Rengi de ete benzesin diye pembemsi gıda boyası ile boyuyorlar

Gıda sahtecilerine karşı sürdürülen mücadele devam ederken; yeni hileler ortaya çıkıyor

Son olarak da tavuktan yapıldığını sandığımız nugget, köfte, dürüm, sosis ve salam gibi işlenmiş ürünlere kemik, kemik zarı, kan ve sakatat karıştı.

Türkiye Yemek Sanayicileri Dernekleri Federasyonu (YESİDEF) Trakya Sorumlusu, Gıda Mühendisi Selim Sücüllü, çarpıcı açıklamalarda bulundu: "Bazı firmalar, tavuğun piyasa değeri olan ürünleri alındıktan sonra kalan, kemik, kemik zarı gibi kısımları öğütüyor. Kemikleri unlaştırıyor. Kemikle birlikte tavuğun kanı da ürüne karışıyor. Bunlardan mekanik kıyma elde ediyorlar. Rengi de tavuk etine benzesin diye pembemsi gıda boyası ile boyanıp, piyasaya sürülüyor."

BAKTERİ YUVASI
Atık parçalarda aşırı bakteri olduğunu, bunun için de ürünlerin işlenmeden önce amonyak ve türevleri ile yıkandığını söyleyen Sücüllü, "Bu şekilde sağlığımızla oynanıyor" dedi.

KARACİĞER İFLAS EDİYOR
Üzeri bakteri toplayan ürünler amonyakla yıkanıyor. Bu da karaciğerde birikme yapıp, zamanla işlevini yitirmesine yol açıyor.
Kaynak: Takvim
 
selam ederim;

sizlere herkez vejeteryan olacak, bu artık akıl çagında yaşayan insana çok yakışacak dedigimde ardina eklemiştim, bu icraatı melekler yapacaklar yeryüzünde diye. simdi et yiyen bakteriden tutunda, gıdalara karıstırılan malzemelere kadar hepsi gundemde. dahasıda olacak fakat dikkatinizi cekmesini istiyorum yaklasık bir bucuk yıldır gündemin önünde gidiyor sizlere sundugum haberler. bu kimseyi şaşırtmıyormu? yoksa insanlar bu siteyi izleyipdemi gündemi oluşturuyorlar? bunun bir mantıklı açıklaması olmalı degilmi..

aslında felaket habercisi olmak hic istemem fakat üzerimize düşen görev gereği önceden haber verecegim üzücü haberler daha cok dikkatinizi çekecek. idrak ve anlayışlara seslenişin yerini, korku ve endişeli bir bekleyiş içersindeyken kurtulma çabasında olanların algıları konsantreleri, iste bu size verdigim haberler ile meleklerin sesini duyabilmeye azmedecek ilgilenecek insanlar. ön yargılarla uydurma bir haber olduguna inanarak değil, gerçek olmasını dileyerek isteyerek yaklasacaklar. iste bunun adı insanların açılacak olan algılarıdır. malesef cebr ve baskı ile.
 
Son düzenleme:

tunakan

Uzaklaştırıldı
vejeteryan olmakta kurtarmıyorki insanı sevgili tansxx. geçen toplu kahvaltı aldık, akşamdan salatalık vs. temin ettik, çöcuklar salatalıkları buzdolabına koymayı unutmuşlar. sabah baktım buruş, buruş ve hiç suyu yok. basıyorlar hormonu mahvediyorlar bizleri.
 
zaten sırf bu yuzden televızyon ızlemek ıstemıyorum yok sunu yemeyın yok bunu yemeyın kanser alırsınız .. ac gezıp ölmemizi ıstıyorlar sanırım .. neymıs efendım saglık ıcın hı hı saglıkmış.... sızın olsun...
 
böylesini kurkunc seyler duyunca insan ne ile besleneceginide sasiriyor,
sebze agirlikli yemekler akla geliyor onlarin bazilarida etsiz olmuyor.
 
Üst Alt