• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Rüyada renkler ve hayvanların anlamları

  • Konbuyu başlatan simqe
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 48K

Okunuyor :
Rüyada renkler ve hayvanların anlamları

simqe

Kıdemli
Üye
Dün gece rüyanda ne gördün?

Rüya analizcileri, gördüğümüz her şeyin, bilinçaltımızda yaşadığımız korkularımızın, umutlarımızın, sevinçlerimizin dışavurumu olduklarını, hatta pek çoğunun yakın gelecekte yaşayacağımız bazı şeylerin habercisi olabileceklerini söylüyorlar. Tabii ki her şeye körü körüne inanmamız hata olur, ama bazen size de olmuyor mu, hani bir an ‘ah, ben bunu daha önce yaşamıştım’ demiyor musunuz? Çok garip bir duygudur hani.

İşte rüya-analizcilerinin dediklerine göre bazı şeyleri yaşamadan önce rüyalarımızda görebilirmişiz. Bunun üzerine pek heyecanlandık ve rüya-analizcilerinden bazı rüyaların yorumunu öğrendik. Söylediklerine göre rüyalarda en çok dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında renkler ve hayvanlar varmış ve bunlar son derece anlamlıymış.

Biz de neymiş bu anlamlar dedik ve ortaya şunlar çıktı:

RENKLER:

Pek çok insan rüyasında hiç renk olmadığını, bazıları da sadece siyah-beyaz rüyalar gördüğünü söyler. İşin aslı öyle değilmiş, meğer bütün renkler varmış rüyamızda, sadece uyandığımızda beynimiz çok minik de olsa bir tür travma yaşadığı için, yani gerçek hayata aniden geçmenin etkisiyle, gördüğü pek çok şeyi unuturmuş. Aklınızda kalan şeylere iyice konsantre olursanız renklerini de hatırlayabileceğinizi söylüyor uzmanlar. Üstelik bu renkler ruhumuzun aynasıymış ve insanlarla olan ilişkilerimiz açısından derin anlamlar taşırlarmış.

İşte rüyamızdaki renklerin gerçek hayattaki anlamları:

Beyaz: Bu renk etrafına yaydığın güvenin ve enerjinin sembolüdür. Gerçek ve dürüst bir dost olduğun anl***** gelir.

Gri: Bu da bir geçiş dönemine işaret eder. Eğer parlak griyse huzuru, donuk griyse korkularını gösterir.

Kahverengi: Sıkıcı bir renk olduğu düşünülen kahverengi, tam tersine özgürlüğü, başarıyı, parayı ve mutluluğu temsil eder.

Kırmızı: Yakın zamandaki büyük bir aşkın ve tutkunun habercisi. Fazla kaptırmamakta fayda var, başladığı hızla bitme ihtimali yüksek olabilir.

Mavi: İç huzurunu temsil eden mavi, yaşadığın dönemden memnun olduğunu, hiç sebepsiz de olsa kendini mutlu hissettiğini gösterir.

Mor: İşte yaratıcılığın rengi. Büyük ilhamları ve coşkuları temsil eder. Bu dönemde yapacağın sanatsal çalışmalar çok tatmin edici olacaktır. Sakın boş durma.

Pembe: Bir arkadaşına veya yeni tanıştığın birisine duyduğun sıcak hislerin ve başlayacak olan güzel bir ilişkinin habercisidir.

Sarı: Kendine ve yeteneklerine duyduğun güveni gösterir. Fakat aynı zamanda bu güveni boşa çıkarmamak için boş durmak yerine yeteneklerini göstermen gerektiğine de işaret eder.

Siyah: Kendini etraftan soyutladığını ve bir geçiş döneminde bulunduğunu gösterir. Bu renk aynı zamanda aile ve arkadaşlık ilişkilerindeki sürtüşmeleri ve fikir ayrılıklarını da temsil eder.

Turkuaz: İyi şansın habercisi olan bu renk, yeni fırsatlara da işaret eder.

Turuncu: Bu da hayata olan tutkunu ve bağımlılığını gösterir, doğru yoldasın demektir.

Yeşil: Bu renk verimliliğin ve canlılığın habercisidir. Heyecanla beklenen haberleri, büyük sevinçleri temsil eder.

HAYVANLAR:

Uzmanların üzerinde durdukları diğer konu olan hayvan düşleri, ruh halimiz hakkında pek çok ipucu veriyor bizlere. Birbirinin tam tersi duygular olan korkularımız ve umutlarımız en çok hayvan şeklinde girerlermiş rüyalarımıza. Hatta bazen en çok korktuğumuz hayvan iyi bir haberin, pek sevdiğimiz bir diğer hayvan da beklenmedik bir sıkıntının habercisi olabilirmiş. Yalnız uzmanlar şunu da eklemeyi ihmal etmiyorlar, sahibi olduğumuz, tanıdığımız, bildiğimiz hayvanların tamamen bu konunun dışında tutulması gerekiyor.

Neyse, yorumu bizden, görmesi sizden diyelim ve bakalım rüyalarımıza giren hayvan dostlarımız bizlere aslında neler söylemek istiyorlarmış:

Ahtapot: Bu rüya, ilk başta ilgisinden çok keyif aldığın bir arkadaşının giderek seni sıkmaya ve baskı kurmaya çalışacağını haber verir. Her şey yavaş gelişeceği için ilk başta farkına varmayabilirsin, ama bir kere sıkmaya başlayınca fena halde bunalabilirsin. Şüphelendiğin biri varsa eğer, şimdiden tedbir alman yerinde olur.

Akrep: Hiçbir sebep olmadığı halde kafan karmakarışık. Kendini en çok inciten yine kendinsin. Gereksiz kuruntuları, takıntıları bir kenara bırakmaya ve her geçen günün öncekinden daha güzel olacağını düşünmeye çalışman gerek, hiçbir şey kendi kendine düzelmez.

Arı: Hem okulda, hem evde, hem sosyal hayatında, hem özel yaşamında son derece mutlu ve başarılı olacağın bir dönemin başlayacağına inanabilirsin. Değerini bil, keyfini çıkar.

Aslan: Rüyana aslan gelmesi şimdiye kadar verdiğin kararlardan ders alman gerektiğini ve bundan sonraki yaşamında çok daha akıllıca kararlar vereceğini gösteriyor. Eğer bir aslan sürüsü görürsen bu çok sıkı ve güvenilir dostluklar kuracağını da müjdeliyor.

At: Etrafında pek çok hayranın ve sevenin olduğunu, ama yine de seni biraz soğuk bulduklarını gösteriyor. Yakınlaştığında seni kırabileceklerinden korkuyor gibisin, ama gerçek dostları yakından görmeden bilemezsin.

Ayı: Düşmanlarına karşı güç ve zafer kazanma vakti. Belki de bir yarışmada bütün rakiplerini yeneceksin veya yeni ders yılında bütün sınav ve sözlüleri alt edeceksin.

Balık: Galiba duygularını ifade etmekte biraz zorlanıyorsun veya sana açılmaya çekinen bir arkadaşın var. Balık, söylemek isteyipte bir türlü söylenemeyen güzel şeylerin artık söylenme vaktinin geldiğini gösteriyor.

Balina: Kendini çok güçlü ve kararlı hissedeceğin bir döneme giriyorsun. Yalnız kalmaktan eskisi kadar korkmayacaksın, seni olduğun gibi kabul edecek insanlarla tanışana dek seni üzen insanlardan uzak duracaksın ve kendi kendine de çok keyifli zaman geçirilebileceğini göreceksin. Gelecekteki hayatın için önemli bir deneyim bu.

Baykuş: Güvendiğin bir arkadaşın tarafından her an ihanete uğrayabilirsin. Gözünü baykuş gibi dört açmakta fayda var, böylece kimsenin seni üzmeye fırsatı olmaz. Bu rüya aynı zamanda bir yakının hastalanabileceği anl***** da gelebilir, özellikle baykuş sesi duyduysan.

Böcek: Pek sevimli olmasalar da maddi olarak kazançlı olacağını gösteren bir rüya bu. Ya harçlığına zam gelecek ya da deden ilerde kullanman için sana özel bir hesap açacak.

Deve: İşte çöl azizleri, sonsuz kum okyanusunun sakin üyeleri. Eğer bir deve gördüysen, bil ki ailene bir yerden beklenmedik bir mülk gelecek veya senin hiç beklemediğin bir dileğin gerçek olacak. Ama gerçekten büyük bir dilek.

Eşek: Eğer rüyanda eşeğe binmişsen, son günlerde kendini biraz değersiz hissedecek ve özgüvenini zedeleyecek can sıkıcı bir şey yaşayabileceğin anl***** geliyor. Ama eğer bahçede sakince duran veya otlayan bir eşekse, sana yürekten bağlı ve sadık bir dostun olduğunu veya yakında olacağını gösteriyor.

Fare: Keyifsiz bir döneme giriyorsun, bunun nedeni de büyük ihtimalle yapman gereken bir işi sürekli ertelemiş olman. Yine de çok geç sayılmaz, zararın neresinden dönersen o kadar karlı çıkarsın.

Fil: Görebileceğin en güzel rüyalardan biri. Kendini geliştireceğin, bilmediğin pek çok şeyi öğreneceğin anl***** geliyor. Ayrıca çok dingin, huzur dolu günlerin eşiğindesin.

Güvercin: Diğer kuş rüyalarından ayrı tutulması gereken bu rüya, uzun zamandır haber alamadığın bir arkadaşından veya yakınından çok yakında güzel bir haber alacağını ve seni sıkan bazı şeylerin bu haberle birlikte düzeleceğini gösterir.

Horoz: Horoz sesi duyarsan yakında güzel bir haber alacaksın demektir. Ama eğer rüyanda dövüşen horozlar gördüysen, o zaman aile içinde küçük kavgalar veya beklenmedik bir üzüntü olabilir demektir, fazla takılma.

İnek: Beklenmedik fırsatlarla karşılaşacaksın, çok hoşuna gidecek, fakat bunları sadece kendi çıkarın için kullanmak isteyeceksin gibi görünüyor. Bazı şeyleri sevdiklerinle paylaşman için bir tür uyarı sayılabilir bu rüyan.

Kanarya: Ailenle ve arkadaşlarınla geçireceğin çok mutlu ve sevinçli günler geliyor. Yalnız fazla konuşmaktan çenen yorulabilir, biraz da diğerlerine söz hakkı tanı istersen.

Kaplumbağa: Umudunu kestiğin bir fırsat çok yakında tekrar karşına çıkacak. Ancak bu kez daha hızlı davranmalı, daha çabuk karar vermelisin, bir daha tekrar aynı fırsatı bulamayabilirsin.

Karınca: Yapman gereken işler var, fakat kendinden pek memnun değilsin, öyleyse yapılacak en iyi şey dostlarından yardım isteyip işbirliğiyle bu sorunu halletmek.

Kedi: Anlaşılan senden pek hoşlanmayan bir kız arkadaşın var. Eğer rüyanda sana saldırmak isteyen kediler gördüysen, bu, yakın zamanda aranızda sorunların baş göstereceği anl***** gelir. En iyisi şimdiden önlem alıp her şeyi konuşarak halletmek.

Kelebek: Ferah ve güzel günlerin habercisi. Fakat galiba biraz hafifliği ve sadakatsizliği de gösteriyor, her ne kadar altında kötü niyet olmasa da.

Köpek: Dostların arasında pek sevildiğini gösteriyor, onlara sonuna kadar güvenebilirsin. Ama rüyanda eğer köpek havlaması duyduysan, önünde biraz sıkıntılı bir dönem olacağını, şimdiden hazırlıklı olman gerektiğini söyleyebiliriz.

Kuğu: Aynen kuğuya dönüşen çirkin ördek yavrusu masalında olduğu gibi hiç beklemediğin bir sürprizle karşılaşacak, bilmediğin bir gerçeği öğrenecek ve çok mutlu olacaksın. Ama bunun için sabırlı olman ve biraz daha beklemen gerekiyor.

Kurbağa: Biraz sıkıcı bir rüya, çünkü bazı sağlık sorunların olacağını haber veriyor, ama oldukça kısa sürecek. Ya şimdiden dikkat edip beslenmene dikkat etmeye başla ya da hastalığın keyfini çıkarıp yatakta bol bol kitap oku.

Kuş: Kuşları uçarken görmek özgürlüğün ve rahatlığın habercisidir. Bütün sıkıntılarının yok olup gitmesi demektir. Eğer rüyandaki kuşlar henüz uçmuyorlarsa, merak etme, bu da sıkıntının çok yakında kaybolacağını gösterir.

Maymun: Ne yazık ki her şeyden çok çabuk sıkılıyorsun. İnsanlar seni memnun etmek için pek çok şey yapıyor, ama sen sürekli onları hayalkırıklığına uğratıyorsun. Böyle giderse etrafında kimse kalmayacak.

Ördek veya Kaz: Yoksa tatil planı mı var? Rüyanda gördüğün ördek veya kaz, çok yakında harika vakit geçireceğin bir yolculuğun habercisi, istersen şimdiden valizini hazırlamaya başla.

Örümcek: Tarantula veya minik bahçe örümceği, hatta sadece örümcek ağı da olabilir, hiç farketmez, bu rüya, evinde son derece mutlu ve huzurlu bir dönem başlayacağı anl***** gelir. Fakat eğer örümcek seni ısırırsa, o zaman duygusal ilişkinde hayalkırıklığı yaşayabilir veya hoşlandığın karşı cinsten beklediğin ilgiyi göremeyebilirsin.

Papağan: Etrafına karşı iyi görünmek istiyorsun, ama sürekli saklamaya çalıştığın, utandığın bir şeyler var. Olduğun gibi görünmediğin sürece her şeyin giderek daha zor olacağını sen de biliyorsun değil mi?

Sincap: Büyük ihtimalle okul veya ev değişikliği yaşayacaksın ve yepyeni insanlarla tanışacaksın. Ayrıca aile ilişkilerinde mutlu yakınlaşmalar görünüyor.

Sivrisinek: Rüyanda sivrisinek öldürdüğünü gördüysen gözünde büyüttüğün bazı sorunların üstesinden kolayca geleceksin demektir. Ama eğer bir türlü öldürmeyi başaramadıysan, küçümsediğin bir sorunun, üzerinde durmadığın için ciddileşerek içinden çıkılması zor bir hal alacağını gösterir.

Tavşan: Böyle sevimli bir hayvanın büyük bir aşkın habercisi olacağı kimsenin aklına gelmezdi herhalde. Üstelik hem büyük, hem de uzun sürecek gibi görünen bir aşk bu.

Tavuk: Yine mutlu günlerin habercisi. Yalnız bu kez biraz boşuna vakit kaybedeceğini de gösteriyor. Bir taraftan arkadaşlarınla iyi vakit geçirmek isterken, diğer yandan odana, kitaplarına, yazılarına vakit ayırmaya ne dersin?

Timsah: Dikkatli olman gerekebilir, yeni tanıştığın insanlarla hemen yakınlık kurmaktan kaçın, onlara ve kendine biraz zaman tanı.

Yarasa: Pek de iyi şeyler düşünmüyor gibisin. Belki de nefret ettiğin bir arkadaşın var. Bunu haketmiyor olabilir. İstersen tekrar bir gözden geçir, haksızlık yaptığını biraz geç farkedersen çok üzülebilirsin.

Yengeç: İlk tanıştığında dikkatini çekmeyen biriyle çok eğlenceli bir vakit geçireceksin, buna kendin bile şaşıracaksın. Yine de bu yeni arkadaşın çok kırılgan olabilir, diğer arkadaşlarına yaptığın şakalar onu incitebilir, kaybetmek istemiyorsan ona karşı biraz daha duyarlı davranman gerekecek.

Yılan: Sana saldırmaya hazırlanan bir yılan gördüysen, beklemediğin bir arkadaşının seni üzecek bir davranışta bulunacağını söyleyebiliriz. Eğer rüyanda yılanı öldürmeyi başardıysan, bu arkadaşının da üstesinden geleceksin demektir, yok, olmadıysa, o zaman biraz üzülebilirsin, hazırlıklı ol.

cosmoturk
 
Üst Alt