Pkk’lılara duyurulur: Pkk’nın kürtlerin inançlarına saygısı yok, en iyisi yol yakınke

Pkk’lılara duyurulur: Pkk’nın kürtlerin inançlarına saygısı yok, en iyisi yol yakınke

PKK’LILARA DUYURULUR: PKK’NIN KÜRTLERİN İNANÇLARINA SAYGISI YOK, EN İYİSİ YOL YAKINKEN TERÖRÜ TERK EDİN!
“PKK Kürt halkını savunmak istiyorsa, neden Kürtleri öldürüyor? Kürtler için okullar yapıldı ve onlar okulları yaktılar, yollar yapıldı, yolları da tahrip ettiler, hastanelerin inşa edilmesini engellediler… Kürtlerin cahil kalmasına neden oldular. Çünkü Güneydoğulu halk ne kadar cahil olursa, onlar da o kadar isyanlarında halkla işbirliğine gideceklerdir.”
“PKK’lılar Kürt değil. Biz Kürtler namuslu, inançlı, onurlu insanlarız… PKK terörist bir örgüttür. Yıllardır milliyetçi Türkler, PKK’nın kanalı olan ROJ TV’nin yayın yaptığı Danimarka ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinin PKK’ya gösterdiği hoşgörüden yakınıyorlar.”
Yukarıdaki satırların sahipleri, PKK’nın haklarını savunduğunu iddia ettiği Kürtler. Örgütün dışında yer alan, örgütün eylemlerine karşı olan, kan ve gözyaşı istemeyen Kürtler. Gelin bir de örgütün içine girip çıkmış olanlara kulak verelim.
Son günlerde Diyarbakır’da terör örgütü PKK’ya katılan iki gencin eylem yapmadan kamptan kaçtıkları haberi konuşuluyor. Bu belki ilk bakışta sıradan bir teslim olma haberi sayılabilir. Ancak teslim olan PKK’lıların anlattıkları, son derece ilginç.
Diyarbakır’da propagandadan etkilenip PKK’ya katılan H.A ile D.B, umduklarını bulamayınca örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim oluyor. Örgütün Kuzey Irak’taki kamplarında kendilerine domuz eti yedirildiğini ve dini inançlarının yok sayıldığını belirten gençler, ayrıca Hz. Muhammed ve İslamiyetin kötülendiğini, dinin olmadığı ve Marksist görüşlerin benimsenmesi yönünde telkinlerde bulunulduğunu, Abdullah Öcalan’ın dine yönelik eleştirilerinin yer aldığı kitapların kendilerine okutulduğunu vurguluyor.
H.A ve D.B’nin anlattıklarıyla PKK’nın Kürtlere olan saygısızlığı bir kez daha gündeme gelirken, iki genç etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanarak serbest kalıyor.
Bu arada Adalet Bakanlığı’nın, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararları doğrultusunda Terörle Mücadele Kanunu kapsamında yargılanan tutuklu ve hükümlülerin yeniden yargılanma yolunu açan bir çalışma başlattığı söyleniyor. Şu an için taslak halini almamış olan çalışmada TCK’nın 221. maddesinin de esnetilmesi gündeme alınıyor. Öngörülen düzenlemenin suça karışmış veya karışmamış olan ancak kendi isteğiyle teslim olan PKK’lıları kapsadığı aktarılıyor.
Birgün gazetesinin haberine göre, ilk adım, çoğunluğunu PKK’lıların oluşturduğu Türkiye’de yeniden yargılanmalarının yolunu açan ve geçen hafta Bakanlar Kurulu’nda imzaya açılan Ceza Muhakemesi Kanunu(CMK)’nun 311.maddesinin 2. Fıkrasının değiştirilmesini öngören tasarı ile atılıyor.
Adalet Bakanlığı’nın bu çerçevede AİHM kararları doğrultusunda AİHM’in Türkiye’ye gönderdiği yaklaşık 207 dosyada yeniden yargılamaya gideceği vurgulanıyor.
Hükümetin hazırladığı yeni düzenlemeyle maddedeki bilgi verme koşulu daraltılarak kendiliğinden teslim olan örgüt üyesinin, “itirafçı” tanımlamasından kurtarılması, böylece dağdan inen kişi sayısında bir artış olduğunun kamuoyuna duyurulması hedefleniyor.
Yeni düzenleme örgüt/örgütler hakkında nitelikli bilgi veren kişilerin “Tanık Koruma Programı”ndan da yararlanmasını öngörüyor. Bu maddeden yararlanan kişiler hakkında bir yıl süreyle denetimli serbestlik hükümlerinde de değişikliğe gidilerek bilginin niteliğine göre devletin mali destek vermesinden yeni bir yaşam kurmaya kadar pek çok farklı imkan sağlanacağı öne sürülüyor.
Demokratik açılım süreci hızla ilerlerken ve bu kadar yeni düzenleme varken, PKK’lılara teslim olma yolu sonuna kadar açık gözüküyor. Bir an önce terörden kurtulun ve arkadaşlarınızı kurtarın! TC ve aileleriniz sizi bekliyor!
Helin Demir
helindem@mynet.com
 
Üst Alt