Şaka gibi Hediye

25 vatan evladının büyük bir tedbirsizlik sonucu kaybedildiği kazanın üzerinden daha iki gün geçmeden Afyon’a gelen Genelkurmay Başkanı’nı ağırlayan Afyon Valisi Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel'e çeşitli hediyeler sunması dikkat çekti

Siyasi partilerin temsilcileri de Valilikteki bu görüntüleri değerlendirdi.

Hüseyin Çelik: “Anormallik görmüyorum, cenazede bile lokum dağıtılır”
Gürsel Tekin: “İçim acıdı”
Oktay Vural: “Bu kadar sivilleşme de olur mu”
Hasip Kaplan: "Bu bir densizlik"

PEKİ NE YAPMALIYIZ?
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
Hüseyin Çelik: “Anormallik görmüyorum, cenazede bile lokum dağıtılır”

dinimizde peygamberlikten sonra gelen en büyük onur olan şehadetin adı artık; kelle, 3-5 mehmet öldü ve cenaze olmuştur!!!

ama biz bu davranışları kurtuluş savaşında da yaşamış ve görmüş milletin torunlarıyız. Türk lafını ağzına almayan, işgalcilerle lay lay lom hayatı yaşayıp ve bunda yüce dinimizi kullananlara antremanlıyızdır...

artık takke düştü kel göründü, bu milletin mukaddesatı ile adeta dalga geçenler, emin olun zamanınız oldukça daraldı.
 
Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özel Afyonkarahisar’da 25 askerin şehit olduğu mühimmat deposunda incelemelerde bulunmak üzere Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’na geldi. Valiliği de ziyaret eden Org. Özel'e burada çeşitli hediyeler sunulması dikkat çekti. Hediyelerle ilgili açıklama yapan Vali Balkanlıoğlu 'Tepkilere anlam veremiyorum. Acımız tarifsiz ancak hayat da devam ediyor' dedi.
devamı...
 
selam ederim;

hakikaten keninde olan insan yapmaz bunu akli dengeleri yerindemi merak ediyorum, hani vatanın evlatları idi şehitler? kendi çocugu ölünce yapamayacağı bir hareket insanın. bu kadar düşüncesiz bir vali görevden alınmalı. kendileri resim çekip yayınlıyorlar birde tamamen saflık düşüncesizlik.
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
olay olmuş tam 25 gencecik fidan solmuş, ilk açıklamaları tarım ve hayvancılık bakanı yapıyor! savunma bakanı, içişleri bakanı, hükümet sözcüleri yada olaydan birinci sorumlu genel kurmay değil, hayvancılık bakanı... olayın baş sorumlusu 3. gün olay mahalline halı almaya gidiyor...
 
Bakan çıkıyor namaza giden askere bi şey olmadı diyecek kadar küstahlaşıyor pot kırdığı yetmiyormuş gibi Hindistan ve Pakistan'ı örnek gösteriyor..Vali desen aynı karakterde yalakalık uğruna 25 şehidi çiğniyor..Paşa ise medyaya kırgınmış fotoğraflar için...Fakat bu durum bizi yönetenlerin kültür seviyesini ve düşüncelerini alenen gözler önüne seriyor ama burda en önemli husus o adamları oraya getiren kişilerin kültür seviyesi..
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
valinin hediyeleşme savunmasına bakınız. popüler biri gelmiş, şehrinin reklamını yapıyormuş ve HAYAT DEVAM EDİYORMUŞ! 25 can adamın umurundamı "adam şehrini pazarlıyor" afyon sucuğu ve termalleri ile ünlü, ya hamama gidip TAKUNYALARI ile göbek taşında sucuk yeselerdi!
 

tunakan

Uzaklaştırıldı
başbakana bakınız; erdoğan, Afyonkarahisar'daki patlama üzerine, oradaki yetkililerden başta albay, yarbay, binbaşı ve astsubay olmak üzere 4 kişinin görevlerinden alınarak farklı yerlere tayinlerinin yapıldığını bildirdi. Görevden alınan 4 askeri yetkili başka yerlere tayin edildi. Afyon'da cephanelik patlaması sonrası 25 asker şehit olmuştu.

erdoğan, Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e biraraya gelmesinin, olması gereken bir durum olduğunu belirterek, ''Fakat oradaki her zaman rutinde yapmış olduğu hediyeleşmeyi böyle bir günde yapmış olması yanlış bir hadisedir ve yanlış yapmıştır. Fotoğraf çektirip onu daha sonra sitesine koymak ayrı yanlıştır'' dedi.

işte olay budur, vali bilerek ve isteyerek olayı sıradanlaştırma amacıyla bu eyleme imza atmıştır. askere ceza varken valiye hiç bir yaptırımın olmaması iktidarın dahliyle bunun gerçekleştirildiği ortaya çıkmıştır. ancak o patlamada onlarca gencimiz, bombaların şiddeti ile yanarak birbirine kaynamıştır ve bir haftadır kimlik tespitleri bile yapılamayıp naaşları ailelerine teslim edilememiştir. olay ise hala tesadüfen oldu boyutundadır. bunu şehit ailelerin manevi dünyasına ve topluma hakaret sayıyorum.

başbakanın valiye; afyon’un marka olması için başlatılan çalışmalara en büyük katkıyı vermesi ve onun sayesinde ulusal basının manşetlerine taşıdığı ve yüzlerce internet sitesinde afyon’u konuşturduğu ve bu nedenle çok kısa zamanda dünyanın parlayan yıldızı afyon olacağı için törenle takdir plaketi vermesini bekliyoruz. şehitler ve dahi 80 ilin valisi bir yana afyon valisi bir yana.
 
Hediye skandalında fatura danışmana
Genelkurmay Başkanı Necdet Özel'e kilim, plaket veren Vali İrfan Balkanlıoğlu danışmanını işten attı.
 
Üst Alt