• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Saç dökülmesi nasıl önlenir?

Okunuyor :
Saç dökülmesi nasıl önlenir?

SUPERMEYDAN

RSS HABER
Üye
saç dökülmesi sebepleri , saç dökülmesi erkek , saç dökülmesi nasıl önlenir , saç dökülmesi neden olur erkek , aşırı saç dökülmesi kanser belirtisi , aşırı saç dökülmesi hangi hastalığın belirtisi , saç dökülmesine bitkisel çözüm , saç dökülmesi kadınlar kulübü

Saçların ne kadar dökülmesi normaldir? Saç dökülmesi şikayeti olanlar ne yapmalıdır?
Uzmanlar, birçok hormonal, metobolik ve besinsel etkilerin saç dökülmesine neden olabileceğini, bu unsurları ortadan kaldırmadan yüzde 100 tedavinin mümkün olamayacağının altını çiziyor...

Dermatoloji Uzmanı Dr. Köksal Hacı mevsim değişikliklerinde artan saç dökülmeleri ve alınabilecek önlemler hakkında şu bilgileri verdi:

Düzenli beslenmek gerekiyor
Düzensiz beslenme alışkanlıklarının saç sağlığı üzerindeki zararları her geçen gün artıyor. Saç dökülmesine neden olan en önemli faktörlerden biri de dengesiz beslenmedir.

Sağlıklı ve dökülmeyen saçlar için öncelikle protein, çinko, B 12 vitaminleri, folik asit ve bakır eksikliği olmamasına özen gösterilmelidir. Bu besinlerin eksikliği saç sağlığınızı olumsuz yönde etkiler.

Ayrıca alkol ve sigara kullanımını alışkanlık haline getirmek saçların ölmesine neden oluyor. Sigara saçlarda yağlanmaya ve kırılmaya da neden olmaktadır.

Saçların ne kadar dökülmesi normal karşılanır?
Saçlar 1 ay da yaklaşık 1 santim büyürler. Yaş ilerledikçe bazı kıl kökleri tahrip olduğundan saç miktarında azalma olabilir.

Bir günde dökülen saç miktarı en çok 100 adet olmalıdır. Normal oranda olan bu saç dökülmesi saçı seyreltmez. Zira dökülenlerin yerine yenileri çıkar.

Hangi durumlarda saçların normalden daha fazla dökülmesi söz konudur?
Stres, ameliyat, doğum gibi durumlardan sonra saç dökülmesi görülebilir. 39 derecenin üzerindeki ve tekrarlayan ateşli hastalıklardan sonra, şeker hastalığı, karaciğer yetmezliği gibi hastalıklarda da saç dökülmesi görülebilir.

Demir eksikliği, çinko eksikliği, aşırı zayıflama, şok diyetlere bağlı protein eksikliği, bazı ilaç ve kimyasal maddelerde saç dökülmesine neden olur. Alkol ve sigara tüketimi de saç sağlığını doğrudan etkiler.

Saç dökülmesi şikayeti olanlar öncelikle ne yapmalıdırlar?
Saç dökülmesinden şikayeti olanlar öncelikle hangi sebeple saçlarının döküldüğünü öğrenmek için bir cilt hekimine doktora başvurmalıdırlar. Yapılacak muayene ve laboratuar tetkikleri, hatta bayanlarda yumurtalık ve böbrek üstü bezi ultrasonografi ve sintigrafi tetkikleri ile en doğru sonuca ulaşılacaktır.

Saç dökülmesini önlemek için
Saç ve saç derisine zarar veren ürünlerden kaçınılmalıdır.
Protein ağırlıklı besinlerin tüketimine özen gösterilmelidir.
B grubu vitaminler (biotin ve d-pantenol) alınabilir.
Demir ve çinko eksikliği varsa ek vitaminlerle eksiklik giderilmelidir.
Karbonhidrat ağırlıklı beslenmeden kaçınılmalıdır.
Stresten uzak durulmalıdır.
Sigara ve alkol kullanımı alışkanlık haline getirilmemelidir.
Saçı her gün yıkamak doğru değildir. 2-3 günde bir ph 5.5 değerinde bir şampuanla yıkamak yeterlidir. Saçları sık yıkamak, saç derisinin yağ dengesini bozar ve saçlar daha fazla yağlanır.
Jöle kullanılmamalıdır. Jöle saçın nefes almasını önler ve dolayısıyla saç kaybına neden olur. Jöle kullanılsa bile aynı gün saçı yıkamak gerekir.
Yüksek miktarda A vitamini alınması saç dökümünü tetikler. A vitamini alımı kesilerek bu problem çözülebilir.
Saç derisinin kanlanmasını sağlayan damarların akışı yönünde saçlı deriye masaj yapmak saç dökülmesini önlemektedir.
haberaktuel.com
 
B

blueice

Ziyaretci
Saç Dökülmesine Karşı Güçlü Formül

Dogalecza.com Saç Dökülmesi Sorunlarında müşteri memnuniyet oranı en yüksek ürün olan KERAMINE H Serum ve Şampuanı tavsiye etmektedir.

Saç Dökülmesine Karşı KERAMINE H
Saç dökülmesi erkek ve bayanlarda görülen olağan bir süreçtir. Hem erkeklerde hem bayanlarda saç dökülmesinin ana nedeni genetik yatkınlıktır. Bununla beraber saç dökülmesine neden olan diğer etkenleride şöyle tanımlayabiliriz: hormonal bozukluklar, bilinçsiz kozmetik kullanımı, yanlış saç bakım yöntemleri, hamilelik, menapoz, stres ve tükenmişlik durumu, ateşli hastalıklar, kansızlık, mevsimsel dökülmeler, beslenme bozuklukları, ağır ve sık tekrarlanan diyet rejimleri, alkol bağımlılığı ve sigara tiryakiliği, saç ve saçlı derideki mantar, egzama, saçkıran gibi hastalıklar, troid bezi hastalıkları gibi sebeplerden dolayı saç köklerinde meydana gelen tahribatlar, saç tellerinde incelmeye, saçların dökülmesine ve en sonunda da saç köklerini yok ederek kelliğe neden olur.

Avrupa'nın saç bakım ürünleri devi olan Societa Cosmetici'nin saç dökülmesine karşı ürünü Keramine H serum ve şampuan Türkiye'de saçını sevenlerin yeni tercihi oldu. Keramine H serum ve şampuan etkinliği ve güvenirliliği klinik testlerce de kanıtlanmış ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Keramine H serum ve şampuan İtalya Torino’da geliştirilmiş olup, uluslararası satış merkezleri İngiltere, Almanya ,Fransa gibi ülkelerdir. Türkiye'de Sağlık Bakanlığı'nın izni ile ithal edilmiştir.
"Saç dökülmesi problemleri yaşayanlara önerdiğim ve kullananlarda etkisini yüksek bir klinik başarı ile gözlemlediğim, Avrupa Patentli KERAMINE H Serum ve şampuan; kellikle savaşan çok güçlü bir formüldür. İçeriğinde ki doğal aktif bileşenlerin güçlü sinerjik etkisi ile genetik olarak saç dökülmesi yaşayanlarda, DHT oluşumuna neden olan 5-alfa-reduktöz enzimini inhibe eder ve saç kökünün, saç tellerinin zayıflamasına engel olarak, saç dökülmesini önler. Benzersiz içeriği ile KERAMINE H Serum ve Şampuan, dökülen saç köklerini yeniden canlandırır, vitamin ve mineral içeriği ile de besleyip koruyarak yeni saç üretimini harekete geçirir ve dökülen saçların geri kazanılmasına yardımcı olur. Saçları güçlü ve dayanıklı forma sokup, kalın dolgun ve parlak olmasını sağlar."
Prof. Dr. M. Erdoğan SÜRAT
Saç dökülmesi sorunları için;
Keramine H saç dökülmesini önleyici serum Kapilarine içermektedir. Bu etkin buluş 4 bitkinin sinerjik etkisiyle sizlere sunulmaktadır : African Kigelia, Clary, Cinnamon, Ginkgo Biloba.

Kapilarine, saçın doğal büyüme ve gelişme ortamını düzenleyerek, yağ salgılarını dengeleyerek ve kafa derisindeki kılcal damarlarda kan dolaşımı sirkülasyonunu uyararak güçlü etkisini göstermektedir. Böylece saçın; fizyolojik olarak canlanma, büyüme ve güçlenme, aynı zamanda yumuşak ve ışıltılı bir forma girmesine yardımcı olmaktadır.

Bu aktif bileşenlerin etkilerini kuvvetlendirmek üzere ayrıca Nettle ve Red Pepper bitki özleri kullanılmaktadır. Nettle ekstresi saçdaki minarel kaybını giderici ve arındırıcı, Red Pepper extresi ise güçlendirici ve kafa derisinde ki kılcal damarlarda kan dolaşımını uyarıcı etkilere sahiptir.

Patentli Formüldür.
Ürün Klinik testlerden geçmiştir.
Harici kullanım içindir.

Bu ürün saç dökülmesi sorunlarında kullanılan kozmetik bir üründür.
1 Kutu 12 adet * 6 ml serum içerir.

· Sağlık Bakanlığın Bilgisi Dahilinde İthal Edilmiştir.

Nasıl kullanılmalı : Özel başlığı kullanarak serumu kırınız. Özel aparatı kullanarak şampuanla yıkanmış, havluyla kurulanmış temiz saça ve kafa derisine parmak uçlarınızla masaj yaparak eşit oranlarda uygulayınız. Durulamadan öylece bırakınız. Saçınızı tarayarak, doğal şekilde kurumasını sağlayınız.
Bu ürünü Keramine H saç dökülmesini önleyici şampuan ile birlikte kullanmanız önerilir.

Güçlü bir etki için :
1. Ay haftada 3 serum uygulayınız.
Bunu devam eden 6 hafta boyunca haftada 2 serum uygulayınız.

Devam Kürü: En az 1 ay boyunca haftada 1 serum kullanabilirsiniz.

Keramine H saçı yağlandırmaz.

Çocuklardan uzak tutunuz. .Ateşe ve sıcağa maruz bırakmayınız. Ürünü kullandıktan sonra çevreye saçmayınız.KERAMINE H SAÇ DÖKÜLMESİNİ ÖNLEYİCİ ŞAMPUAN TÜM SAÇ TİPLERİ İÇİN UYGUNDUR.

Keramine H saç dökülmesini önleyici şampuan, Vitamin PP içerikli olup, saçı ve kafa derisini nazikçe temizler, canlandırıcı etki sağlayarak güçlendirir. Aynı zamanda kafa derisini, saç dökülmesini önleyici seruma hazırlar. Bu ürün sık kullanım için uygundur. En iyi sonucu elde etmek için Keramine H saç dökülmesini önleyici serumla birlikte kullanınız.

Nasıl kullanılmalı : ıslak saça ve kafa derisine yumuşak masaj uygulayarak köpürtünüz. Bir kaç dakika bekledikten sonra iyice durulayınız. İhtiyaç halinde bu işlemi ikinci kez tekrarlayabilirsiniz. Köpük gözünüze temas ederse hemen suyla yıkayınız. Kullanımdan sonra şişenin kapağını kapatarak, oda sıcaklığında muhafaza ediniz.

Harici Kullanım İçindir.
Ürün klinik testlerden geçmiştir.
Bu ürün saç dökülmesi sorunlarında kullanılan kozmetik bir üründür.
Ambalaj 300 ml Şampuan İçermektedir.

· Sağlık Bakanlığın Bilgisi Dahilinde İthal Edilmiştir.


Klinik Test Sonuçları

Saç dökülmesi, sebum ve kepekte azalma ile ilgili klinik degerlendirmelerin temelinde , Keramine H ürünleri üstüne gelistirilen testler Keramine H ürünlerinin yeterli genel etkisini onayladığını belirtmektedir.

. . . KERAMINE H SÖZÜNÜ TUTAR


bu yazıyı tasadüfen buldum konuyla ilgili olduğu için ekledim umarım faydalı olur
 

tastaram

Acemi
Üye
Saç dökülmesine en iyi gelen arı sütü karışımıdır günde 3 tatlı kaşığı almanız yeterlidir. bana doktorum tavsite etmişti işe yaramaz diye düşünmüştüm ama 2 aydan sonra çok etkiledi arı sütü karışım alırken dikkat etmeniz gereken Arı Sütü Doz 1 almanızıdr her firmanın var bu çocuklar için üretildiğinden hem çok doğal hem çok saftır. üstelik ucuzdur yetişkinlerde kullanılabilir
 

ajjery

Acemi
Üye
sülfatsız ve parabensiz ürünler kullanmak hem saçınıza hem de bir bütün olarak vücudunuza yararlı olacaktır. özellikle paraben göğüs kanserinde kötü huylu tümörlerde bile bulunan, onların içeridiğinde olan bir kimyasaldır. kesinlikle bu iki kimyasalı kullanmamaya çalışalım.
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Yoğun Saç dökülmem için her ürünü kullanan biriyim. Şu an keratin dip bakım seti aldım, yaklaşık 2-3 haftadır denedım. Gerçekten de çok memnunum. Kesınlıkle diğerlerine oranla çok kaliteli etkili ve insanı çok mutlu eden bir ürün.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Reklam amaçlı yazı ve link içeren yorumlar onaylanmaz.
Üst Alt