Rahim Filmi nedir?

Rahim Filmi nedir?​

Rahim filmi olarak bilinen Histerosalpingografi (HSG) rahim boşluğunun ve tüplerin durumunu incelemek için çekilen röntgen filmidir.

Şişli Echomar'da yeni cihazlar ve ağrısız yeni yöntemle rahim filmi çekilmekte, hiç bir ağrı kesici veya spazm giderici ilaç kullanmaya gerek kalmamaktadır. Ayrıca başlangıç kısmından itibaren tıkalı çıkan tüpler selektif salpingografi denen 1-2 dakikalık ücretsiz ek işlem ile açılabilmektedir. Bu tüp açma işleminin başarı oranı %70'in üzerindedir. Şişli Echomar, selektif salpingografinin gerekli hastalarda rahim filmi sırasında rutin ve ücretsiz olarak yapıldığı Türkiye'deki tek merkezdir.

Şişli Echomar, Türkiye'de en fazla sayıda rahim filmi çekilen görüntüleme merkezidir. Sadece rahim filmi çekmek üzere planlanmış, düzenlenmiş ve donatılmış bir röntgen servisi vardır. 2014 Yılı sonunda yüksek tutarlı bir yatırımla bu amaca en uygun C kollu, flat panel dedektörlü cihaz alınmış, Türkiye'de ağrısız rahim filmi tekniğini geliştiren Uzm. Dr. Cevat Bayrak tecrübeli ekibiyle birlikte göreve getirilmiştir.

Şişli Echomar, merkezi konumu, otobüs, dolmuş, metrobüs ve metro duraklarına yakınlığı, kendisine ait ücretsiz otopark imkanıyla ulaşım kolaylıklarına sahiptir. Hafta içi her sabah Bostancı'dan ücretsiz servisi kalkmaktadır.

Bu internet sitesindeki bilgilendirmeler ve videolar her bakımdan çok avantajlı olan yeni rahim filmi tekniğini bütün yönleriyle size açıklamak için hazırlanmıştır.

rahim filmi Ne Kadar Sürer?​

Günümüzde rahim filmi birkaç dakika içerisinde uygulanabilmektedir. Rahim filmi uygulaması gelişmiş teknolojiler kullanılarak, c kollu röntgen cihazı ile uygulanmaktadır. Rahim filmi uygulamasının sağlıklı ve kaliteli bir ortamda uygulanması hem sağlık hem de, rahim içerisinin itilip çekilmesine gerek kalmadan uygulanabilmesi amacı ile güncel bir ortamda uygulanmalıdır.
Kaynak : rahimfilmi.info
 
Üst Alt