• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Sabancı Suikastı Çatlı Bağlantısı

Okunuyor :
Sabancı Suikastı Çatlı Bağlantısı

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Sabancı Suikastı Çatlı Bağlantısı

Ergenekon silahlı terör örgütü iddianamesinin ek dosyalarında Sabancı Suikastı'na ilişkin yeni bilgilere ulaşıldı.

DHKP örgütü ile Ergenekon örgütünün ilişkilerini gösterir bilgilerin yer aldığı dosyadaki "Çok Önemli Not" başlıklı belgede "Bu bilgiler bilmesi gerekenlerin dışındakilere verilmeyecek, ortada dolaştırılmayacak" diye yazıyor.

"Genel Kurmay istihbaratından alındı, ancak kaynak belirtilmeyecek" notu ile 11 Haziran 2008 tarihli "Aslı Gibidir" damgası olan belgede Sabancı Suikastı'ndan, Ergenekon örgütüne, "Yeşil"den Veli Küçük'e kadar birçok kişi ve faili meçhul cinayetlerle ilgili bilgiler aktarılıyor.

Sabancı Suikastı'nın başta MİT Daire Başkanlığı düzeyinde planlandığını, olayda Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın silahlarının kullanıldığını ifade ediliyor.

Belgede yer alan anlatımlara göre suikastın Çatlı ve ekibi, Mehmet Eymür ile birlikte MİT Kontrterör Başkanlığı'nın örgütlemesi ile yapıldığı, öldürme kararının ise suikasttan bir ay önce alındığı bilgilerine yer veriliyor.

Belgede Abdullah Çatlı'nın, Fehriye Erdal ve olaya karışan iki kişiyi sakladığını ve Duyar'ın Karayoluyla Suriye'ye götürüldüğünü ve yanında Eymür ile Şahin'in adamlarının olduğunu ifade eden istihbaratçı, Duyar'ı Astsubay Duran Fırat'ın götürdüğünü de ifade ediyor.


kaynak ve devamı
 

gordionum

Tecrübeli
Üye
sabancı suikastinin failide bellidir, sonucuda!!! Her ülkede olduğu gibi EMPERYALİZMİN MAŞASI SOSYALİSTLER bu cinayeti işlemiş ve EMPERYALİST AVRUPANIN BAŞKENTİ BRÜKSEL'E KAÇMIŞLARDIR (AB BAŞKENTİ)

Zaten genelde bakınca; Türkiye'ye hiç bir zaman SOSYALİST DÜŞÜNCE GELMEMİŞTİR. aksinde 49 franksiyona bölünmezlerdi!! ABD ve AB güdümünde bu ülkeyi bölüp parçalama istasyonluğu yapmışlardır.

nedense! bu ülkede EYLEM YAPAN HER SOSYALİST EMPERYALİST AVRUPA ÜLKELERİ TARAFINDAN KABUL GÖRÜR.. hiç kübaya yada kuzey koreye kaçanı GÖRDÜNÜZMÜ?
 
Üst Alt