Pkk ve bdp’yi birbirine düşüren ticari ihtilaflar

PKK VE BDP’Yİ BİRBİRİNE DÜŞÜREN TİCARİ İHTİLAFLAR
Terör örgütü PKK’nın uyuşturucu ve insan kaçakçılığı, tefecilik, sahtecilik, kara para aklama ve daha sayılamayacak yollardan kendisine gelir temin etmek için çabalayıp durduğu biliniyor. BDP’nin de organik bağ içinde olduğu PKK’nın bahsekonu faaliyetlerine zaman zaman iştirak ettiği, özellikle BDP’li belediyelerin rant kavgaları ve maddi yolsuzluklara sahne oldukları, bu yüzden adli soruşturmalara maruz kaldıkları yaşananlar arasında yer alıyor. Bütün bunların yanında PKK ve BDP’liler ve yakınları arasındaki ticari meseleler yüzünden örgüt üst yöneticileri, hatta milletvekillerinin bile birbirlerine düştükleri, çıkar kavgaları ve çekememezliklerin ölümle tehdit etme boyutlarına vardığı hususları ise son günlerde örgütsel çevrelerdeki sohbetlerin ana konusunu oluşturuyor.
Eski DTP milletvekili ve Abdullah Öcalan’a en yakın isimlerden olan bir şahsın kardeşleriyle birlikte kurmuş olduğu inşaat firmasının (ya da müteahhitlik firmasının demek daha doğru olabilir) büyük firmalar için taşeronluk yaptığı, yüksek rakamlarla iştigal eden firmanın özellikle Kürtler için cazibe merkezi haline gelen Irak’ta ticareti tercih ettiği, birinci derece yakınları terörle bağlantılı olanların kamu ihalelerine katılamayacakları yönündeki kurala rağmen ticari faaliyetlerinde Irak’ta hatırı sayılı ilişkileri bulunan eski siyasilerden de referans alarak devam ettiği söyleniyor. Aile şirketi olarak bilinen firmanın ortaklarından A.T’nin, PKK saflarında iken 1988 yılında eylem için Tunceli’ye gittiği sırada yakalandığı, bilahare hapse girdiği ve üst düzey siyasi yakınlarının da etkisiyle kısa sürede hapisten kurtulduğu, A.T’nin diğer kardeşinin de yine PKK’lı olduğu için tutuklu bulunduğu Erzincan Cezaevi’nde örgüt mensupları tarafından katledildiği, cenazesine eski DTP milletvekili kardeşinin bile katılmadığı belirtiliyor. Kardeşler arası ilişkiler çok mükemmel olmasa da firmanın faaliyetleri son hızla sürerken, yaklaşık bir yıldır devam eden bir ihtilaf yüzünden A.T’nin canının fena halde sıkıldığı konuşuluyor.
A.T adlı şahsın, iş ortağı olduğu şahıslarla bir para meselesi yüzünden sürekli kavga ettiği, hatta anılanın bu nedenle ölümle tehdit edildiği bile söyleniyor. Ortak olduğu şahıslara para ödenmesini engelleyen A.T’nin en sonunda örgütün en tepesindeki Karayılan’a bile şikayet edildiği kaydediliyor. Karayılan’ın ise, A.T’nin kardeşinin eski DTP milletvekili ve Öcalan’a yakın bir isim olmasını da hesaba katarak, örgütün eylemsizlik sürecinin devam ettiğini de düşünerek, bu aşamada herhangi bir skandal istemediği bildiriliyor. BDP’den bazı şahısların da ticari ihtilafı çözüme ulaştırmak için aracı olmayı teklif ettikleri, örgüt içi hesaplaşmanın ilerideki günlerde daha da büyümeden sonuçlandırılmaya çalışıldığı belirtiliyor.
Fazla muhabbet tez ayrılık getirir misali PKK ve BDP’nin gelecek günlerdeki ilişkilerinin hangi yöne doğru ilerleyeceği merak edilirken, geçmiş günlerdeki izlenimlerden de anlaşıldığı gibi, ticari ihtilafın boyutlanması halinde, cinayetlere kadar varabileceği düşünülüyor.
Helin Demir
helindem@mynet.com
 

ARIZA

Uzaklaştırıldı
Mevlana ile talebeleri yoldan gecerken , iki köpegin güzel güzel oynadigini görüyorlar,talebelerden biri dayanamayip söyle bir kelime sarfediyor;

" ne güzelde oynuyorlar..! "
Mevlana Hz leri diyor ki ; Aralarina bir kemik ativer bakalim nasilda giriyorlar birbirine...!

iste pkk ve onun siyasi uzantisi bdp ne güzel gecinirken aralarina Para girince..sonuc malum...
 
PKK VE BDP’Yİ BİRBİRİNE DÜŞÜREN TİCARİ İHTİLAFLAR
Terör örgütü PKK’nın uyuşturucu ve insan kaçakçılığı, tefecilik, sahtecilik, kara para aklama ve daha sayılamayacak yollardan kendisine gelir temin etmek için çabalayıp durduğu biliniyor.


Birtakım Kürtlerin övündükleri örgütün yaptığı işlere bak. Her türlü pislik var. Bunlar mı Kürtlerin hakkını arayanlar, bunlar mı sözde özgürlük savaşçıları ?
 
Üst Alt