• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Sakal-ı Şerif diye bir şey yoktur, buna inanmak putperestliktir

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
İlahiyat Profesörü Yaşar Nuri Öztürk, ilginç çıkışlarından birine daha imza attı. Show TV'de Saba Tümer'le programa çıkan Öztürk "Sakal-ı Şerif diye bir şey yoktur, buna inanmak putperestliktir" ifadelerini kullandı.

Sakal- ı Şerif diye bir şey yoktur, putperestliğin lüzumu yok. Bu tabir bile putperestliktir. Peygamberimiz kime sakalını verip de "bunu saklayın" demiştir? Bu şirkin en büyüğüdür. Peygamberi bu konuya alet ettikleri için. Peygamberin bıraktığı tek mucize Kur'an-ı Kerim'dir.

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
D edigi dogrudur yada degildir ayri birsey ama bir gercek var ki ; Türkide inananlarin büyük bir cogunlugu , Zekeriya BEYAZ ve Y.Nuri ÖZTÜRK ü tv lere cikip cebini dolduran dini kullananlardan ibaret görüyor... Yani KISACA Öztürk ün dedigi kendini baglar,

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
D edigi dogrudur yada degildir ayri birsey ama bir gercek var ki ; Türkide inananlarin büyük bir cogunlugu , Zekeriya BEYAZ ve Y.Nuri ÖZTÜRK ü tv lere cikip cebini dolduran dini kullananlardan ibaret görüyor... Yani KISACA Öztürk ün dedigi kendini baglar,
Sevgili komanda biz Yaşar Nuri Öztürk'ü değil söylediği sözü tartışmaya açtık.. Bozuk saat bile günde iki kez doğruyu gösterir.. Unutmayın.

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Sayin Adminim galiba yazdigimi tam okumadiniz..ilk yorumum zaten Söyledigi söz hakkinda oldu, Dogrudur yada degildir diye...
Sonra söyleyene yorum yazdim... Mevlana derki " Bir lafa bakarim sözmü diye birde söyleyene bakarim adam mi diye " Roman yada bir kitap alirken bile Yazarina siz dikkat etmiyormusunuz...? Kaldiki bu kisi Din üzerine kitap yazip fetva veriyor ( kendince ) Söylenen yada yazilan seylerin müsebbibininde kim oldugu sizcede önemlidir zannimca.... Müslüman bir insan din konusunda hassas olur...Y.Nuri de bizim hassasiyet ölcülerimizin DI$INDA ..

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Roman yada bir kitap alirken bile Yazarina siz dikkat etmiyormusunuz...? Kaldiki bu kisi Din üzerine kitap yazip fetva veriyor ( kendince ) Söylenen yada yazilan seylerin müsebbibininde kim oldugu sizcede önemlidir zannimca.... Müslüman bir insan din konusunda hassas olur...Y.Nuri de bizim hassasiyet ölcülerimizin DI$INDA ..
Kitap alırken ben tabiki dikkat ederim Beğenmediğim görüşlerini paylaşmadığım yazarın kitabını almam, Fakat , Falanca yazar Soytarı dır da demem. bilmem anlatabildim mi?

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
Sayin Yüksell... ortada süphe uyandiracak yada acaba dedirtecek bir durum varsa, elbette haklisiniz...
Ama kesin bir sey de varsa kimsenin inkar edemeyecegi hatta bu kisilerin kendi ifadeleri yada bu kisilere isnad edilen karsilikli konusmalarda birsey varda o kisi yok Efendim böyle birsey ..demiyor kendisine verilen paye yada ünvana Riza gösteriyorsa bunuda baska birilerinin yazip söylemesinde bir sakinca yoktur... Mesela Hasan Mezarci....! $aklaban degilmidir...? Adam cikti tasviri Isa Peygamberin resimlerindeki gibi giyinerek ve seklini semalini ona benzereter ben Mesihim dedi, iste Almanyadan mi ne gelmisti ucarak geldim falan demisti... Hatta hala gözümün önünde onla röportaji reha Muhtar katila katila gülerek yapmis dalga gecmisti....!

Yasar Nuri Öztürk e gelince , Bir ara Ayse Özgün Show vardi... Topluyorlardi stüdyoya 40-50 bayan 3-5 erkek izleyici hemen hergün 2 saate yakin program yapiyordu .. Ayse Özgün ve Yasar Nuri Öztürk... Moderatör Ayse Hanim hergün Yasar Nuri Öztürk icin program icinde diyordu ki ; Asrimizin secilmis insani ..! yani Mehdi olarak takdim ediyordu... Hic bir gün ben Y.N.Öztürk ten , Aman Ayse Hanim ne diyorsunuz ben iste bu isin ilmini yapmis normal bir profösörüyüm..! demedi....

O zaman size sunu sorsam , Hasan Mezarci sizce $arlatanmidir...isa mesihim demekle... degilmidir...
Sen mehdisin secilmis insansin dendigi halde susmakla onaylayan Y.N.Öztürk sizcede Mehdi midir...? degilse nedir...bu payeyi kabul etmekle..?

Neyse belki bu sorularin cevabini alamayacagim ama sakal meselesi hirka meselesi yada carik meselesi cokta önemli degildir...sonucta FArz degildir sünnet degildir... sekil yada esyadan ziyade Hz.Muhammedin bize yasantisi,peygamberligi ve örnek insanligidir..asli olan... Sonra sakal ... millet gidipte onu kutsamiyor, tapinmiyor yada onu görünce secde etmiyor, bircok kisi merak edip gidiyor ... bir defa banada denk geldi baktim ama birsey göremedim...bir cam fanus icinde sadece bir tek sakal teli... imis.... $irk midir degilmidir...? Kisilerin sakala nasil baktigina bagli , simdi ben diyelim ki merak ettim nasildi diye gittim baktim, gördükten sonra bildigimiz sakaldan mis diyerek evime döndü isem sirkemi girmis oldum...?

tansxx

Kıdemli
Üye
selam ederim;

sevgili peygamberimizin sakalı değil yaşam tarzıdır bizlere insanlıkda ışık tutan. onun sakalını öpmek elbetteki sevgiden ileri gelebilir ama bu cennette bir makam mertebe sağlamaz. asl olan onu icraatlerimizle yaşatmamızdır. saygı sevgi hoşgörü ile.

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
selam ederim;

sevgili peygamberimizin sakalı değil yaşam tarzıdır bizlere insanlıkda ışık tutan. onun sakalını öpmek elbetteki sevgiden ileri gelebilir ama bu cennette bir makam mertebe sağlamaz. asl olan onu icraatlerimizle yaşatmamızdır. saygı sevgi hoşgörü ile.
iste bu....

Zaten kimsede ben sakal-i serifi gördüm tamam bana cenennem kapilari kapandi cennet kapilari ardina kadar acildi demiyor.. enazindan ben bu yasima kadar hic duymadim...

kıyamet

Amatör
Üye
İnsanların, kime ait olduğu belli olmayan bir sakalı görmeye gitmekteki amacı ne olabilir?
Velev ki Hz. Muhammet'in sakalı

-Bu sakal sizin ilminizi mi artıracak?
-İmanınıza iman mı katacak?

Birkaç kıl-tüyün peşine düşmenizdeki amaç ne?

Kıl-tüy görmekle ve onları öpmekle peygamber sevgisi olmaz; o kadar ucuz değil...

Üst Alt