Saç Nezlesi Nasıl Tedavi Edilir?

Saç nezlesi nasıl geçer?
Saç nezlesine ne iyi gelir?

sorularının cevaplarını bu yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.Kim kusursuz bir saça sahip olmaz istemez ki? Fakat mevsim geçişlerinde saçlarımız ne yazık ki yıpranabilir.

Bilhassa saç diplerinde oluşan ağrılar bayanların en fazla şikayetçi olduğu durumlardan biridir.İşte bu ağrıların yol açtığı rahatsızlığa saç nezlesi denir. Saç nezlesi, saç köklerinde şiddetli batma hissiyle belirtilerini göstermeye başlar.

Saç derisinde yanma, kaşınma ve hatta şiddetli ağrılara yol açabilmektedir. Eğer saç nezlesinin önüne geçilmezse ilerleyen aşamalarda saç dökülmesine kadar sonuçlar doğurabilir.Saç Nezlesi Nasıl Geçer? 1Çok sıkı bağlanan saçların kökleri ve derisi hava alamaz duruma gelir.

Bu durum da saç köklerinin kopmasına sebep olur.Saç nezlesinin bir diğer sebebi ise, duştan çıktıktan sonra saçların ıslak bırakılmasıdır. Her gün çekilen fön de saç nezlesini tetikleyebilmektedir.

Peki saç nezlesi nasıl geçer?

● Duş aldıktan hemen sonra saçlar havlu aracılığıyla iyice kurutulmalı ve duş aldıktan en az 2 ya da 3 saat sonra sokağa çıkılmalıdır.

● Kadınlar saçlarını çok sıkı bir başka deyişle saç derisini çok sıkacak şekilde bağlamamalıdır.

● Kadınlar ve erkekler jöle ve jöle benzeri ürünleri mümkün olduğunca az kullanmalı ve bu ürünleri saçtan arındırmadan gece yatağa yatmamalıdır.

● Mümkün olduğunca stresten kaçınılmalı ve stresi arttıracak ortamlardan uzak durulmalıdır.

● Abur cubur tüketmek yerine dengeli ve düzenli beslenmeye gayret gösterilmelidir.

Kaynak: Hayro.la
 
Üst Alt