine koyamayacaksınHiçbir şey oyalamayacak seniİlaçlara sığınacaksın Birkaç saat kafanı bulandıran ama asla onu unutturmayan.Sadece bir müddet buzlu camın arkasından seyrettiren Bütün şarkılar sizin için yazılmış gibi gelecek

Boğazın düğümlenecek, dinleyemeyeceksinUyumak zor, uyanmak kolay olacak Sabahı iple çekeceksinBazen de Hiç güneş doğmasa diyeceksinNe geceler rahatlatacak seni ne gündüzler Ölmeyi isteyip, ölemeyeceksinBelki çivi çiviyi söker diye can havliyle önüne çıkana sarılmak isteyeceksin.

NafileDüşüncesi bile tahammül edilmez gelecekRüyalar göreceksin, gerçek olmasını istediğin Her sıçrayarak uyandığında onun adını söylediğini fark edeceksin Telefonun çalmasını bekleyeceksin Aramayacağını bile bileHer çaldığında yüreğin ağzına gelecekAğlamaklı konuşacaksın arayanlarla Yüreğin burkulacakCanın yanacakBir daha sevmemeye yemin edeceksin Hayata dair hiçbir şey yapmak gelmeyecek içindenOnun sesini bir kez daha duymak için yanıp tutuşacaksın

Defalarca aradığı günlerin kıymetini bilmediğin için kendinden nefret edeceksin Yaşadığın şehri terk etmek isteyeceksinOnunla hiçbir anının olmadığı bir yerlere gidip yerleşmek Ama bir umutOnunla bir gün bir yerde karşılaşma umuduBu umut seni gitmekten alıkoyacak Gel gitler içinde yaşayacaksınBuna yaşamak denirse

Razı mısın bütün bunlara? Hazır mısın sonunda ölüp ölüp dirilmeye? O halde aşık olabilirsin

CHARLES BUKOWSKI

Üst Alt