• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

vbAdvanced cmps Portal Modifiye Nasıl Yapılır ? Ana Sayfa 2 Sütun :)

okulyolu

Amatör
Üye
Arkadaşlar portalda 3 sütun yapıyoruz ya ben orta sütunu 2ye bölmek ve sağ sütunu kaldırmak istiyorum.. Sanırım bu farklı birşey gerektiriyor.. Birde ben siteme yanlarda açılır menu koyuştum.. Bakınız Fakat foruma geçince kaybolduğu için şimdi buna benzer bir menuyu navbara koymak istiyorum.. Üstüne gelince aşağı doğru açılsın ve seçilsin seçilmezsede kapansın.. Var mı böyle bir menunun kodlarını paylaşacak

Son düzenleme:

okulyolu

Amatör
Üye
hocam Allah senden razı olsun :)
Hemen başlıyorum denemeye.. Eğer bunuda becerirsem sonra tavsiyene uyacağım ve sil baştan sitemi yeniden yapacağım.. Bu kadar deneme yanılma yeter artık :) İşi ilk zamanlara göre baya ilerlettim... 0 hata yapmam lazım
Not: Aslında bazı şeyleri sormadan yaparım yada bulurum ama neyin ne olduğunu bilmediğim için sorma ihtiyacı hissediyorum :(

okulyolu

Amatör
Üye
hocam bunu anladım daaa google tercümesi yetmedi bana...
tamam portalı yedekledim ama verdiği kodları nereye ekleyecem orasını anlamadım :)
bendeki türkçe portalla onun ne demek istediği tutmadı :(

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
ACP /vBa CMPS/Default Settings/Main Options açıyorsun Location List bölümünde içinde left,right yazan kutucuklar var işte o kutucukların en altındaki iki boş kutucuğa ayrı ayrı
left2
right2
yazıp kaydediyorsun

örnek:
Ekli dosyayı görüntüle 1331

SONRA

ACP/Stiller-Temalar/Kullandığın temadaki vbadvanced CMPS temaları içindeki adv_portal templatesini açıp içindeki kodları silip aşağıda ekli dosyanın içindeki kodları ekliyorsun ve kaydediyorsun

bu işlemler bittikten sonra
ACP /vBa CMPS/Edit Pages / anasayfayı açtığında Active Modules kısmında iki tane extradan sutun oluştuğunu göreceksin işte bunların içine istediğin modülleri sürükleyerek ekleyebilirsin

NOT: extradan eklenen sutunların eni 200 px dir bu ayarı adv_portal templatesi içinden değiştirebilirsin

okulyolu

Amatör
Üye
hocama laf yok wallahi para versen bu saatde öğretmen bulamazsın :)))
ama hocam sadece left2 geldi right2 den haber yok :(

okulyolu

Amatör
Üye
sağdan soldan vuruyorum ama nafile... fakat işin iyi yanı olayın nerden ve nasıl olduğunu çözdüm.. ben bunu yaparım :))
gene sabahcıyız :(

okulyolu

Amatör
Üye
o kodları cut copy yüzüne az çekmedim ben :( google toolbar türkçeye çeviriyormuş kodları ben ne bileyim bir banner için 3 gün uğraşmıştım :))

okulyolu

Amatör
Üye
hocam kodlarda sanırım sorun var.. herşeyi sildim denedim ama 1 tanesi geliyor... belkide sorun başka yerde bilemiyorum..
bunu denerken birşey farkettim biliyorsun benim portal ana sayfada açılır menuler var. Onlar eskiden menu içinde değildi yani use module wrapper module no şeklindeydi nasıl olduysa şimdi çerçeve içinde görünür hale geldi ve nerden kaynaklandığını bir türlü bulamadım.. En son yedeği yükledim gene değişmedi ve bütün iştahım kaçtı :(
Bu arada sizin kardeş site çok güzel ellerinize sağlık.. ana sayfa tam benim yapmaya çalıştığım gibi :((

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sorun oldugunu sanmıyorum (test ettim )sen biryerlerde yanlış yapıyorsun asagıdaki fotografa bak eklediklerin o sekilde olacak

okulyolu

Amatör
Üye
ACP /vBa CMPS/Default Settings/Main Options açıyorsun Location List bölümünde içinde left,right yazan kutucuklar var işte o kutucukların en altındaki iki boş kutucuğa ayrı ayrı
left2
right2
yazıp kaydediyorsun

örnek:
Ekli dosyayı görüntüle 1331

SONRA

ACP/Stiller-Temalar/Kullandığın temadaki vbadvanced CMPS temaları içindeki adv_portal templatesini açıp içindeki kodları silip aşağıda ekli dosyanın içindeki kodları ekliyorsun ve kaydediyorsun

bu işlemler bittikten sonra
ACP /vBa CMPS/Edit Pages / anasayfayı açtığında Active Modules kısmında iki tane extradan sutun oluştuğunu göreceksin işte bunların içine istediğin modülleri sürükleyerek ekleyebilirsin

NOT: extradan eklenen sutunların eni 200 px dir bu ayarı adv_portal templatesi içinden değiştirebilirsin
heeeee hocam ne bağırıyon parmak kadar çocuğa :) (bu arada yaş 18+25) bu mesajda 2 ayrı kutucuğa left2 right2 yaz demiştinya ben sonradan eklediğin resimlere dikkat etmedim ki :( sadece doğru yeri göstermek için resim koydun zannettim... ok hemen deniyorum...

okulyolu

Amatör
Üye
zımba gibi oldu hocam eline sağlık.. konu başlığını da değiştirdim.. arayan olursa kolay bulsun çünkü bu bilgiler heryerde yok.. (benim site hariç)

Üst Alt