• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

şamil sam avrupa şampiyonu oldu

Okunuyor :
şamil sam avrupa şampiyonu oldu

securıty57

Amatör
Üye
SAM, AVRUPA BOKS BİRLİĞİ TARAFINDAN AVRUPA ŞAMPİYONU İLAN EDİLDİ

Ankara'da 4 Temmuz'da İtalyan rakibi Paolo Vidoz ile berabere kalan Türk boksör Sinan Şamil Sam, bağlı olduğu Hamburg kentindeki Arena şirketinin sahibi Ahmet Öner'in itirazı üzerine Avrupa Boks Birliği (EBU) tarafından ağır siklette Avrupa Şampiyonu ilan edildi.

Arena şirketinin sahibi Öner, puan hakemlerinden birinin kararını maçtan sonra Sinan'ın aleyhine çevirdiği gerekçesiyle itirazda bulunmuştu.

Arena tarafından yapılan açıklamada, söz konusu hakemin hatasını kabul ettiği, bunun üzerine EBU'nun Sinan'ı resmen Avrupa Şampiyonu ilan ettiği bildirildi.

Avrupa Şampiyonluğu kemerinin Sinan'a, 21 Temmuz'da İstanbul'da düzenlenecek bir basın toplantısında verileceği kaydedildi.

Sinan, bu konuda yaptığı açıklamada, karardan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, ''Karşılaşmayı kazandığımı biliyordum ve beraberlik kararından dolayı büyük bir hayal kırıklığına uğramıştım. Tabii ki taraftarlarımın önünde şampiyon ilan edilmek isterdim. Ankara'da elimin boş kalması çok üzücüydü'' şeklinde konuştu.

Şimdi Avrupa Şampiyonu ilan edilmesinden sonra bir adım daha ileriye giderek Dünya Şampiyonluğu için mücadele etmek istediğini ifade eden Sinan, Öner'in Avrupa Şampiyonluğu mücadelesini Ankara'da yaptırmayı başardığını, Dünya Şampiyonluğu mücadelesini de İstanbul'da organize ettirebileceğine emin olduğunu kaydetti.

Öner de ''Sonuçta adaletin kazanmış olması önemli. Bunun için EBU'ya teşekkür ederim'' dedi.

Sinan'ın dünyanın en iyi boksörlerinden biri olduğunu gösterdiğini belirten Öner, artık tüm kapıların kendisi için açık olduğunu sözlerine ekledi.
Haber Kaynağı : Samanyolu Haber
 
Üst Alt