rahibin samimi sorgusu;

Çok mantıklı açıklamalar yapmış.
O soruları insanlar mutlaka kendisine sormalı bence.

Tanrı yaptıklarıyla bir kulunu daha kaybettmiş anlaşılan..
 
efenim adama demezlermi;afferim 4 buçuk yaşında sümüklü bi veletken bunları düşündün tamam güzel de.niye düşünmeyi bırakıp hep o yaşta kaldın.Azcık daha düşünsen,Allahın çocuk edinmekten münezzeh olduğunu anlardın Allahı yok saymak yerine.Tabi bölesi daha kolay dimi..kim düşüncek efenim.
 
efenim rahibin sorgusuda gayet doğal çünkü hristiyanlıktaki tanrı anlayışı yamuk.samimi bir adama benziyor müslküman olur bu eğer islam ona ulaştırılsa.
Çünkü Kuranda Allahın en fazla rahman ve rahim isimleri zikredilir.yani merhameti.
yerlerin ve göklerin düzenininse insanların elleriyle işledikleri yüzünden bozulduğu bildirilmiştir.
doğalgaz,petrol arıycaz diye yerlerin altını boşalt,iklime bile müdahale etmeye kalk,atom,hidrojen vs. bombaları geliştir,kimyasal,biyolojik silahlar üret,yaradılan bitkilerin hayvanların genleriyle oyna tohumu ve nesli boz,ahlakta kural tanıma,ürettiğin zehirli gazlarla atmosferi,atıklarla denizleri karaları kirlet,zenginliğine zenginlik katmakiçin afrika gibi coğrafyaları sömür,halkını açlığa mahkum et,.....daha kendi ellerimizle işlediklerimiz yüzünden çekeceklerimiz kapıda efenim.bela gelincede kurunun yanında yaşda yanar.
bununlabirlikte bu dünya hayatı bir ruya gibidir."insanlar uykudadır ölünce uyanırlar" der peygamber.asıl hayat ahirettir.bu dünyayı o kadarda büyütmemek lazım.iki kapılı bir han.biraz konaklayıp asıl mekanımıza gideceğiz.İster o han saray gibi olsun ister tahta kurularıyla dolu bir kulübe eninde sonunda yolcu yolunda gerek deyip öte aleme geçeceğiz.
 
Üst Alt