Futbolcu olmak istiyorum ne yapmalıyım,Profesyonel futbolcu olmak için ne yapmak gerekir,Futbolcu olmak için gereken özellikler,Futbolcu olmak için neler gerekir,Futbolcu olmak için hangi okullara gitmek gerekir

Profesyonel futbolcu olmak için ilk yapıcağınız yeteneklerinizi gösterebileceğiniz bir kulüp bulmanızdır. Ülkemizde 1. Ligde yer alan takımların her yıl yaptıkları seçmelere katılarak yeteneklerinizi gösterebilirsiniz. Eğer yetenekleriniz yeterli düzeyde bulunursa kulüpler sizleri altyapılarına dahil etmek adına mücadele verecektir. Kulüp seçimi yaparken özellikle geleceği olan kulüpleri tercih edin. Bazı kulüpler sırf futbolculardan ciddi oranda kar edebilmek için futbolcuların bonservis bedellerini yükseltmekte ve bu durum da bazı futbolcuların herhangi bir takıma transfer olamamasına neden olmaktadır. Bu ihtimali göz önünde bulundurarak tercihlerinizi iyi bir şekilde yapmanızda fayda var.

Futbolcu olmak için gereken özellikler arasında şüphesiz baş sırada kabiliyet yer almaktadır. Ancak etkili bir futbolcu olmak için yüksek hıza, uzun boya ve zeki bir beyne gereksinim vardır. Beyin futboldaki en önemli unsurlardan birisidir. Bireysel olarak topa kolay hakim olabilirsiniz ancak futbol bir takım oyunu olduğundan dolayı sahada yer alan diğer 10 kişiyi de düşünmeniz gerekmektedir.Çalım atmasını topu kapmayı bilmelisiniz, ayak hareketleriniz hızlı olursa topu kaptırma oranınız çok düşük olur.Futbol kurgunuz iyiyse ve pratik bir zekaya sahipseniz futbolcu olmak için önünüzde herhangi bir engel bulunmamaktadır.
 
Üst Alt