Sahibinden satılık yunan adaları

Yunanistan'da kamuya ait bazı adaların kiralanması için atılan adımlarla birlikte, şahıslara ait satılık adalar da yine gündeme geldi. Fiyatları 1.5 milyon eurodan başlayan bu adalar arasında 5 milyon euroya satılık beş parçadan oluşan bir takım ada da bulunuyor.

Bölgede, Yunanistan'a ait irili ufaklı 6 bine yakın ada bulunurken, bunlardan küçük bir kısmının mülkiyeti de özel şahısların elinde bulunuyor. Girişimciler, fiyatları büyüklüklerine göre 150 milyon euroya kadar çıkan bu adalara lüks otel ve villa yatırımları yapabiliyor.

Modi Adası

Yer: Kefalonya
Fiyat: 1.5 milyon dolar
Yüzölçümü: 20.6 hektar

Ada, Yunanistan'ın batısında Iyonya Denizi'nde yer alan alıyor. Ada, beş güze adadan oluşan Echinades takım adası içinde yer alıyor. Adanın etrafında hiç bir sanayiden kaynaklı çevre kirliliği ya da hava kirliliği bulunmuyor.

Athanasios Adası

Yer: Hasköy'den 1.5 mil uzaklıkta
Fiyat: 1.5 milyon euro
Yüzölçümü: 1 hektar
03.jpg

Çam ve zeytin ağaçlarıyla kaplı adada bir de kumla kaplı plaj bulunuyor. Kişiye özel villa inşaatları için uygun yatırım fırsatı sunuyor.

Lihnari Yarımadası

Yer: Korint'in batısından 10 dakika uzaklıkta
Fiyat: 3 milyon euro
Yüzölçümü: 38.45 hektar

05.jpg


Korint'in gelişen tatil bölgesinde yer alan ada, geniş kıyı ve deniz manzarası sunuyor. Zeytin ağaçlarının yaygın olduğu adada, taze su kaynakları da oldukça fazla.

Ada - Echinades

Yer: İyonya Denizi
Fiyat: 4.9 milyon euro
Yüzölçümü: 130.2 hektar

07.jpg


Beş ada içerisinde sadece en büyüğü olan Provati isimli ada 3.2 milyon euro. Adanın yakınından herhangi bir ana deniz yolu rotası geçmediği ve fabrika bulunmadığı için doğa olarak oldukça korunaklı. Anakaraya 500 metre, Astakos Limanı'na 2 kilometre mesafede olan Provati'nin Atina ile bağlantıyı sağlayan otobanla arasındaki uzaklık ise yaklaşık 30 kilometre. Adanın Atina'ya olan uzaklığı ise 280 kilometre.
hurriyet.com.tr
 
Üst Alt