• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Samsung S8500 Wave

Okunuyor :
Samsung S8500 Wave

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Samsung S8500 Wave, Super AMOLED ekranı, Bada İşletim Sistemi ve çok daha fazlasıyla geliyor...

Samsung bu yıl piyasaya süreceği en iddialı cep telefonu olan Samsung S8500 Wave'i tanıttı. İşte Samsung açıklaması

Samsung S8500 Wave; Samsung'un yeni açık cep telefonu platformu Samsung bada dahilinde öne sürülen ilk cep telefonu olma özelliğini de taşıyor.

Samsung S8500 Wave'in görüntüyü canlandıran Super AMOLED 3.3 inçlik ekranı ve kişiselleştirebilir TouchWiz 2.0 Plus Kullanıcı Arayüzü ile dikkatleri üzerine çekiyor. Samsung S8500 Wave'in yüksek hızda çalışan CPU'su aynı anda birden fazla işlem yapılmasını ve uygulamaların hızlı ve sorunsuz kullanılmasını mümkün kılarak, size her an eşlik ediyor.

Samsung S8500 Wave, kullanıcılara görülmemiş seviyede performans, kişiselleştirme ve dünyaya nasıl bağlanacaklarına dair seçenekler sunmak üzere geliştirildi.

Samsung Electronics Mobil İletişimden Sorumlu, Yetkili Başkan Yardımcısı JK Shin, "Samsung S8500 Wave herkese zengin içerikli, yenilikçi bir akıllı telefon deneyimi sunuyor. Samsung S8500 Wave, bizim vizyonumuzu gerçeğe dönüştürdüğümüzün göstergesi. Geliştiriciler çok sayıda farklı cihazda kullanılabilecek çeşitli platformlar dahilinde uygulamalar yaratma özgürlüğüne ilk defa sahip olacaklar. Geliştirme yapan ortaklarımız Samsung S8500 Wave'de bada mobil platformu ve bizim cihaz teknolojimizin sunduğu sonsuz fırsatları görebilir.' dedi.
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
"Super AMOLED – Görmek İnanmaktır"


Samsung Super AMOLED konusunda çok iddialı

Samsung S8500 Wave, Super AMOLED özelliği ile akıllı telefonlar arasında rakipsiz bir ekran deneyimi sunarak, görmenin inanmak olduğunu gösteriyor. AMOLED'in cok daha parlak, net ve daha az yansıyan AMOLED OnCell görüntüsü var. Bu görüntü mDNIe ( Mobil Dijital Doğal Görüntü Cihazı) donanımlı, yüksek çözünürlüklü WVGA (800x480 piksel) ekranına sahip. DNIe teknolojisi Samsung'un LCD ve LED serisi televizyonlarında da kullanılan kanıtlanmış görüntü teknolojisi. Serbest bakış açısı ve hızlı tepkimesi olan Samsung S8500 Wave hem video hem fotoğraf görüntülemek isteyenlere de üstün görüntü kalitesi sağlıyor.

Sosyal Bağlantı Merkezi – Herşey elinizin altında
Samsung S8500 Wave'de yer alan sosyal merkez belli başlı portalların hepsinin e-posta, IM ve SNS hizmetlerini kesintisiz biçimde telefona direkt entegre etmek üzere tasarlandı. TouchWiz 3.0 UI ile, Samsung S8500 Wave kullanıcılara kolay akışlı entegre mesajlaşma, temasları düzenleme ve takvimdeki olayları görüntüleme deneyimi sağlıyor. Sosyal Merkez'in ardında harika push teknolojisi ile e-posta mesajları, takvimdeki etkinlikler ve SNS güncellemelere anında ulaşılabiliyor.

TouchWiz 3.0 UI – Yeni ve Gelistirilmiş
Samsung S8500 Wave kişiselleştirilebilen menüsü ve ana sayfasıyla kullanıcılara sınırsız seçenekler sağlıyor. Sosyal şebeke sitelerine her an ulaşabilme arzusunda olanlar için, cihaz kullanıcılarının ana sayfanın düzenlemesini Twitter ve Facebook gibi sosyal şebeke hizmetine giriş yapılabilmesi için değiştirmelerine izin veriyor. Müzikseverler için ana sayfa kullanımlı bir medya çalara dönüştürülebiliyor, bol bol fotoğraf çekip paylaşanlar ise, ana sayfayı sevdikleri görüntüleri gösterebilecek şekilde düzenleyebiliyorlar.
Kullanıcılar uygulamalarına tek bir ekrandan anında giriş yapabilmak için öncelik sırasına koyma ve toplama özelliğine sahip olan Hızlı Panel (Quick Panel)'den yararlanabiliyorlar.
Dikkat çeken etkileyici ekranıyla, Samsung'un en son model TouchWiz 3.0 kullanıcı arayüzü; kullanıcıya kusursuz bir deneyimi yaşatıyor. Üstelik motion UI, akıllı kilit acma ve kisiselleştirilebilen widget gibi ileri teknoloji özellikleri de var.
Hız,Performans ve Güzellik

Samsung S8500 Wave, üstün 1GHz'lik işlemciye sahip. Bu işlemcinin hızı sayesinde inanılmaz derecede hızlı tepki veren dokunmatik ekran kullanıcı arayüzüne, kullanışlı ve daha da önemlisi 3D, hafıza-yoğunluklu grafik ve video performansına sahip.

Samsung S8500 Wave aynı zamanda bu yıl lanse cihazların en cazibeli olanlarından. Gövdesinde sert çizgiler ya da ayırma çizgileri yok. Sertleştirilmiş camdan yapılan ekranı Süper AMOLED görüntünün netliğini arttırırken, çizilmeye ve kırılmaya dayanıklı ekran özelliğiyle görüntü kalitesi artıyor.

Multimedya Özellikler ve Bağlanma
DivX ve Xvid için çoklu kodek desteği, ve 5.1 saran ses sistemi desteği Samsung S8500 Wave'i kişisel eğlence sistemine dönüştürüp, HD video dekodlama ve kaydetme kapasitesi Samsung Wave'i video kaydetmek, paylaşmak ve görüntülemek özellikleri sayesinde kusursuz bir cihaz haline getiriyor. Dünyada ilk kez, Samsung Wave Bluetooth® 3.0 ve standart WiFi 802.11i de içinde barındırıyor.

Samsung Appleri: Sınırsız Genişletilebilme Özelliği
Kullanıcılarının Samsung Apps'ten kolay bir biçimde sayısız uygulama indirmesini sağlayan Samsung'un bada platformu bol miktarda oyun, yönlendirme, sosyal sebeke, e-kitap, saglık ve yaşam stili uygulamasına kullanıcıların anında ulaşmasını mümkün kılıyor.

Samsung Mobil Uygulama Ekosistemi'ni 2008'de kurduğu Samsung Mobile Innovator, Samsung Application Seller Site ve ardından bu uygulamanın diğer bir önemli üyesi olan Samsung Application Store takip etti. İngiltere, Fransa, Italya, Singapur, Almanya, Brezilya, ve Çin'de pazara sürülmüş olan bu sistem 2010'da dünya çapında 50'den fazla ülkeye yayılacak.

Samsung S8500 Wave Nisan ayında Türkiye'de satışa sunulacak.

Teknik özellikler: Samsung S8500 Wave

Şebeke
2.5G (GSM/ GPRS/ EDGE) : 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G (WCDMA/ HSPA) : 900/2100 MHz
Ekran 3.3" WVGA (800x480) Süper AMOLED (+mDNIe)
Kamera 5.0 Megapiksel kamera
LED Flash, Touch AF, Yüz/Göz kırpma detektörü, Lomo Çekim, Vintage Çekim, Güzellik Çekimi, Gülümseme Çekimi, Panorama Çekim, Coğrafi etiketleme, Photo Editor
Video HD video oynatma ve kaydetme
5.1ch Mobile Theater
MPEG4, H.263, H.264, WMV,DivX, XviD Video Editor
Ses ve Müzik Music Calar (+DNSe & SRS Ses Efekti)
Müzik bulma servisi, DISK UI
3.5mm kulaklık girişi
FM Radyo/Kaydetme
30 saat çalma süresi
Katma Değerli Özellikler Entegre mesajlaşma Sosyal Merkez
Samsung Apps
TouchWiz 3.0 w/entegre telefon defteri, ses & hareket UI
Dolfin tarayıcı 2.0 / Tek Parmak Zoomlama (up to x10)
A-GPS, On/off Board Yönlendirme (3D Harita), LBS
SMS/ MMS/ Email/ Video mesajlaşma/Exchange ActiveSync
İvme Algılayıcı, Mesafe Algılayıcı, Dijital Pusula
BPP(Temel Yazici Profili), OPP(Nesne Push Profili), PictBridge (USB Yazıcı)
Offline & SIMsiz Mod, Ses Komutu,
RSS Okuyucu, çevre & Mobil Widgets
Bağlantı Bluetooth teknolojisi v 3.0
USB v2.0 (Full -Speed)
Wi-Fi 802.11 b/g/n
Hafıza 2GB/8GB + microSD (32GB'a kadar yükseltilebilir)
Boyutlar 118 x 56 x 10.9mm
Pil (Standard) Li-Ion, 1,500 mAh

chip.com.tr
 
Üst Alt