Plajda güzel olun

Plajda da tüm gözler sizin üzerinizde olsun! Deniz kenarında da tüm gözlerin üzerinizde olmasını mı istiyorsunuz?

DÜMDÜZ BİR KARIN
Bağırsakları çalıştırarak karın bölgesindeki şişliği önleyecek yiyecekler tercih edin. Kivi, armut, kayısı ve ananas ara öğünler için doğru seçimdir.

GÖZLERİNİZİ KORUYUN
Ultraviyole ışınları, gözlerin yaşlanmasına katkıda bulunur. Güneş ışınlarından korunma, güneş gözlüğü ve şapka gibi basit yöntemlerle sağlanabilir.

KASLARINIZ ÇALIŞSIN
Tatildesiniz diye spora ara vermeniz gerekmiyor. Sırtüstü yatarken, dizler bükülü, eller yerde, omuzlarınızı yerden kaldırmadan sadece kalçanızı kaldırıp sıkın ve tekrar yere bırakın.

SAÇINIZI KORUYUN
Güneşin sadece cildinize zarar verdiğini sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Sadece güneş değil, havuz ve deniz suyu da hem saç rengine hem de yapısına zarar verebiliyor. Güneş altındayken saçlarınızı geniş bir şapkayla korumayı ihmal etmeyin.

GÜZEL KOKUN
Uzmanlar, lekelere yol açabildiği için, güneş altında parfüm kullanılmaması gerektiğini söylüyor. Ama "Parfümsüz olamam" diyenlerdenseniz, ışık hassasiyeti olmayan, rahatlatıcı parfümler kullanın.

MAKYAJ YAPIN
Makyajdan vazgeçemiyorsanız, sadece plajda değil sıcak yaz günlerinde şehirde de rahatlıkla kullanabileceğiniz sudan ve terden etkilenmeyen ürünleri deneyebilirsiniz.

KILLARA DİKKAT!
Kılların cımbızla veya tırnakla çıkarılmaya çalışılması sırasında oluşan izler; kıl kökü iltihabına sebebiyet verebilir.

BRONZLAŞIN
Çok beyaz tenliyseniz ve güneşe alerjiniz varsa, ten renginize uygun bir otobronzan hayat kurtarır.

OJENİZ DAYANSIN
Açık renk ojeler daha çabuk bozulur. Ojenizin üzerine bir koruyucu sürün ve tatil süresince üç dört günde bir tekrarlayın.

SAÇINIZI TOPLAYIN
Saçınız uzunsa, ortadan ikiye ayırıp sıkıca kulak hizasına kadar tarayın ve ufak lastiklerle toplayın.
InStyle
 
Üst Alt