• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Sanal ortamda kur nasıl yapılır ?

Okunuyor :
Sanal ortamda kur nasıl yapılır ?

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sanal kur yapmanın da kendi kuralları vardır...

Taş devrindeki ilk mağara adamı, mağaradaki kız arkadaşını etkilemek için ilk kıvılcımı çıkardığından beri erkekler her zaman ellerindeki en yüksek teknolojiyi ilişki oyununda kullanmışlardır. Birkaç bin yıl ileri geldiğimizde bugün o günlerden pek farklı olmadığınızı keşfedeceksiniz. Elimizin altındaki internet bağlantımız kendi imajımızın reklamını yapmak için inanılmaz imkanlar sağlıyor, onun sizin için düşündüğü şeyleri genişletin ve kötü ve tehlikeli fikirlerinizi tekrar düzenleyin. Gerçekten, sanal dünya kur yapma sanatının tartışmasız en ileri ve etkili yolu haline geldi. Bunu söylemekle beraber sanal kur yapmanın tuzakları da görülmekte.

Sex Drive gibi filmler internet aşklarıyla dalga geçe dursun, vereceğimiz tavsiyelerle online kur yapma tekniklerinizi geliştirebilirsiniz.

Sanal kur yapma alet çantası

İnternet, gerçekten de bize daha önce hiç elimizin altında olmayan bir çok gerekli alet edevatı bir arada sunuyor. Nerdeyse herkesin bir online profili ve Myspace gibi sosyal sitelerde alanı var. Bu alanlara yorum yapabiliyor, link verebiliyor, resimlerinizi ve filmlerinizi koyabiliyorsunuz ve bunların her biri ona olan düşkünlüğünüzü ifade etmenize yardımcı olabilir. Sone'yi tekrar keşfetmenize gerek yok, bilinen bir Shakespeare sitesine link verebilirsiniz. Yada tutkulu olduğu konuyla alakalı yazılmış bir yazının linkini ona mesaj olarak atabilir ve onu düşündüğünüzü gösterdiğiniz gibi ona ilgilenebileceği bir şey de vermiş olursunuz ve bunları yaparken o konu hakkında yüz yüze konuştuğunuz kadar bile bilmenize gerek yok.

Gerçek dünyada birine kur yaparken yanlışlıkla söylemiş olduğunuz kötü söz kirli bir çamaşır gibi orda durur. Yapabileceğiniz tek şey bir şekilde olayı geçiştirmek ya da üstünü örtmek için kullanacağınız üstün konuşma teknikleriniz olacaktır. Öbür taraftan online flörtleşmede tekrar düzeltme imkanınız vardır. Eğer bir önceki gün bir yorumda bulunduysanız ve ertesi gün bunu yaptığınız için pişman olduysanız tekrar düzenleyebilir ya da yorumunuzu silebilirsiniz.

Hazırlanabilme zamanının avantajını kullanın

İnternet sonunda erkeklere bir şey söylemeden önce düşünme imkânı sağladı. Canlı bir konuşma ortamında erken cevap vererek yapmış oldukları hataları internetin bu imkanıyla yazdıklarını tekrar okuyup söyleyebilecekleri yanlış ya da kafa karıştırıcı şeyleri eleyebiliyorlar. Söylenilen bir şeyi mi kaçırdın? Cevabını biraz ileri görüşle hazırlayabilir muhtemel arkadaşınızın ruhunun daha da derinlerini keşfedebilirsiniz.

Her zaman iletişimde bulunmamalı

Muhtemelen internet eğilimimizin en çok gözden kaçan sonucu anında, çok fazla cevap vermemizdir. Daha az iletişime geçerek e-maillerinizi, bültenlerinizi, ve hızlı mesajlarınızı daha yoğun yapabilirsiniz. Böylece araya mesafe koyan tavrınızla bayanlara daha cazip gelirken aynı zamanda yeni ilişkinizde özgürlüğünüze sahip çıktığınızı gösterirsiniz.

Duygusal ikonları az kullanınız

Her ne kadar bu ikonlar şeker görünüyor ve ergenlik çağındakiler için zorunluluk gibi görünse de mümkün mertebede az kullanılmalı. Bu ikonları daha çok renginizi belli etmek için kullanmalısınız. Duygusal ikonları patronunuza teklif sunarken kullanmanızı söylemiyoruz ama sosyal forumlarda ve kur yaparken gayri resmiliği hissettirmek için arada sırada ufak bir göz kırpmak ya da gülücük atmak problem yaratmaz. Biraz çocuksu görünse de mimiklerinizi göstermekte kullanabileceğimiz, önemli bir açığı kapatmakta.

Bütün kozları erken oynamayın

Ebeveynleriniz birlikte çıkmaya başladıklarında haftada bir iki kere birbirlerini görmek için buluşurlar ve her iki buluşmada telefonla yapılan bir görüşmeden sonra gerçekleşirdi ve her şey bundan ibaretti. Artık internetin ve online profillerin hayatımıza girmesiyle birlikte hayatınızdaki kadınların hepsi sanal olarak aynı anda her yerde. Bunun sonucu olarak ilk iletişiminizin dozunu biraz fazla kaçırıp çok derinlere inebilirsiniz.

İlişkinin ilerleyen bölümlerinde belki tam bir soğukluk yaratacak utanç verici hikayeleri çok erken açığa çıkarmış olabilirsiniz. İşte oldu. Bütün teknolojik buluşlarda olduğu gibi düzgün bir şekilde tarif edilmesi gereken inişleri ve çıkışları vardır. Kıvılcımla alev yaratan ve mağarayı romantik bir ortama çeviren adam aynı kolaylıkta mağaranın tamamını da yakabilir. Sonu olmayan flört imkanlarıyla internet, yanlış kullanıldığı takdirde aynı derece tehlikeli olabilir. Bu vermiş olduğumuz tavsiyeler sizin kur yapma yeteneğinizi ilerletecek ve onun sürekli internette tutacak.
leyditurk.com

Ya, Forumlarda Kur Nasıl yapılır? :)
 
Üst Alt