• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Saç ekimi sonrası hangi şampuan kullanılır?

Okunuyor :
Saç ekimi sonrası hangi şampuan kullanılır?

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
saç ekimi sonrası sebamed şampuan , saç ekimi sonrası şampuan önerisi , saç ekimi sonrası minoxidil kullanımı , postop şampuan , saç ekimi sonrası zeytinyağı

Saç Ekimi Sonrası Hangi Şampuan Kullanılır?

Ekimden sonra 10-12 günde kabuklar ve işleme ait tüm sorunlar aşağı yukarı tamamen düzelmiş olur. Bu dönemden sonra artık özel şampuanlar kullanmaya gerek yoktur. ekim öncesi kullandığınız şampuana devam edilebilir. Çünkü ekilen saçları ve var olan saçları şampuanlarla korumak pek mümkün değildir. Eğer dökülme devam ediyorsa buna yönelik vitamin ilaçları kullanılmalı daha mantıklıdır.

Kullanılan şampuanlar saç dökülmesini durdurmasa da ille de bir şampuan tercih edecekseniz, kırılarak dökülmeyi azalttığı bilinen biotin içeren veya saç dökülmesi tedavisinde etkili olduğu bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış saw palmetto içeren (tercihen aktif formu olan LSSRE) şampuan kullanılabilir. Kullanırken de normal şampuan gibi köpürtüp hemen durulamamalı ve birkaç dakika kafada tutmalıdır,bu şekilde ciddi etkisi olmasa da kısmen etkili olması beklenebilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt