Samsung galaxy note 3 batarya süresini artıran ince ayarları

Galaxy Note 3 beraberinde gelen 3200Mah. lik pil ve son çıkan Kit Kat sürümü ile birlikte uzun pil ömrü sunabiliyor. Aşağıda vereceğimiz ince ayarlar ile batarya süresini dahada uzatmak mümkün..

1) Eğer yedekleme yaptıysanız cihazınıza gereken kullanmak istediğiniz programları google play den tekrardan indirip güncelleyin

2) SD kartınızı önce yedeğini alıp bilgisayara takarak formatlayın .Temiz bir şekilde telefonunuza geri takın. Mümkünse eğer yedeklemesini yaptığınız dosyaları içine atmadan sıfır bir şekilde geri takın. 2 -3 şarj dönemi kullandıktan sonra geri yedekleme yapabilirsiniz.

3) Ayarlar> Bağlantılar>Wifi menüsüne geldikten sonra telefonun menü tuşuna basarak gelişmişe ayarlara girin. Çıkan menüde ağ bildirimi eğer işaretliyse işaretini kaldırın. Taramaya daima izin ver işaretini yine kaldırın. Wi-Fi zamanlayıcı kapalı olsun.

4) Bluetooth u sadece ihtiyacınız olduğu zaman kullanın. Tabi kulaklık veya Galaxy Gear tarzı ürünler kullanıyorsanız bütün gün açık olmakta. Ama eğer bütün gün bağlantı gerektiren bir ürün kullanmıyorsanız mutlaka kapatın.

5) Ayarlar>Bağlantılar>Konum servisine gelin. Google Konum bildirme özelliğine basın. Çıkan menüde Konum Bildirme ve hemen altındaki Konum Geçmişi kapalı olsun. En yukarıdaki Mod seçeneğine basın ve Güç Tasarrufuna basın. Şimdi geri gelin ve Konum servislerini komple kapatın.

6) Ayarlar>bağlantılar> NFC, S Beam ve Yakındaki cihazlar kapalı konumda olsun.

7) Ayarlar>cihaz> ses bolumune gelin. Burda Tuş sesleri, Dokunma sesleri, Ekran kilidi sesi işaretli olmasın. İşareti varsa kaldırın. Aynı şekilde Tuş vuruşu sesi be Tuş vuruşu titreşimini işaretlerini kaldırıp bu özellikleri kapatın.

8) Ayarlar>Cihaz>Ekran bağlantısına gelin. Parlaklığı ortanın biraz altına mümkünse otomatiğe çekin. Ekran zaman aşımı 30 saniye Tuş kilidi ışığı süresi ise 1.5 saniye olsun. Okuma modu açıksa kapalı olsun. Ekran tonunu otomatik ayarla mutlaka işaretli olsun. Bu menüde yine ekran modu seçeneğine gelin ve çıkan menüden Ekranı uyarlayı işaretleyin.

9) Ayarlar>genel> hesaplar bolumune gelin. Eğer Gmail kullanıyorsanız, burda Google üzerine basın ve yine çıkan seçeneklerden Gmail adresinizi üzerine gelerek basın. Gelen ekrandan sadece Senkronize Gmaili aktif bırakacak şekilde diğer tüm işaretleri kaldırın. (Not bu şekilde işlem yaptığınız zaman takvim, rehber, picasa veya Google Drive gibi bilgileriniz google ile eşitlenmez. Ancak siz istediğiniz zaman manuel olarak bu ekrana geri dönüp eşitleme yapabilirsiniz. E-mail programı olarak cihazın içinde gelen E-posta programını kullanıyorsanız eğer Gmailide bu bölümde devre dışı bırakabilirsiniz.

10) Ayarlar>genel>hesaplar bolumune gelerek buradaki uygulamaların tümünü devre dışı bırakın. Örneğin whatsapp kullanıyorsanız, onun üstüne gelerek rehber eşitlenmesini devre dışı bırakabilirsiniz. Aynı şekilde facebook gibi uygulamalarında içine gelerek eşitlemeyi kapatın. Facebook eşitlemesi yapmamanız size etkinlikleri takviminize alamama dışında çok bir şey kaybettirmez. Dropboxda kullanmıyorsanız devre dışı bırakın. Kullanıyorsanızda devre dışı bırakabilirsiniz. Eğer E-posta uygulamasını kullanıyor iseniz bunu kapatmayın aksi taktirde maillerinizi alamassınız.

11) Ayarlar>genel>bulut bölümüne gelerek buradaki dropbox senkronizasyonunuda devre dışı bırakın. Bu Samsung ile olan senkronizasyondur. Eğer zaten aktif değilse veya burada gözükmüyorsa bir işlem yapmanıza gerek yok.

12) Ayarlar>genel>Uygulama yöneticisine gelin ve kullanmadığınız uygulamaları devre dışı bırakın.

13) Cihazın en yukarısından iki parmağınızı aşağı doğru indirin ve cihaz özellikleri listesine gelin. Buradan kullanmadığınız bütün özellikleri kapatın. Senkronizasyon açık kalabilir. Bende sadece wifi, mobil veri, güç tasarrufu ve senkronizasyon açık. Burdan kullanmak istediğiniz herhangi bir özellik olursa ihtiyacınız olduğu zaman açın. Cihazın beraberinde gelen sensörler ve akıllı hareketler her zaman kullanacağınız özellikler değildir. Benim emaille işim yok derseniz o zaman senkronizsyonu komple kapatın. Şarj ömrünüze ciddi derecede olumlu bir şekilde etki eder.

14) Şimdi bu ayarları yaptıktan sonra telefonunuzu kullanım sırasında eğer wifi ye bağlı iseniz mutlaka mobil veriyi elle kapatın. Mobil veriyi kullanacaksanız da wifi kapalı olsun. İkisini aynı anda açmayın. Hangisine ihtiyacınız varsa o açık olsun.

15) Güç tasarrufu mutlaka sürekli açık olsun. Unutmayın onun açık olması demek cihazınızın performansı düşecek demek değildir. Pil ömrüne büyük katkısı vardır. Sadece yüksek işlemci gücü gerektiren şeylerde, örneğin oyunlarda kapatabilirsiniz.

16) Ana sayfanızda fazla widget kullanmamaya dikkat edin. Widgetler şarj düşmanı olabilirler. Ayrıca kullanmadığınız sayfa var ise kapatın. Ana sayfada sayfa azaltmak için iki parmağınızı biri alttan diğeri yukarıdan olmak üzere ekrana dokundurun ve yukardakini aşağı, aşağıdakini de yukarı doğru sürükleyerek birbiriyle birleştirin. Çıkan ekranda kaldırmak istediğiniz sayfaya tek parmağınızla basılı tutun ve yukardaki kaldır yazan çöp simgesine doğru sürükleyin.


Bunlar dışında önemli olan başka bir konuda wifi ve 3G kullanımlarıdır. Eğer sinyal gücü zayıf bir yerde iseniz şarjınız istemesenizde daha hızlı tükenecektir. Böyle bir yerde 3Gyi kapatsanız bile telefon sürekli güçlü sinyal almak için enerji harcayacaktır.
 
Kaç model galaxy note 3 var? ,Türkiye'de satılan note 3 modeli hangisi?

Note 3'ün iki adet modeli vardır.
1: uluslararası modeli olan N9005 kodlu, 2.3 GHz quad-core Snapdragon 800 işemcili model

2: N9000 kodlu, 1.9 GHz quad-core (Cortex A15) + 1.3 GHz quad-core (Cortex A7) Samsung Exynos 5 Octa işlemcili olan 3G'lli modelidir.

Lte yani 4G şebekesi olan ülkelerde snapdragon lu model olan N9005 satılır. Ülkemiz gibi 3G destekleyen ülkelere ise Eknyos işlemcili N9000 modeli satılır

Ayrıca aynı modellerde kendi içinde de kodlarla ayrılır. Örneğin Türkiye'de satılan Exynos işlemcili Note 3 N9000Q olarak satılırken, Rusya'da satılan Exynos işlemcili modelin kodu N900'dur. Bu kodlar işlemcileri aynıda olsa ülkelere göre fark gösterebilir.

İnternetten N9005 modelini alıcam, garantisi olduğunu söyleniyor, doğrumudur?

Türkiye'de N9005 modeli satılmaz, cihaz yurt dışıdır. Kayıt olayına tabidir ve Samsung Türkiye herhangi bir arızada garanti vermez. Eğer ısrarla garantisi olduğu söyleniyorsa belki kendi içlerinde verdiği bir garantidir.

Türkiye'de 16GB lık note 3 modeli satılırmı?

Türkiye'de satılan modeli N9000Q kodlu 32GB'lık modeldir. (Not 3 neo modeli hariç) Eğer 16GB'lık bir model alırsanız bilmelisiniz ki ya uluslararası olan modeldir yada replika dediğimiz birebir kopyasıdır.

Note 3 alıcam ama baktım işletim sistemi 4.2.2.

Ürün sahte yani replika denilen birebir kopyasıdır. Galaxy Note 3'ün hem Snapdragon modeli hemde Exynos işlemcili modeli 4.3 Jelly Bean ile piyasaya çıkmıştır.
 

Ziyaretci

Ziyaretci
telefonu çok kullanmıyorum ve alalı yaklaşık 15 gün oldu ama şarjım 24 saat bile gitmedi nedenlerini öğrenebilir miyim ?
şimdiden teşekkür ederim
 
telefonu çok kullanmıyorum ve alalı yaklaşık 15 gün oldu ama şarjım 24 saat bile gitmedi nedenlerini öğrenebilir miyim ?
şimdiden teşekkür ederim

Telefonda kullandığınız uygulamalar açık kalıyorsa işlemci sürekli çalıştığı için şarjınız hem çabuk biter hemde telefonunuz yavaşlar.Uygulamalrı kullandıktan sonra kapatın.WiFi, Bluetooth, GPS ve 3G gibi kablosuz bağlantılar şarj düşmanıdır.Kablosuz bağlantıları sadece kullanacağınız zaman aktif ederseniz telefonunuzun şarj etme süresini biraz daha uzatmış olursunuz.
 

Ziyaretci

Ziyaretci
cihazım hem ısınıyor hem çabuk şarjı bitiyor sık sıkta açılıp kapanıyor
 
Üst Alt