Polat,Türkiyedeki askeri eğitim ve terfi sisteminin değişmesini istedi

Kurtlar Vadisi Pusunun yayınlanan son bölümünde ilginç diyaloglar yer aldı. Dizide Polat Alemdar, İhtiyarlar Heyeti Başkanına Türkiyedeki askeri eğitim ve terfi sisteminin değişmesini istedi, yeni öneriler getirdi.

Dizide, askerin bugüne kadar Cumhurbaşkanı olması mantığıyla yetiştirildiği vurgulanırken, eğitim ve terfi konusunda bundan sonrası için de bir dizi öneride bulunuldu. Asker iyi bir kurmay olarak yetiştirilmeli, kurmaylık liyakata dayalı olmalı. Sınavları bağımsız kurallarca yapılmalı ki, herkes kendi adamını kurmay hatta general seçmesin. denildi.

Dizide, yargıya yönelik de teklifler yer aldı. Polat Alemdar, yargıda da bilhassa üst mahkemelere gelme şekli liyakate dayalı olarak bağımsız kurul tarafından sınavla yapılmalı. Dedi. Alemdar, Gladionun kullanacağı adamları vasata dayalı adamlardan seçtiğini layık olanların seçilmesiyle Gladionun önünün kesilebileceğini söyledi.

Programda, Gladioyu yok etmenin tek yolunun devrim yapmaktan geçtiği anlatılırken bu devrim yapılmadığı takdirde herkesin yok olacağı ve Türkiyenin Sevri bile arar hale geleceği ifade edildi. Polat Alemdar Madem devrim yapılacak Türkiyenin Laik sistemden seküler sisteme geçmesi lazım dedi.
 
Son düzenleme:
Üst Alt