• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Provokatör Nedir?

Okunuyor :
Provokatör Nedir?

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
SDP üzerine oynanan müthiş bir oyun var.
Bunlar hep yalan ve düzmece.
Artık kimseyi kandıramayacaklar.

Ayrıca o kişiyle ilgili şöyle bir görüntü de mevcut ve bunun sivil polis olduğu söyleniyor:

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
SDP üzerine niye oyun oynansin, bir dahaki secimde iktidar olama ihtimalimi var..asli sdp tüm kirli oyunlarini sahneye sürüyor ...sivil polis mis gibi görüntü veriyor ama parti binasinda ülkeyi parcalamak icin akla hayale gelmeyen her yolu deniyorlar...

Kirli yüzleri desifre olunca ZIP ZIP zipliyorlar komploda komplo...

Tezekten terazi yapmislar dirhem diyede iste bunlari kullaniyorlar...

KOMANDO

Tecrübeli
Üye
ÖRNEK PROVOKATÖRLÜKLER
Provokatörü yakalayin kim oldugunu aciklayin CIGLIKLARINA tüm gazetelerden cevap geliyor Sayin SOSYALiST.... Bakiver kim mi$...!!!

Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylarda polise molotof ve taşlarla saldıran ve sosyal medyada 'Polis' olarak lanse edilen Ulaş Bayraktaroğlu'nun Devrimci Karargâh mensubu olmaktan tutuklandığı ortaya çıktı. Yazarımız Gültekin Avcı, Gezi Parkı olaylarına sızan terör örgütlerini yazdı...

Taksim'de tüm terör örgütleri el ele, göz göze.

Neden ahenkle ittifak halindeler?

Devrimci sol yelpazeye egemen temel paradigma bunu gerektiriyor:

Ajitasyon ve propagandada serbestlik, eylemde birlik.

Dikkat edilirse polis ve göstericiler arasındaki müzakerelerin sonuç verme ihtimali belirdiğinde provokatörler derhal devreye girip molotofu ve taşı basıyorlar.

İstanbul Valisi'nin açıklamasına göre, beli silahlı olup provokasyonu yöneten kişi Devrimci Karargâh (DK) mensubu olmaktan tutuklanan, SDP (Sosyalist Demokrasi Partisi) mensubu Ulaş Bayraktaroğlu.

Devrimci Karargâh terör örgütünü unutmadınız değil mi?

Ergenekon unsurlarının içine bolca sızdığı bir illegal terör örgütü.

Son Tezgâh isimli gizli tanığın açıklaması:

"DK terör örgütü, Ergenekon soruşturmasıyla ilişkileri açığa çıkarak yıpranan ve taban kaybeden terör örgütlerinden kopan kitleleri etrafında toplamak için eylemlere başlamıştır. Eskimiş yüzler tasfiye edilerek adı kirlenmemiş yeni bir terör örgütüyle bu ülkede akan kanın devam etmesini istiyorlar."

Doğrudur.

Bu örgüt devrimci sol yapıları bir çatı altında toplama gayesini de gütmektedir.

Ele geçirilen bilgi ve belgeler DK'da Ergenekon soruşturmasını sabote etme gayesinin oldukça önde olduğunu göstermişti.

Selimiye Kışlası'na bomba

Gerçi yorulmalarına gerek kalmadı, Ergenekon soruşturmasının önü zaten kapandı.

DK, özellikle Ergenekon operasyonunun başlamasından sonra, 2008'de 1. Ordu Komutanlığı'na bağlı Selimiye Kışlası'na havan topu ile saldırı düzenleyen örgüt.

Yine 2008'de Sütlüce'deki AK Parti il başkanlığına kargo ile yolladıkları bombalı paket X-ray cihazından ikinci kez geçişi esnasında patladı.

Saldırıda 1 polis şehit oldu, 4'ü polis 11 kişi yaralandı.

Ve bu kadar kaybın olmadığı diğer bombalı saldırılar...

Ya DK terör örgütüyle birlikte anılan SDP?

SDP, parti-cephe geleneğinde legal bir parti olarak biliniyor.

Lakin partinin DK terör örgütüyle yakınlığı ve irtibatları da basına bolca konu oldu.

SDP, 2002 yılında çoğunluğunu ÖDP'den ayrılanların kurduğu bir parti.

1980'de Türkiye Kuzey Kürdistan Kurtuluş Örgütü (TKKKÖ) adıyla faaliyet gösterdi.

Partinin ilk başkanı BDP'den milletvekilliği yapan Akın Birdal'dı.

Son kongrede genel başkan olarak Rıdvan Turan seçildi.

SDP, "Devrimci Karargâh'la ilgimiz yok" dese de...

2009 yılında Devrimci Karargâh örgütüne yönelik Bostancı'da yapılan operasyon 6 saat sürdü ve canlı yayınlandı.

13 SDP'li tutuklanmıştı

haberin devami burada
gundem.bugun.com.tr

Ne diyeceksin merak ediyorum.... ama görmezden gel sen yinede...

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
O müezzin konuştu: Din adamıyım yalan söyleyemem

Başbakan Erdoğan'ın dilinden düşürmediği "camide içki içildi" yalanına açıklamalarda bulunan Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi Müezzini Fuat Yıldırım, "Ben camide içki içen görmedim, din adamıyım yalan söyleyemem" dedi.

AKP polisinin vahşi saldırıları sonucunda ağır şekilde yaralanan birçok yurttaş Dolmabahçe Bezm-i Alem Valide Sultan Camisi'ne sığınıp burada tedavi görmüştü.

Halkın üzerine polislerini saldırtan ve binlerce kişinin yaralanmasına neden olan Başbakan Erdoğan'ın "camide içki içildi" yalanına müezzinden bir yanıt daha geldi.

Daha önce içki içilmediğini söylediği için tatile gönderilen müezzin Yurt gazetesinden Caner Taşpınar'a açıklamalarda bulundu.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde 6 saat ifade veren Müezzin Yıldırım, ifadesinde din adamı olduğunu ve bu nedenle yalan söyleyemeceğini belirtti.

Müezzin, "Ben cami içerisinde içki içen ya da elinde içki şişesi olan birini görmedim. Görmediğim şeyi söylemem. Belki de içen olmuştur. Onu da bilemem. Ben sadece cami dışında camın önünde bira şişesine benzer bir şişe gördüm. Ama içeride görmedim" diye konuştu. Biber gazından etkilenenlere cami içinde ilk yardım uygulandığını söyleyen Yıldırım, polis ile eylemciler arasında iletişim sağladığını ifade etti.

Soruşturmayla ilgili olarak camide yer alan bütün kamera kayıtları toplandı. Polisler, kamera görüntülerini incelemeye aldı. Başbakan Erdoğan'ın yaptığı mitinglerde bu iddialardan bahsetmesi üzerine İstanbul Müftülüğü de bir inceleme başlatmıştı. İnceleme kapsamında Beyoğlu İlçe Müftüsü Recai Albayrak da camiye gelerek müezzin Fuat Yıldırım'ın bilgisine başvurmuştu. Müftü Albayrak, "Şu anda bilgi veremem. Görevli bizim görevlimiz, kendisinden bilgi aldık" diye konuşmuştu.

cicoz

Acemi
Üye
danışıklı dövüş görüntüdü

Provokatörü yakalayin kim oldugunu aciklayin CIGLIKLARINA tüm gazetelerden cevap geliyor Sayin SOSYALiST.... Bakiver kim mi$...!!!

Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olaylarda polise molotof ve taşlarla saldıran ve sosyal medyada 'Polis' olarak lanse edilen Ulaş Bayraktaroğlu'nun Devrimci Karargâh mensubu olmaktan tutuklandığı ortaya çıktı. Yazarımız Gültekin Avcı, Gezi Parkı olaylarına sızan terör örgütlerini yazdı...

Taksim'de tüm terör örgütleri el ele, göz göze.

Neden ahenkle ittifak halindeler?

Devrimci sol yelpazeye egemen temel paradigma bunu gerektiriyor:

Ajitasyon ve propagandada serbestlik, eylemde birlik.

Dikkat edilirse polis ve göstericiler arasındaki müzakerelerin sonuç verme ihtimali belirdiğinde provokatörler derhal devreye girip molotofu ve taşı basıyorlar.

İstanbul Valisi'nin açıklamasına göre, beli silahlı olup provokasyonu yöneten kişi Devrimci Karargâh (DK) mensubu olmaktan tutuklanan, SDP (Sosyalist Demokrasi Partisi) mensubu Ulaş Bayraktaroğlu.

Devrimci Karargâh terör örgütünü unutmadınız değil mi?

Ergenekon unsurlarının içine bolca sızdığı bir illegal terör örgütü.

Son Tezgâh isimli gizli tanığın açıklaması:

"DK terör örgütü, Ergenekon soruşturmasıyla ilişkileri açığa çıkarak yıpranan ve taban kaybeden terör örgütlerinden kopan kitleleri etrafında toplamak için eylemlere başlamıştır. Eskimiş yüzler tasfiye edilerek adı kirlenmemiş yeni bir terör örgütüyle bu ülkede akan kanın devam etmesini istiyorlar."

Doğrudur.

Bu örgüt devrimci sol yapıları bir çatı altında toplama gayesini de gütmektedir.

Ele geçirilen bilgi ve belgeler DK'da Ergenekon soruşturmasını sabote etme gayesinin oldukça önde olduğunu göstermişti.

Selimiye Kışlası'na bomba

Gerçi yorulmalarına gerek kalmadı, Ergenekon soruşturmasının önü zaten kapandı.

DK, özellikle Ergenekon operasyonunun başlamasından sonra, 2008'de 1. Ordu Komutanlığı'na bağlı Selimiye Kışlası'na havan topu ile saldırı düzenleyen örgüt.

Yine 2008'de Sütlüce'deki AK Parti il başkanlığına kargo ile yolladıkları bombalı paket X-ray cihazından ikinci kez geçişi esnasında patladı.

Saldırıda 1 polis şehit oldu, 4'ü polis 11 kişi yaralandı.

Ve bu kadar kaybın olmadığı diğer bombalı saldırılar...

Ya DK terör örgütüyle birlikte anılan SDP?

SDP, parti-cephe geleneğinde legal bir parti olarak biliniyor.

Lakin partinin DK terör örgütüyle yakınlığı ve irtibatları da basına bolca konu oldu.

SDP, 2002 yılında çoğunluğunu ÖDP'den ayrılanların kurduğu bir parti.

1980'de Türkiye Kuzey Kürdistan Kurtuluş Örgütü (TKKKÖ) adıyla faaliyet gösterdi.

Partinin ilk başkanı BDP'den milletvekilliği yapan Akın Birdal'dı.

Son kongrede genel başkan olarak Rıdvan Turan seçildi.

SDP, "Devrimci Karargâh'la ilgimiz yok" dese de...

2009 yılında Devrimci Karargâh örgütüne yönelik Bostancı'da yapılan operasyon 6 saat sürdü ve canlı yayınlandı.

13 SDP'li tutuklanmıştı

haberin devami burada

Devrimci Karargâh görevde (Taksim Gezi Parkı) Haberi

Ne diyeceksin merak ediyorum.... ama görmezden gel sen yinede...
burada polisin silahsız halka yaptığı müdahale ile silahlı saldırgana yaptığı müdahalede bariz fark var, ayrıca TOMA'ya el ile gel gel yaptıktan sonra TOMA'nın ona doğru yönelip ayapına su sıktığı videogörüntüsü de mevcut, TOMA'yı da mı kaçırdı şimdi bu adamlar, ben hala dedikleri hiçbirşeye inanmadığım, çıkardıkları gözlerin, sonlandırdıkları canların ardından destan yazan kahraman ilan edilen katillerin salındığı bir yargı sisteminde bu düzmecenin provakasyon olduğuna inanıyorum. keşke olay böyle olmasaydı bende birnebze hala güven duyabilseydim, polise, yargıya, iktidara falan ama ben direndim ipleri koparmamak için onlarda direndi kopsun diye. 2 dönem boyunca arkasında durduğum bir iktidarın söylemlerinin arkasında duramadım şu zamanda. göz var nizam var, vicdan var yani bende var en azından. SDP neymiş onu bile yeni duydum, keşke alet olmasalardı.

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
ÖRNEK PROVOKATÖRLÜKLER

Mizah dergilerinin gündemi: 'Provokatör Başbakan'

Haftalık mizah dergilerinin bugün raflarda olacak yeni sayılarının gündeminde vatandaşa komşusunu ihbar etmeyi öğütleyen ve "dört dörtlük Aleviyim" sözlerinin sahibi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan var.

http://haber.sol.org.tr

.​

karafetva

Tecrübeli
Üye
Sosyalist anayasa ile solcuların eylemlerini savunmaya çalışmış. Anayasadaki fikir özgürlüğü fikirin suç taşımayacağını garanti etmez. Mesela Atatürke hakaret eden fikirler yargılanır. SÖylemesi serbest ama bedeli peşin.

Ayrıca solcuların yaptığı eylemlerdeki "fikir özgürlüğü" savunusu fikri ifade ederken yapılan seyranın izne tabi olmayacağını da garanti etmez. Yani yürüyüşler için izin alınmakta. Gerçi bence herkes istediği eylemi yapabilir ama hukuken Sosyalist in savunması iptal.

Tabi solcuların eylem adı altına ortalığın anasını evermesine hiç girmiyoruz...

Objektif in bi provakatör deşifresi vardı. Dİyarbakır mı ne. Esmer 35 yaşlarında birisi ülkücülerle bozkurt yaparak eylem yapıyor sonra dönüp pkk lılarla apo için eylem yapıyor. Provakatör bu olsa gerek. Ama bu tip ikili eylemcilerler sadece tek tarafta olayı abartanlar ayrılmalı. İkili oynayan provakatör ise tek tarafta abartanlar kışkırtıcı olabilir.

Üst Alt