• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Polis Meslek Eğitimi

Okunuyor :
Polis Meslek Eğitimi

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
GENEL BİLGİ
Polis Meslek Eğitimi Önlisans Programı, 2003-2004 Öğretim Yılında Anadolu Üniversitesi ile İçişleri Bakanlığı arasında yapılan protokol uyarınca görevli personel için açılan meslek eğitimi önlisans programdır.

PROGRAM HAKKINDA BİLGİLER
Bu programda okutulan dersler yıllıktır ve bölümün öğrenim süresi 2 yıldır. Programa kayıt yaptıran öğrencilerin, programa devam hakları, yasal yükümlülükleri yerine getirmek kaydıyla 4 yıldır. 4. yılın sonunda başarısız olan öğrencileri kaydı silinir ve fakülte ile ilişkileri kesilir.

Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, yılda üç kez oturumlu olarak sınavlara katılmaktadırlar. Ara, yılsonu ve bütünleme sınavı olarak gerçekleştirilen bu sınavlara öğrenciler bağlı oldukları büronun bulunduğu ilde katılırlar.

Bölümden mezun olan öğrenciler, "Meslek Yüksekokulları ve Açıköğretim Önlisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Devamları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca Açıköğretim Sistemi ile öğrenim yapan programlara hazırlık progr***** dahil olarak dikey geçiş yapma olanağına sahiptir.

AMAÇ
Bu program, yurt içinde ve yurt dışında görevli en az lise ve dengi meslek lisesi mezunu polis amirleri ve memurlarının, mesleki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla açılmıştır.

SUNULAN OLANAKLAR
Polis Meslek Eğitimi Önlisans Programında öğrenim gören öğrencilerin temel öğrenme materyali ders kitaplarıdır. Programdaki bazı temel dersler için Akademik Danışmanlık (yüzyüze eğitim) hizmeti sunulmaktadır. Öğrencilerimiz ayrıca internet üzerinden destek hizmeti alarak e-öğrenme uygulamalarından (e-kitap, e-televizyon, e-sınav, e-alıştırma ve e-danışmanlık) yararlanabilmektedirler.
 
Z

Ziyaretci

Ziyaretci
Bu bölümden mezun olduktan sonra herhangi başka bi sınav varmı polis mi olunuyor onlisansi tamamladıktan sonra neler yapmak gerekir
 

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Bu bölümden mezun olduktan sonra herhangi başka bi sınav varmı polis mi olunuyor onlisansi tamamladıktan sonra neler yapmak gerekir
AÖF Polis Meslek Eğitimi ile PMYO eğitimi birbirlerinden ayrı bölümlerdir. AÖF Polis Meslek Eğitimi görevli personel için açılan meslek eğitimi önlisans programdır.Bu program, yurt içinde ve yurt dışında görevli en az lise ve dengi meslek lisesi mezunu polis amirleri ve memurlarının, mesleki gelişimine katkıda bulunmak amacıyla açılmıştır.
 
Üst Alt