Rizeli imamı çıldırtan soru!

Rize'de bir televizyon kanalında yayınlanan sahur programında soruları yanıtlayan emekli imam Necati Hutoğlu, bir izleyicinin sorusu üzerine zor anlar yaşadı...

Ramazan'ın ikinci günü sahur programında izleyicilerin sorularına cevap veren Necati Hoca'yı utandıran bir soru geldi.

Bir izleyicinin "İftardan sonra cinsel ilişki orucu zayıflatır mı?" sorusu üzerine şaşıran Hoca "Abo neler soruyorlar" diyerek şaşkınlığını gizleyemedi.

İzleyici sorusuna cevap veren Necati Hoca, "İftardan sonra oruçlu değilsin ki oruç zayıflasın.. Ezan Allahuekber; iş bitti. İstersen iftarı o şekilde aç.. Ben öyle havadan tavadan konuşanlardan değilim.. " dedi.
 
selam ederim;

gerçekten hocalarında işi zor, her soruyu cevaplama arzusunda olursa hocalar, halkta aklına geleni sorar tabi. havadan tavadan demiş birde hoca efendi sanki hava öylesine değersiz birşeymiş gibi. cidden susmak çok konuşmamak lazım aslında fazla şey bilmiyoruz. bunu kabul etmek gerekir. sokratesin dediği "bildiğim tek şey birşey bilmediğimdir" sözü gerçek bir mana taşır.

oruc boyunca sex düşünüp kalkıp onunla oruc açacaksan madem onun orucunu tut 3-5 hafta kimseyle birlikte olma burada amaç nefsi terbiye etmek değilmi? demekki senin onu terbiye etmen gerekiyor muhterem kardeşim diyememiş hoca.
 
Selamlar
Herakleitosun dedigi gibi,degismeyen tek sey degisimin kendisidir.
Ozlu sozune ozlu soz ile destek olmak istedim tansxx :)
Allahin izniyle bizlerin bildigi uzere,imamlar da nasiplerini alacaklar sur dan.yeni anlayista,hersey gibi hocalik anlayisi da degisecek.
Fakat mehil kisa,is cetin.ulu meleklerin yardimiyla oluverecek,dogrulacak insanlik...
 
selam ederim;

sevgili efi meslekleri gereği herşeyi bilir durumunda hocalar. emek vermiş o saatte çıkmış televizyona soruları yanıtlayacak ayet soracaklar oda cevap verecek yada peygamberimizden bir kesit anlatacak ama işte o hale getiren yine insanların merakı, belkide dalga geçiyorlar bilemiyorum, kim oruç tutup bunu cinsellik ile açmak ister psikologların incelemesi lazım bu konuları cidden. aslında imamlar psikologlar olmalı insanlara insanlık yolunda ders versinler. hocalarda ayet, hadis ve dinler tarihi anlatsınlar. kimse bir yere varamadı bu şekilde. meslekler şaşırmış durumda. tv de söz hakkı verilen kişi ayvayı yiyor bu günlerde ortalık oldukça karışık.
 
Allah hidayet versin insanliga,ruhlarimiza.
Toplumun psikolojisi bozuk.her yerde bi kaos,her yerde hir gur,kavga,cinayetler,eziyetler,zulumler...dunya birakin oldugu yerde saymayi,teknolojisi ilerledikce insanligini yitirip,gerilemeye basladi coktan.maneviyattan elini etegini cekmis,yasam gayesi guc,itibar,statu ve tabi ki para olan insan,elbette ki eksik kalacaktir bilmesi gereken dogrulardan."sevap"kazanma zamani bulduklarinda da,hali hazirda bilgisi olan hocalara danismayi en kisa yol bellemisler.en buyuk cehaleti beyinlerini kullanmamakta yapan hazirci insan,hocayi baz aliyor kendine
.dalga gecme maksatli soranlar illaki vardir ama gercekten ciddi ciddi soranlar da cok fazla malesef.herkese bir psikolog gercekten gerekli.insan ruhunu anlayan,onu sorgulayip,arastirmaya yonelten birileri gerekli.....
 
Üst Alt