• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Saddam'ın devrilmesinin sembolü bugün çok pişman

Okunuyor :
Saddam'ın devrilmesinin sembolü bugün çok pişman

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Kadum el Caburi, 10 yıl önce tüm dünyanın tanıdığı bir kişiydi. elinde balyozuyla çekilen fotoğrafı dünya basınının manşetiydi.Irakın başkenti Bağdatta Firdevs Meydanında bulunan Saddam Hüseyin heykelini yıkan adamdı el Caburi ve bugün Keşke hiç öyle bir şey yapmasaydım diyor.

52 yaşındaki el Caburi, İngiliz Observer gazetesine, Saddamdan nefret ederdim diye konuştu: Beş yıl boyunca o heykeli devirmeyi diledim. Ama sonrasında olan bitenler büyük bir hayal kırıklığı oldu. o zamanlar sadece bir diktatörümüz vardı, şimdi yüzlercesi var. Hiçbir şey iyiye gitmedi.

El Caburinin pişmanlıkları ise iki yıl sonra başlamış: Saddam döneminde güvenlik vardı. Yolsuzluk vardı ama böylesi yoktu. Hayatlarımız güvencedeydi. Elektrik, gaz gibi temel ihtiyaçlar çok daha ucuzdu. İki yıl geçti ve ben ilerleme göremedim. Sonra cinayetler, hırsızlıklar ve mezhep şiddeti başladı.

Son düzenleme:

haveran

Amatör
Üye
Ne olacağını sanıyorlardı ki emperyalistler tarafından demokrasi götürülen her yerde demokrasiden başka her şey var. Kan ,şiddet, gözyaşı, tecavüz. Bu arada petrol ve enerji kaynaklarının üzerinde de demokrasi getireceklerini söyleyenler oturuyor. Soros darbelerini halk devrimi sanmak ancak bu cahillerin işi. Ama adamlar toplum mühendisliğini çok iyi yapıyorlar. Mürekkep yalamış sözde aydınlar bile bunların peşinde köle. Hitlerin propaganda bakanı Joseph Goebbels şöyle demişti.: "Bana satılmış bir basın ver sana köle bir toplum yaratayım" Aynen öyle satılmış aydınlar, satılmış basın ve sonuç ortada. Daha çok kafalarını vuracaklar bunlar iyi günleri.

Üst Alt