• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Saç Kremleri Deriyi Etkiler mi?

Okunuyor :
Saç Kremleri Deriyi Etkiler mi?

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Kıl köklerinizin bulunduğu baş deriniz ne kadar sağlıklı ise, o kadar sağlıklı saçlara sahip olursunuz. Bu nedenle, saç derinize özen göstermeniz gerekir.

Normalde saç derinizden salgılanan yağlar sağlıklı saç gelişmesine uygun bir ortam sağlar. Günlük hayatınızda kullanmakta olduğunuz şampuanlar, maruz kaldığınız kimyasallar ve saç şekillendiriciler yağ dengesini bozarak saç ve saçlı derinizde problemlere yol açabilir.

Etkili bir saç kremi, saç ve saçlı deri problemlerini giderici ve sorunları önleyici özelliklere sahiptir. Kuruyan baş derinizi nemlendirir, incelmiş saç tellerinizi onarır ve kalınlaştırır. Doğru ürünler saçlarınızı yumuşatır, güçlendirir, çevresel ve fiziksel etkenlerden korur.

Baş derinizin kuruyup, tahriş olduğu durumlarda saç dipleriniz kepeklenir. Saçlar incelir, kırılır, matlaşarak sağlıksız bir görünüm alır ve dökülür.

Saçlı deri için özel hazırlanmış protein, vitamin ve sağlıklı yağlardan oluşan kremler saç derinizi besler, nemlendirir, bozulan yağ ve asit dengelerini ayarlar. Kıl köküne etki ederek saç dökülmesini ve kepeklenmeyi önler. Saçlarınız daha parlak ve sağlıklı görünüm alır.

Baş derinizden aşırı yağ salgılandığında oluşan kepek, pek çok kepek önleyici şampuan ile giderilebilirse de, saç derinize özel hazırlanmış kremler başınızdaki yağ salgısını ve kalitesini dengeleyerek problemin giderilmesinde çok daha etkili olacaktır.

Klasik saç kremlerinin birçoğu, içerikleri nedeniyle kıl foliküllerini tıkar ve saç derisini yağlandırır.

Saç derisi için özel hazırlanmış kremler ise faydalı yağ içeriği ile baş derinizdeki yağ dengesini sağlarken, proteinler ve B vitamini ile saç dokunuzu güçlendirir, saçın daha çabuk ve sağlıklı uzamasını sağlar.

Bu tür saç kremleri yağlı ya da kuru, her saç tipinde kullanılabilir.

Dr. Mehtap Bozkır
Dermatoloji Uzmanı
By Dr. Mehtap Bozkır for Men's Life Today
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt