• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

PlayStation 5 özellikleri

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5 Mart 2020’de tanıtılması ve Kasım 2020’de satışa sunulacağı söyleniyor. Fakat PlayStation 5’in özellikleri internette sızdırıldı.

İşte PlayStation 5 özellikleri

Sızdırılan bilgilere göre PlayStation 5’te Xbox One S’te olduğu gibi geriye uyumluluk olacak. Muhtemelen bu uyumluluk PlayStation 1’i bile kapsayacaktır. Ayrıca fiziki PS4 ve PS3 oyunlarınızı ise PlayStation 5’e takarak oynayabileceksiniz.

Sony, yeni nesilde de mimari değiştirmemek için tercihini AMD’den yana kullanacak. PlayStation 5’te özelleştirilmiş 7nm üretim süreci ile üretilen 16 çekirdekli AMD Ryzen işlemci yer alacak. Grafik biriminde ise yine özelleştirilmiş 7nm ile üretilen 14 teraflops gücünde GPU yer alacak.

Söylenene göre Ray tracing özelliği PlayStation 5’te de yer alacak. 4K ve 8K (upscale) desteği olacak olan PS5, 24 GB GDDR6 RAM ile gelecek. Bunun 4 GB’ı işletim sistemi tarafından kullanılacak.

2 TB HDD – NAND Flash ile gelmesi beklenen PS5 ile PS VR 2’nin de tanıtılması ve Dualshock 5’in direkt olarak VR için tasarlanacağı söyleniyor.
 
Üst Alt