• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Samimi Olduğunuz Kişilere En Çok Kullandığınız Hitap Şekli?

Samimi Olduğunuz Kişilere En Çok Kullandığınız Hitap Şekli?

• Kullanılan toplam oy
    24

tad1960

Tecrübeli
Üye
Canım desem olmazgüzelim desem felaket dostum desem dert,aşkım desem başka dert kuzum eh..

Kaygısız

Amatör
Üye
Yakinlik derecesine gore degisir bence de. Samimiysem eger icimden gelen her seyi derim. Daha cok kuzum kelimesini kullaniyorum benimle butunlesmis artik, meeee :))

kirmizielma

Amatör
Üye
CANIM derim ama dedim de ne oldu .)))))

Canım dediklerim canımı aldı
Gönül sarayımı yıkıp gittiler
Bu mutsuz yaşantım onlardan kaldı
Beni ölenlerden beter ettiler

Haykırsam dünyaya ettiklerimi
Yine anlatamam çektiklerimi
Tanrım zalim yapmış sevdiklerimi
Beni sevdiğime pişman ettiler

Ben böyle değildim sonradan oldum
Bu kötü kaderi sonrdan buldum
Aldana aldana ömrümden oldum
Beni bugünlerden dünden ettiler

Haykırsam dünyaya ettiklerimi
Yine anlatamam çektiklerimi
Tanrım zalim yapmış sevdiklerimi
Beni sevdiğime pişman ettiler

Aynen böyle yaptı.))) Ibrahim Tatlises - Canim Dediklerim - YouTube

Son düzenleme:

Kamalakanta

Acemi
Üye
Büyüklerime abi abla , teyze amca ; küçüklere canım ; aşkıma mooduma göre cannn ,aşkım,hatun , bebeem , gacı, nan zilli , hişt , vsvs :), bebeklere ve çok ķüçüklere kuzuu , birşeyler öğrendiklerime hocam veya üstat , birine kızdıysam kardeşim veya birader diyorum genellikle . Beyi çok nadir kullanırım . Ancak resmiyet varsa ki genelde o bana bey diye hitap etmiş ve ısrar ediyorsa . Çünkü aslında kimse Bey değil . Ah bide kızlarıma kızışlar derim .

yusufcanbulut

Acemi
Üye
Kızlara canım aşkım kankasının gülü güzelim bacıcım aba derim erkeklerede genelde kanka canım yada isim ile hitap

K

Koç aleyna

Ziyaretci
Bn genellikle en yakın arkadaşıma müzik diyorum o da bana beybsi dio biz de ortam böle oluyor yni

Ali5561

Acemi
Üye
Bence de kardeşim derim bazen başkan veya reis de diyorum bunları da ekleyin :)

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Kirve
hacı
Kardo
Bilader
Keke

Tırrek
Yavru
Bremin
Gakko
Reis
Monşer
Çavo
Hafız

Z

Ziyaretcii

Ziyaretci
Kirve
hacı
Kardo
Bilader
Keke

Tırrek
Yavru
Bremin
Gakko
Reis
Monşer
Çavo
Hafız

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
genelde ben devrem derim. E ailede babayla abi polis olunca öyle oluyor... Bu lakabı okulda söylerim.

karafetva

Tecrübeli
Üye
sevmekesas' Alıntı:
Seçeneklerde yok ama.
kız anketi olmuş zaten. Ben kimseye "siz" dememeye çalışıyorum. Bayanlar ve bazı yanlış anlamamasını istediklerim için ayrıcalık tanıyorum sadece. Siz dememek için dolaylı anlatımlar çoğalıyor. Saygı ifade eden sözlerden başka sözler lazım bana. Mesela "alo" da demiyorum millet şaşırıyor. ALO ya da başka kelime lazım.

Ama samimi olduklarıma "sayın" "çok değerli" ve isminden sonra Bey diye hitap ediyorum... yine de anketten en yakınını işaretliim.,
"kardeşim"

Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Erkek bir arkadaşım var çok samimiyiz ben ona yakışıklı derim o bana hatun güzelim falan der

karafetva

Tecrübeli
Üye
Elazığda gakkoş diye bi tabir var. Kardeş manasında diye duymuştum. Erzurumdaki dadaş ı bilirsiniz zaten