Saç ekimi sonrası kullanmam gereken ilaçlar nelerdir

Saç ekimi yapıldıktan sonra vitamin amaçlı doğal ilaçlar kullanmak saç ekiminde elde edilecek sonucu olumlu etkiler.

Ekim sonrası alınacak ilaçlar ne katkı sağlar?

-Ekim yerinde önceden var olanların dökülmesini engeller.
-Ekim yerinde önceden var olan kılların kalitesini arttırır.
-Şok dökülme miktarını azaltır.
-Şok dökülmeden sonra geri çıkışı hızlandırır.
-Ekilen köklerden daha kaliteli saç çıkmasını sağlar.
-Alım yerindeki kılların kalitesini artırarak seyrelmeyi kamufle eder.

Saç ekimi sonrası hangi Sprey kullanılır?

Saç ekimi sonrası hangi Sprey kullanılır? (bunlardan sadece birini kullanın)

Hairforte sprey

Kafa derisinin kanlanmasını artırarak ekilen saçların daha iyi beslenmesini sağlar ama asıl etkisi tüyleşmiş olanların canlanamsını sağlayarak ekimden çok daha iyi sonuç alınmasını sağlaması ve ekilmeden önce var olan saçların dökülmesini durdurmasıdır. Tüylerde kalite artışı ve dökülmenin durması procapil denen maddenin minoxidil gibi kökü uyarmasına ve kökü finasteride benzer şekilde DHT nin tahrip edici etkisinden korumasına bağlıdır.

HGF Sprey

Ekim yapılan alan cildinde damarları genişleterek kanlanmasını artırdığı için köklerin daha iyi oksijen almasına yardımcı olur bu sayede ekilen köklerin daha iyi tutunmasını sağlar ve şok dökülme oranını azaltır. Ekilenlere bu olumlu etkisi yanında yine kanlanma artışı ve DHT yi bloke etmesi sayesinde ve ekim yapılan alanda önceden var olan tüyleşmiş kıllarda kalite artışı sağlar ve dökülmeyi durdurur.

Ekim alanında tüyleşmiş kıllar varsa HGF sprey bu tüyleşmiş kılların kalitesini artırarak ekimden alınacak sonucun çok daha iyi olmasını sağlar.

Rogaine (spectral,regain vs) Sprey

Ekim yapılan alandaki ve diğer alanlardaki tüyleşmiş kılları canlandırması için önerilir. Ekim alanındaki tüyleşmiş kıllar varsa rogaine sprey bu tüyleşmiş kılların kalitesini artırarak ekimden alınacak sonucun daha iyi olmasını sağlar. Rogainein tek eksiği DHT nin saç dökücü etkisinden koruma sağlamamasıdır.

Bepanthol

FUT yöntemi yapan kliniklerin rutin önerdiği saç temizliği öncesi yumuşatma amaçlı kullanılır. FUE yi FUT gibi yapanların hala devam ettiği ama kanal açmadan FUE yapanların asla kullanma gereği duymadığı bir üründür. Ekilen saça hiçbir yararı yoktur. Ekim alanına sürülen bepanthol 2 sorun yapabilir birincisi ürünü tekrar temizlemek uğraştırıcıdır ve bu uğraş köklere zarar verebilir,ikincisi bepanthol yeterince temizlenmezse ekim alanında enfeksiyona neden olabilir.
 

Benzer konular ↴

Benzer konular ↴

Üst Alt