Red Bull , Tahtalı köye kanatlandırıyormuş:)

Avustralyalı araştırmacılar, enerji içeceği Red Bull'un genç insanlarda bile kalp krizi riskini artırdığını tespit ettiler.

''Kanatlandırması'' için üniversite öğrencileri ve adrenalin sporları tutkunları arasında popüler olan kafein içerikli içeceğin kanı yapışkan hale getirdiği ve bunun kriz gibi kalp ve kan damarlarında soruna neden olduğu belirtildi.

Royal Adelaide Hastanesinin Kalp ve Kan Damarları Araştırma Merkezindeki araştırmacısı Scott Willoughby, bir Avustralya gazetesine verdiği demeçte, ''Red Bull'un içilmesinden bir saat sonra kan sistemi artık normal olmuyor. Kalp ve damar hastalığı olan hastalarda gördüğümüz gibi anormal oluyor'' dedi.

Willoughby, stres ve tansiyonla birleştiğinde Red Bull'un öldürücü olabileceğini kaydetti.

Scott Willoughby ve ekibinin, 30 kişinin, 250 mililitrelik şekersiz Red Bull'u içmeden 1 saat önceki ve içtikten 1 saat sonraki kalp damar sistemini test ettikleri belirtildi.

Red Bull'un Avustralya şubesinin sözcüsü Linda Rychter ise Reuters ajansına verdiği demeçte, araştırmanın, şirketin merkez bürosu tarafından değerlendirileceğini kaydetti. Rychter, ''araştırma, bir fincan kahve içilmesinin etkilerini göstermiyor. Bu nedenle bildirilen sonuçlar beklenen sonuçlardır ve normal fizyolojik değişiklik içinde yer almaktadır'' dedi.

Red Bull, sağlık sorunlarına neden olduğu için Norveç, Uruguay ve Danimarka'da yasaklanmıştı ancak şirket geçen yıl 143 ülkede 3,5 milyar kutu içecek satmıştı.

Formula 1 yarışlarına ve dünyada uç noktadaki spor olaylarına sponsorluk yapan Avusturyalı şirket, müşterilerini günde iki kutudan fazla içmemeleri yönünde uyarıyor.

haber7.com
 
doping etkisi yapiyor, eger efor sarfedilmesi gereken ,yada halsiz hissettiginiz bir anda sadece eve gidebilecek yada doktor eline dusebilecek kadar bir enerji sitenilirse redbull iyidir.

redbul bana gore soyle birsey. bitmis pilleri soba ustunde isitirsaniz yada hafif dekicle ezip kullanirsaniz baya kuvvetli yanar bir miktar daha devam eder. ama bittigi zaman . kisik bile yanmaz, son enerjisini vermistir. ama iyi bir yontemdir.

kisin soguk aylarda insan enerji ihtiyaci duyar. cok zor durumda kullanilabilir.
 
Üst Alt