Ruh Eşiniz Nerede?

Ben ruh eşimin nerede olduğunu biliyorum.Dünyanın öbür ucunada gitsem hatta uzaya bile çıksam onun çekim gücünden
kurtulamayacağımı anlayalı çok oldu.Peki sizin ruh eşiniz nerede olabilir?Ruh eşinizi bulabildinizmi yoksa hala aramaktamısınız?

Bir çoğumuz aslında kendimizin kim olduğunu bile bilmiyoruz. Hayattan ne beklediğimizi, nasıl bir kişiliğe sahip olduğumuzu açıklamakta zorlanıyoruz. Hatalarımızla yüzleşemiyoruz, dolayısıyla düzeltemiyoruz. Aynı hataları tekrar tekrar yapıyoruz. Bizim içim iyi olanı değil de toplum için kabul edilebilir olanı istiyoruz. Şöyle düşünelim. Ruh ikizmiz şişman, kel ve fakir olabilir. Ama biz onun için fazla güzelizdir. Ya da dört kere evlenmiş, boşanmıştır. Olmaz, çünkü dört kere evlenen birini ailenize kabul ettirmekte zorlanırsınız. Sizden küçük veya büyük olabilir. Yine olmaz. Aylardır işsizdir. Olmazzzz. Bir hastalığı olabilir. Asla olmaz. Olmazların listesini bir koca defter tutabilir. Her insanın idealinde bir liste vardır. Bu liste hem toplum hem de kendi ideallerimizden oluşan bir karmaşadır. Hatta o kadar idealize edilmiştir ki çoğu zaman herkesin listesi birbirine benzer. Zengin, yakışıklı, şöyle böyle… Bazen de çok aşık oluruz. Bunlardan birkaçını listeden öğretmen bakmadan siliveririz. Sıkıntılar baş gösterince bir daha ki denemede aynı şartları daha büyük harflerle yazarak listenin başına yeniden ekleriz. Böyle sürer, gider. Kendimizi kandırarak hazırladığımız bu liste uzar da uzar. Biz ise internet’lerde, barlarda, sokaklarda, bir dans kursunda istediğimizi bulmak için çırpınır, dururuz. Forumlarda yakınır, “Nerede o kişi?” diye tepiniriz.

benimki olsa olsa uzaydadır onun için aramıyorum o beni bulsun
dünyadan uzaya dünyadan uzaya bekleniyorsunuz
iniş izni verildi :))

şimdi konuyu açan arkadaş buldupu için konuyu rahat rahat açıyor :freakedout::freakedout::freakedout:

Ama gel görki ikide sıfır daha :malesef:

Kadınların gözlerine dikkatli bak isyan.Ruh eşi gözlerinden tanınıyor.
Baktığın an o gözlere iç sesinle ''ben seni tanıyorum'' diyorsun.:)
Ve mıknatıs tarafından çekiliyormuş gibi oluyorsun.Bu kadar ipucu yetermi?

sn eflamor ,sn nevzat tarhan bir proğramda söylemişti göz göze bakan karşı cinsler arasında zaten bir elektriklenme oluyomuş yani illa ruh eşiniz olması gerekmiyor.bir üniversitede denek öğrencilerle çalışılmış 5 dakika birbirlerinin gözlerine bakmaları istenmiş bunlardan büyük bir kısmı daha sonra aşık olduklarını belirtmiş.demekki insan gözünden çıkan ışınların bir tesiri var.ondan belkide gözgöze uzun süre bakmak zorlar insanı eşi bile olsa.
bu nedenle gözgöze bakmakla ruh eşi falan bulunmaz.ruh eşi diye bir şey var mı o da meçhul.

Cânıma bir merhaba sundu ezelde çeşmi yar
Öyle mest oldum ki gayrın merhabasın bilmedim.

Ezel gününde yarin gözleri bana bir merhaba sundu.
Öylesine mest etti ki beni o günden beri başkasının merhabasını bilmez oldum.

Cânıma bir merhaba sundu ezelde çeşmi yar
Öyle mest oldum ki gayrın merhabasın bilmedim.

Ezel gününde yarin gözleri bana bir merhaba sundu.
Öylesine mest etti ki beni o günden beri başkasının merhabasını bilmez oldum.

efenim bu ilahi aşk olsa gerek.
yoksa dünyevi aşkların ömürleri o kadar uzun olmaz.:prv:

Üst Alt