PKK, Rumlar ve İyilik

tunakan

Uzaklaştırıldı
Diyarbakır’da şehit edilen 13 asker olayında Başbakanımız demeç veriyor:

''PKK bizden iyi niyet beklemesin''

“Dünkü olay gerçekten hepimizi milletçe üzen bir olay oldu” diyen Erdoğan şunları söyledi: “Terör örgütü PKK ne kadar samimiyetsiz olduğunu, ne kadar kötü niyetlerle donanımlı olduğunu siyasi uzantıları ile de ne kadar farklı bir süreci işlettiklerini de ortaya koymuş oldular. Ama şunu terör örgütü ve uzantıları çok iyi bilmeli ki bu kötü niyetli davranışlar bizden hiçbir yerde asla iyi niyet beklemesinler. Onlar da siyasi uzantıları da. Biz onların siyasi uzantılarına karşı da çok iyi niyet gösterdik ve bütün iyi niyetlerimizle yaklaşımlarımızı yaptık.

ARTIK İYİLİK YOK:

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapacağı ziyaret öncesinde Kıbrıslı gazetecilerle AKP Genel Merkezi’nde kahvaltıda bir araya gelen Erdoğan önemli mesajlar verdi.

Çok açık net söylüyorum, mesela benim kitabımda artık Güzelyurt yok. Annan Planı’ndaki gibi Güzelyurt’a bakmıyorum. Güzelyurt tamamen Kuzey Kıbrıs’ındır. (Annan Planı’nda Rumlara veriliyordu) Karpaz’da zaten en ufak oynama yapılamaz. Onlar ibadet yapmaya gelmek isterlerse gelsinler. (Annan planında ortak kullanıma açılıyordu)

“Limanlar konusu at başı olacak. Eşit zamanda olacak.” Biz açalım onlar beklesin yok. Zamanlamada aynı olacak. Önce Kuzey sonra Güney yok. Eş zamanlı buyursunlar yapalım. Bunun dışında hiç bir çıkışı yok. (Annan planında limanlar açılıyordu)

Biz hepsini Annan Planı’nda çok açık net ortaya koyduk. “Annan Planı’nda da asker çekmeyi kabul ettik.”
Kapalı Maraş’ın açılmasıyla ilgili soruya, “Kötü niyet karşısında kimse bizden iyi niyet beklemesin. iyi niyete iyi niyet, kötü niyete aynısı." Maraş’ın açılması konusu daha çok beklerler. (Annan planında ortak yerleşime açılıyordu)

Bunları bizzat Başbakanımız söylüyor. Her iki olayda da iyilik ve iyi niyet gösterdiğini net olarak ortaya koyuyor. Yalnız, burada sorgulanması gereken şey kimlere iyi niyet gösterildiğidir. Düşünün, tam 27 yıldır bu ülkeyi kan gölüne çeviren 40 binden fazla insanın hayatını kaybetmesine, milyarlarca dolarlık ekonomik zarara yol açan terör örgütü ile ne olduklarını anlatmaya bile gerek olmayan Rumlara İYİ NİYET GÖSTERMİŞ ve İYİLİK YAPMIŞIZ!!!

Üst Alt