• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Regl ilacı (Lybrel)

Okunuyor :
Regl ilacı (Lybrel)

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Kadınların diledikleri takdirde hiç ádet görmemesini sağlayacak ilk doğum kontrol hapı "Lybrel"e onay çıktı.
Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi’nin (FDA) "Wyeth" ilaç firması tarafından üretilen Lybrel’in piyasaya çıkması için verdiği onayı, önümüzdeki salı günü açıklayacağı belirtildi.

Kadınların doğum kontrol hapını aldığı sürece ádetten kesilmesini sağlayacak ilaç, ABD’de yıllardır tartışma konusuydu. "Lybrel" adlı ilacın satışa sunulmasıyla kadınlar, doğum kontrol hapını düzenli olarak alıp aylık kanamalarından kurtulabilecekler. Geleneksel doğum kontrol hapları, 21 aktif tablet ile bunu takip eden ve kadında "yalancı" kanamayı sağlayan 7 şeker tabletinden oluşurken yeni ilaç, bu standart düzeni içermiyor ve kanamaya yol açmıyor.

Daha önce de 21-7 standart düzeni dışında doğum kontrol hapları üretilmişti. Bunlardan "Yaz" ve "Loestrin 24" aylık kanamaları üç güne indirirken, "Seasonique" adlı ilaç periyodu yılda dört sefere indiriyordu.

YILDA 40 MİLYON DOLAR

Ancak Amerikalı jinekologlar, kadınlardan giderek artan miktarda "aylık periyodun tamamen ortadan kaldırılması" yönünde talepler geldiğini belirtiyordu. Yapılan anketlere göre de kadınların yarıdan fazlası antık regl olmak istemediği yönünde görüş bildiriyordu.

Aylık periyotların ortadan kaldırılması için mücadele veren web sitesinin kurucusu Jinekolog Dr. Leslie Miller, doğum kontrol hapının icadından sonra, şimdi kadınlar için yeni bir kurtuluş döneminin başladığını söyledi. Önümüzdeki temmuz ayında piyasaya çıkacak olan Lybrel’in bu yılki satışlarının 40 milyon doları bulması ve 2010 yılında satışların 235 milyon dolara kadar ulaşması bekleniyor.

HÜRRİYET
 

sheytan

Tecrübeli
Üye
bu ilaçlar sürekli kullanıldığı taktirde kısırlığa yol açıyormuş :s bende öyle duydumm
 
Üst Alt