Ruhsal Bir Dokunuş: Burun Estetiği

Ruhsal Bir Dokunuş: Burun Estetiği

Ülkemizde en yaygın tercih edilen operasyonlardan biri, burun estetiği operasyonlarıdır. Doktorun tecrübesi, bilgisi ve becerisi ile ortaya çıkan sonuç kişiden kişiye göre değişmektedir. Burun estetiği ameliyatı, kişinin yaşam kalitesini artırmaya yönelik olan psikolojik olarak özgüven desteği sağlayan önemli operasyonlardır.

Burun, yüzdeki ifadeyi büyük oranda belirleyen en önemli bölgedir. Özel yaşamda, iş yaşamında; kısacası iletişim kurduğumuz her ortamda, özgüven öncelikli ihtiyaçtır. Aynada gördüğümüzde rahatsız olduğumuz ve günlük yaşantımıza gölge düşürebilecek detayların, günümüzde profesyonel çözümleri mevcut.

Burun estetiği ile sorun yaşayanlar; dolayısıyla kendisini mutsuz hisseden kişiler, burun ameliyatı ile görünümlerinden daha memnun bir hale gelmektedirler. Ancak artık eskisi gibi fındık burunlar tercih edilmemektedir. Kişinin yüz yapısına uygun, fiziksel olarak sağlıklı olan burunlar ideal burun olarak değerlendirilmektedir.

Hangi Durumlarda Burun Estetiği Yapılmalıdır?​

Burnun yüze göre aşırı büyük ya da küçük olması durumunda
Burun kemerinin dikkat çekici boyutta olması durumunda
Burnun eğri ya da çökük olması durumunda
Burun ucunda sarkıklık ya da başka türlü bir deformasyon olması durumunda
Burun Estetiğinin Ruhsal Faydaları

Burun estetiği ameliyatları, kişinin direkt olarak ruhsal durumunu olumlu anlamda pekiştirmektedir. Yüzün merkez konumunda olan burun, tüm ifadeyi etkiler. İfadeyle ilgili olan iyi değişimler, kişilerin kendiyle ilgili daha rahat ve mutlu hissetmesine olanak sağlar.

Bedensel bütünlük, içsel huzurla birebir ilgilidir. Kendi dış görünümüyle ilgili iyi hisseden kişilerin daha olumlu bakış açısına sahip oldukları bir gerçektir. Unutmamak gerekir, güzellik olgusu, klasik bir tanımlamadan ziyade; kişinin kendisiyle uyum halinde olması, özgüvenli duruş ve içsel bütünlüğünün yansımasıdır.

Başarılı bir burun estetiğinden sonra yaşanan haz, hem doktor hem hasta için oldukça değerlidir.

Burun Ameliyatından Sonra​

Burun estetiği ameliyatından sonra aynı gün taburcu olmak mümkündür. Hafif bir ağrı olması normaldir. Ameliyatın ardından birkaç gün evde istirahat etmek iyi olacaktır. Yaklaşık 10 gün ya da 2 hafta içerisinde tamamen iyileşme mümkündür.

Burun ameliyatı, yalnızca estetik kaygılar sebebiyle yapılmaz. Nefes almakta zorluk çekmek gibi fonksiyonel sorunlarla karşılaşıldığında da burun ameliyatlarından yararlanılır.

Burun estetiği ameliyatından sonra iyileşme dışarıdan müdahale ve ilaçlar ile hızlandırılamaz. Estetik Burun ameliyatı iyileşmesi uzun bir süreçtir, sabır ve zaman ister. Burun estetiği ameliyatı iyileşmesi 6 ay ile 2 yıla kadar değişen bir zaman dönemi alabilmektedir. Burun estetiği öncesi biraz heyecan olsa da burun ameliyatı sonrası genellikle rahat geçer. Lütfen yeni burnunuzun en iyi haline ulaşmak için kendinize zaman tanıyın.

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Nasıl Geçer?​

Burun Estetiği Ameliyatı öncesi biraz heyecan olsa da burun ameliyatı sonrası genellikle rahat geçer. Ameliyattan 6 ile 8 saat sonra hastaneden taburcu olarak evinize gidebilirsiniz. Bazen bir gece hastanede kalmanız gerebilir.

Burun ameliyatı sonrası 4-6 saat kadar hiç bir şey yiyip içememelisiniz. Ağzınızda oluşabilecek kuruluk için dudaklarınızı ıslatabilirsiniz. Beslenmeye hafif sulu gıdalara başlamanız önerilir.
Kaynak : ismailbayram.com
 
Üst Alt