• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

risalelerde olan 20 pürüz

Okunuyor :
risalelerde olan 20 pürüz

Ammar

Kıdemli
Üye
Risale nurda Ehli sünnete uymucak kelamlar varsa tartisilir Ama bu kitabın bütününe hitap etmez .. Nurcu kardeslerim özelliklede size bu sözüm
Tartısılmıyacak Tek kusursuz eksiksiz kitap Kuran-ı kerimdiR
Diğer her kitap tartısılır .Ve İcinde Sünnete uymayan kelam varsa cevap aranır...
Müslümanlar olarak birbirimizi lütfen tutalım ...Bu nurcu bu naksi bu süleymancı diyerek birbirimizin kuyusunu kazmayaliM ...Bunlar Farklı Yollardan bizi Kaynaga götürcek olan yollardıR
Tabikide gittigimiz yol Ehli Sünnet vel Cemaat oldugu Sürece Tabikide Aksi durum söz konusu oldugunda Birbirimizi uyaracagiZ
Selametle KalıN....
Karakalpaklı kardeşim öyle farklı yollar felan yoktur, ALLAH C.C un yolu tek yoldur TEVHİD..

Cabir (r.a.), olayı şöyle anlatır:

Hz. Peygamber'in (s.a.v.) yanında otururken önüne bir çizgi çizdi ve:

İşte böyle; bu, Yüce Allah'ın yoludur, buyurdu. Sonra bu çizginin sağına iki çizgi, soluna iki çizgi çizdi ve:

Bunlar da şeytanın yollarıdır, buyurdu. Ardından elini ortadaki çizginin üzerine koydu ve şu ayeti okudu:

Dosdoğru yoluma uyun. Sizi Allah yolundan ayrı düşürecek yollara sapmayın. Allah, size bunları, sakınasınız diye tavsiye etmektedir. (6/153)

bugün ki tarikat ve tasavvuf ehlinin yolunda sapıklıkdan başka birşey bulamazsın..

Nur cemati zaten Said Nursi nin kitaplarında ki şirk akidelerini defalarca gözler önüne serdik..

ismailefendi tarikatı yani MAHMUT efendi ve Cübbeli cemaati açıkca ŞİRK olan RABITA hastalığına tutulmuş durumdalar, nakşibendilerde keza aynen.

işin garibi bunlar kendilerini ehli sünnet vel cemaat olarak lanse ederler, bi tanesi peygamber nesli olduğunu idda eder vs.vs.vs....

yukardaki hadis de de görebileceğin gibi, şeytanın yoluna uymuş gidiyiolar.. işin asıl vahim boyutu kendilerini HAK yolda sandıkları için TEVBE etmeyi düşünmezler bile...

“…İçlerinden birisi şöyle demişti: “bizler insanları tevbe ettiriyoruz”Dedim ki: onları neyden tövbe ettiriyorsunuz? Dedi ki; yol kesmekten, hırsızlıktan ve benzeri şeylerden. Dedim ki; sizin onları tevbe ettirmenizden önceki halleri tevbe ettirmenizden sonraki hallerinden daha hayırlıdır. Çünkü onlar üzerinde oldukları şeyin haram olduğuna inanan, Allah ın rahmetini uman, O’na tevbe eden ya da tevbe etmeye niyet eden fasıklar idiler.. Sizler tevbe ettirmenizle onları Allah’ın buğzettiğini (bidatleri) seven, sevdiğine buğzeden (sünnetleri) , İslam Şeriatından çıkmış sapıklara çevirdiniz.. Ve onlara kendilerinin ve başkalarının üzerinde oldukları bu bidatlerin masiyetlerden daha şerli olduğunu açıkladım…”

( İmam İbni Teymiyye-Mecmu-ul Fetava 11-472 )

bziya

Kıdemli
Üye
cüpbeli ahmet hocanin bu aciklamasini buraya asmam gerektigini düsünüyorum...
Ahmed hocanın baskı altına alındığı güneş gibi açık.Evirmiş çevirmiş sözü küfürden kurtaracak şekle sokmaya çalışmış.Fakat hep yanlış hep yanlış...

Fetret devrini yaşayan İslam'ın duyulmadığı bir tane yer yurt var mıdır ? dünyanın her yerinde İslam dini bilinmektetir.

Kafirlerin Şehit olmaları konusunda evirdi çevirdi , aşağı çekti , yukarı çekti net bir cevap vermekten kaçındı.Rüyaya vurdu , hülyaya vurdu , olmadı ...

Ehli sünnet itikadında böyle bozuk hiç bir itikadi konu, şaibeli hiçbir itikadi konu yoktur , herşey tertemiz berrak bir vaziyettedir.

bziya

Kıdemli
Üye
Sunuç olarak Bizim İçin Ehli sünnet alimleri senettir.

Ahmed hoca dikkat ederseniz , sonlarda ebin kat'i görüşüm şudur diyor : bazı mektupların bazı mektuplarla birleştirilmesi , konuların birbirine ayna tutması sağlanması gerektiğini düşünüyorum diyor.

BU ŞU DEMEK : Kitapların içine yerleştirilen doğru bilgilerin içine sızdırılan zehirler var.Bazı yerler doğru bazı yerler itikadını bozmak için tuzaklarla dolu.Said nusi bazı yerlerde çaldığı bilgileri aynen bildirirken Hristiyanlığa hizmet için sokuşturduğu zehirlerin olduğu yerler de var.Nitekim bunlara dikkat ettiğinizde hepsinin genelde hristiyanlıkla ilgili olduğu ortadadır...

Biz baştan beri bunu söylüyoruz : Kitapların içinde kaynak vermeden Ehli sünnet kaynaklarından çalınan bilgilerin içine sızdırılmış ayak kaydıran fitne fesat tohumları vardır.Bunların her biri imzamda tek tek belirlenmiştir.İsteyen açıp okuyabilir.Nurculuk akımı böyle ayak oyunları ile kendilerini aklayacaklarını zannedyorlarsa çok çok yanılıyorlar.Gerçek yüzlerinin internet dünyasında her gün daha fazla afişe olduğunu müşahede ediyoruz.Bu hizmet çığ gibi büyüyerek bir gün Nurculuk ve putları Said nursi'yi başlarına yıkacaktır bu akımın.

Bu akımdan nemalanan münafıklarda Allahü Teala'ya verecekleri hesap ile başbaşa kalacaklardır.

forumdayim

Tecrübeli
Üye
kardesim, orda ahmet hocanin aciklamalari bilhassa mezhepler arasi farkliliklari aciklamasi beni ikna etmistir... benim sahsen arzum, cemaatler arasi diyaloga ilk adim olarak cüpbeliyle baslamis olsun... aradaki pürüzlerin böyle programlarla izah edilsin... simdi -zaman tarikat zamani degil, tarikat zamanidir- sözüyle ilgili röpörtaj yapmak ve bu konuyu masaya yatirmak icin ahmet hocadan söz aldilar...
birde ahmet hocanin risalelerle ilgili su tesbiti cok önemliydi... bu kitaplari her kisinin okuyup anlamasi mümkün degildir, bundaki bir kisim sözleri baska bir yerdeki sözler izah ediyor onun icin yorum katilmamalidir... ancak bu kitaplarla ilgili ihtisasi olanlar izah etmelidir dedi...

en iyisini Allah (c.c.) bilir...

M ü e l l i f...

Kıdemli
Üye
kardesim, orda ahmet hocanin aciklamalari bilhassa mezhepler arasi farkliliklari aciklamasi beni ikna etmistir... benim sahsen arzum, cemaatler arasi diyaloga ilk adim olarak cüpbeliyle baslamis olsun... aradaki pürüzlerin böyle programlarla izah edilsin... simdi -zaman tarikat zamani degil, tarikat zamanidir- sözüyle ilgili röpörtaj yapmak ve bu konuyu masaya yatirmak icin ahmet hocadan söz aldilar...
birde ahmet hocanin risalelerle ilgili su tesbiti cok önemliydi... bu kitaplari her kisinin okuyup anlamasi mümkün degildir, bundaki bir kisim sözleri baska bir yerdeki sözler izah ediyor onun icin yorum katilmamalidir... ancak bu kitaplarla ilgili ihtisasi olanlar izah etmelidir dedi...

Evet alattın bey.
Risale-i Nur'u açıklamak ve hakkında kanaat belirtmek istiyenler, 130 parça eserden oluşan Nur külliyatına hakim olmaları gerekmektedir.
Bu ise; Özel dersler ve mütalalar ile mümkündür.
Gerisi nakıs olur.
Nakıslık ise noksanlığın ta kendisi değilmi ?

Gariptir hemde çok garip; Nurlu eserleri anlamıyanlar en çok çamur atanlardır. Bu ise muzaaf bir echeliyettir.

bziya

Kıdemli
Üye

Aladin ağabeyim; siz bari bu oyunlara gelmeyin.Adamlar işgal etmiş Ahmed hocayı İlmi siyaset yapıyor.O'da biliyor adı gibi bozuk olduğunu.Evirdi çevirdi fakat yine şaibeli bir sonuca vardı.

İLHAM DİNDE SENET OLUR MU YAHU.Siz Ahmed hoca'yı o kadar cahil mi zannediyorsunuz.

bziya

Kıdemli
Üye
Evet alattın bey.
Risale-i Nur'u açıklamak ve hakkında kanaat belirtmek istiyenler, 130 parça eserden oluşan Nur külliyatına hakim olmaları gerekmektedir.
Bu ise; Özel dersler ve mütalalar ile mümkündür.
Gerisi nakıs olur.
Nakıslık ise noksanlığın ta kendisi değilmi ?

Gariptir hemde çok garip; Nurlu eserleri anlamıyanlar en çok çamur atanlardır. Bu ise muzaaf bir echeliyettir.

Paçanızdan akan cehaletle bu açıklamaları delil mi sayıyorsunuz.Ehli sünnet için bu hocanın sözleri delil olmaz.Hee delil alanlar varsa buyursun alsın.Ahmed hocanın nasıl üstüne gidildiği ortadadır.Kendine gelecek bir zarardan çekindiği için ilmi siyaset yaptı bize göre...

Bu mason uşağı Nurculardan her şey beklemek doğru olanıdır.Dini alet edip yapmadıkları ne kaldı ki....

Müellif-i Nar sen imzamdaki delillere tek tek cevap ver.Said Nursinin Ayetleri kendi öz şiiriymiş gibi evirip çevirip ( beni bildiriyor , kitaplarınmı bildiriyor ) demesini hangi mezheple , hangi itikadla açıklarsınız.

Mezhepsiz Abduh , Efgani masonları üstad beyan etmesini nasıl açıklarsınız.Bunlara şimdiye kadar elle tutulur tek bir ilmi cevabınız yok.

Boş masallarala kafa karıştırmaya çalışıyorsunuz.Fakat bekleyin ve görün bu Nurculuk güruhunun PUT'u yıkılacak.İslam ve Ehli sünnet galip gelecektir.

Allahü Teala sizlerden ve püsküllü yalanlarınızdan bütün Ümmeti Muhammed-i muhafaza buyursun.

forumdayim

Tecrübeli
Üye
Aladin ağabeyim; siz bari bu oyunlara gelmeyin.Adamlar işgal etmiş Ahmed hocayı İlmi siyaset yapıyor.O'da biliyor adı gibi bozuk olduğunu.Evirdi çevirdi fakat yine şaibeli bir sonuca vardı.
İLHAM DİNDE SENET OLUR MU YAHU.Siz Ahmed hoca'yı o kadar cahil mi zannediyorsunuz.
kardesim , ahmet hocanin orda yaptigi aciklama beni ikna etmistir... bunda bir oyun vasa ki bende o izlenim yok, hesabi Allah (c.c.) verir... yanliz ögrendigim, esari ile maturidi arasindaki farklilik, alim bir kisi bunlar yanlistir demedigi bir konuda dilimi onlara bulastirmam... kar olmiyacak seyde zarar etmeye gerekde yok...
kuskulu olan konulara dahada temkinli yaklasirim...

M ü e l l i f...

Kıdemli
Üye
En büyük cehaletten biri de, kendi gibi düşünmeyen Müslüman kardeşine her fırsatta hakaret etmektir.

ve...
Kendi fikrinde olmayan başka bir islam düşünürünün , kalemini "hawf" ile hareket ettirdiğini düşünmektir.
Şindi sıra C.A. Hoca taş atma emri verildi .....

Neyseki "tümden ateş olsa, cürmü kadar yer yakar" ... lar.

Üst Alt