Prn degil MESNEVI

Değerli Sofu kardeşim

Mesnevi yada başka bir tasavvuf eseri vahih olmadığı için dileyen kabul eder, dileyen kabul etmez. Muhakkak kabul etmeyenin imanına halal getirmez. Sonuçta Mevlana Peygamber değil, Mesnevi vahih değil...

Değerli Selef Kardeşim

Peygamberin hakkında binlerce hadis uydurulmuşken, sıradan bir insan olan Mevlana hakkında türlü türlü hadisler uydurulamaz mı ?
Mesela "Mevlevilik" ve "Semayla" Mevlananın hiç bir alakası yoktur hatta Mevlana ömrünü hurefe yumağı haline gelen bu tür tarikatlarla mücadele ederek geçirmiştir. Hani en değerli hazineler gizli olur ya işte öyle bir şey bana göre aynı dönemde yaşamalarına rağmen tasavvuf hakkında Mevlanadan daha kıymetli söz sahibi olan ama pek çoklarının işlerine gelmediği için kafir diye damgaladığı İbni Teymiyye ve öğrencisi İbni Kayyim eserlerinde tasavvufu, din tüccarlığı haline gelen tarikatlarla ayırıp değerlendirmiştir.

Sözün özü iki kesimin Mevlana hakkında tartışmasını doğru bir noktada yürüdüğünü düşünmüyorum.

Kur'an HAK Kitaptir.
Ve
Allah cc tarafindan indirilmistir.
Onda yazan hicbir soz Resule ait degildir.

Ondan sonra gelen ve
"Bu kitap benim sozum degil
Bu bana/bize yazdirildi
Ilahi kattan dir"

Denen her kitap
Yalan ve sirk kitabidir.

Ve bu kitaplarin TAMAMI
Tasaavvuf hocalarinca yazilmistir.

Korunmak icin;"Kur'an'in tefsiri " denmistir.
selamün aleyküm,
aynen bu sekildir kurani allah c.c ben aciklarim diyor, kac yerinde var bu kurani kerimde.
vahy yolu kurandan sonra kapanmisdir, kim bundan sonra, ben allhdan VAHY aliyorum derse kitabinda BU SIRKTIR.

allahin rahmeti üzerinize olsun

Üst Alt