• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

Puşkinin dedesinin hazinesi

  • Konbuyu başlatan mopsy
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 4K

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba

Puşkinin büyük dedesinin konağında hazine bulundu!

Rusyanın kültür başkenti St. Petersburgda bir konağın restorasyonu sırasında 18. yüzyıla ait hazine bulundu. Konağın gizli mahzeninde bulunan hazineler sergilenmesi için şehir müzesine teslim edilecek.

Çaykosvskiy sokağı 21 numarada bulunan tarihi konağın restorasyonu sırasında, işçiler tarafından gümüş eşyalar bulundu. Olay yerine çağrılan uzmanlar tarafından yapılan inceleme sonunda, hazinenin 18. yüzyıla ait olduğu belirlendi.
Üzerlerinde Çarlık Rusyasının soylularından Narışkin ailesine ait armalar bulunan hazinede, çatal, tabak, kaşık gibi mutfak eşyaları, özel işlemeli semaverler, cep saatleri ve vazo gibi değerli eşyalar bulunuyor.

Özel bir şirket tarafından gerçekleştirilen restorasyon sırasında tesadüf eseri bulunan koleksiyonun 6 metrekarelik gizli bir mahzende saklandığı bildirildi. Restorasyon yapan şirket; gümüş koleksiyonun, 40 adet çuval içinde ve 1917 yılına ait gazete kağıtlarına sarılı olarak bulunduğunu açıkladı.

Gümüş koleksiyonun bulunduğu tarihi konakta, St. Petersburg Anıt ve Tarihi Eserleri koruma komitesi yetkilileri ve uzmanlar incelemelerini sürdürüyor.

1780 yılında yaptırılan iki katlı konak, Puşkinin anne tarafından büyük dedesi olan Abram Ganibal Petroviçe ait. Siyahi olduğundan dolayı Büyük Petronun Arapı olarak da ünlenen Abram Ganibal, aynı zamanda Rus Çarı Büyük Petronun sekreterliğini ve emir erliğinide yapmış olan ordu komutanı ve devlet adamı olarak biliniyor.
gundemrusya.com
 
Üst Alt