• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Recm Taşının Büyüklüğü Ne Kadar Olmalı

Okunuyor :
Recm Taşının Büyüklüğü Ne Kadar Olmalı

elosia

Acemi
Üye
Ben, ölümün insanların kaderi olduğunu ve Tanrı'dan geldiğini duymuştum ama..
Bende öyle biliyordum ama işin içine çakmalık girince böyle kılıfına uyduruyorlar işte...:freakedout:

Burda çakma kelimesini kullanmamın sebebinide söyleyim merak edenler için kendineden başkasını müslüman görmeyenler,herşeyi ben bilirim hesabı yapanlar bir tek siz müslümansınız değilmi?

Oysa müslümanlığı kullanarak kendilerine rant sağlamaya çalışırken kendi aralarında bile kavga ediyorlar sürekli,birbirlerini yiyorlar..:)

Çünkü hepsi ayrı telden ötüyor bir tek Kuran-ı Kerim var ama bir sürü fikir çatışması hayır bilmeyenler varsa kafalarınıda karıştırıyorsunuz güzel dinimizi yanlış aksettiriyorsunuz haberiniz yok..

B

bursali68

Ziyaretci
Taşlayacak olanlar kaldırdıklarında kendileri altında kalacakları büyüklükte taş almalılar!

Sağlıcakla kalınız.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Bak şimdi :freakedout: kızacaklar yine..

ölüm şekli geliyor allah tarafından,öyle yazılmış yazısı yani..ne gelir elden :malesef:
Kızmaya gerek yok.
Düşünmek daha anlamlı ve yararlı olacaktır..

** Eğer insanların ölümü onların kaderiyse,
öldürülen insanların katillerini suçlamak çelişkidir. **

aynı zamanda.

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Kuran'da geçse insanlıkdışı olmayacak mı?
Ne alaka spartaküs tabiki hayır ..
Bir insanın bu şekil acı çekerek ölmesi,öldürülmesinin insanlıkdışı olmaması için hiçbir sebep,bahane yoktur..

En acısıda Allahın verdiği o canı kendini bilmez,belkide o taşladığı insanlardan daha günahkar olupta hiç günahkar değilmiş gibi hırsla,acımadan taşlaması..ve o canı alması,almak için canavarca öldürmesi..

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Bir insanın bu şekil acı çekerek ölmesi,öldürülmesinin insanlıkdışı olmaması için hiçbir sebep,bahane yoktur..

En acısıda Allahın verdiği o canı kendini bilmez,belkide o taşladığı insanlardan daha günahkar olupta hiç günahkar değilmiş gibi hırsla,acımadan taşlaması..ve o canı alması,almak için canavarca öldürmesi..
Sevgili doğangüneş bir de bu açıdan baksanız;

Diğer bir bakışla;
Tanrı'nın izni olmadan, hiç kimse kimseyi öldüremez..

Suçlu aranacaksa...

spartaküs

Tecrübeli
Üye

Onlar için tanrının adaletini sağlamış olmanın iç huzuru dışında düşüneceği hiçbirşey olamaz sanırım...

Sevgili Sosyalist; Ölüm kaçınılmazdır doğru. Vahşet ise değil... Böylesi bir düşünceye nasıl kapıldınız şaştım doğrusu.

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sevgili doğangüneş bir de bu açıdan baksanız;

Diğer bir bakışla;
Tanrı'nın izni olmadan, hiç kimse kimseyi öldüremez..

Suçlu aranacaksa...
Yani o insanların o şekil öldürülmesi ezeli takdir demiyorsun değilmi SOSYALİST..
Yada dedin bile..

Herşey kader ise neyi ne zaman yaşayacağımız belli ise Cennet ve cehennem neden var o zaman biz önümüze konan hayatı yaşıyoruz demektir ve bizim istemimiz dışında birde cehenneme niye gitme riskimiz var o zaman?

Ben kadere inansamda bu kadarda değil çokta kaderci biri değilimdir kaderimdir,razıyım,yaşarım deyip geçmem,geçemem zorlarım...

Üst Alt