• Merhaba Ziyaretçi hoşgeldin! Forumdan daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz...

pkk derhal silah bırakmalı

helindem

Amatör
Üye
PKK DERHAL SİLAH BIRAKMALI

Terörizmle mücadelede işbirliğinin önemi her geçen gün artarken, yüzyıllardır Ortadoğu’nun sorunlu bölgesi olan Irak’ta ABD, Irak ve Türkiye’nin son dönemlerdeki yakınlaşmaları dikkat çekiyor. Bu yakınlaşmaların en önemli yönünü ise, gerek ikili, gerekse bölgesel ilişkilerin geleceği çerçevesinde şekillenen ortak ilkelere ve anlaşmalara yönelik uygulamalar oluşturuyor.

Türkiye’nin bölücü ve ayrılıkçı terör örgütü PKK’ya karşı tasfiye planını ortaya koyduktan sonra,örgütün İran’daki uzantısı PJAK’ın da silah bıraktığı yönündeki haber, Bağdat yönetimini harekete geçirdi.

ABD, Türkiye ve Irak arasında kurulan üçlü ittifakla oluşturulan komisyonun çalışmaları hakkında bilgi veren Irak hükümet sözcüsü Ali El Debbağ, “Silah, sorunun çözümü için doğru bir yol değil, PJAK silah bırakmakla doğru olanı yaptı, sıra PKK’da” dedi.

Bölgenin savaş ve çatışmalardan bıktığını söyleyen hükümet sözcüsü, Irak, Türkiye ve ABD olarak üçlü ittifak ile sürekli müzakere içinde olduklarını ve PKK’nın tamamen silahsızlandırılması ve ortadan kaldırılması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirtti.

Hükümet sözcüsü Ali El Debbağ, “Öyle görüyorum ki PKK sorunu üzerine kurulan üçlü komisyon, örgütün Irak’tan tamamen çıkarılması ve silahsızlandırılması için son çalışmalarını yürütüyor”dedi.

Yaklaşan yerel seçimlere de değinen sözcü, mahalli seçimlerin Irak için çok önemli bir aşama olduğunu, bunun için tüm seçmenlerin sandık başına gitmesi gerektiğini vurguladı.

Ülkede güvenlik durumunun iyi olduğunu ifade ederek seçimlerin yapılması için elverişli bir ortam olduğunu kaydeden Ali El Debbağ, hükümet olarak seçimlerin temiz ve adil olarak gerçekleşmesi için gerekli çabayı gösterdiklerini sözlerine ekledi.

ABD, Irak Hükümeti ve Irak’ta yaşayan Kürt gruplar tarafından Irak’ta istenmeyen PKK, geçmişteki hatalarını tekrarlamayarak, şiddeti ve silahı bir kenara bırakarak, Kürt halkının “huzurlu ortam, barış, dostluk, kardeşlik, sevgi, saygı ve ekonomik refah” taleplerine kulak vermeli ve Türkiye’nin AB üyelik sürecine destek olmalıdır.

Helin Demir
helindem@mynet.com
 

SOSYALİST

Bağımlı
Üye
Evet, silah bırakmalı ve demokratik mücadele vermeli.
Tabi içeri tıkılmaktan korkmasalar.
Delikanlı gibi hapistede olsa haklarını savunmalı, zorlanmış olsalar bile insanları üzmemeliler.
Hiç bir zaman yanlışa yanlışla cevap vermek uygun değildir.
 

reddi

Amatör
Üye
Evet, silah bırakmalı ve demokratik mücadele vermeli.
Tabi içeri tıkılmaktan korkmasalar.
Delikanlı gibi hapistede olsa haklarını savunmalı, zorlanmış olsalar bile insanları üzmemeliler.
Hiç bir zaman yanlışa yanlışla cevap vermek uygun değildir.
neyin mücadelesini vercekler ortada bir sorun yok kendileri sorun çıkardı cezalarınıda Türkiye Cumhuriyeti verdi
şunu söyleyim hayatı yaşamış çoğu görüşten insanlarla bir arada zorunluda olsa bulundum ben askeri ceza evinde 3 ay kaldım
koğuş ağır suçluların koğuşuydu koğuş ağası daha önce bu bazı terör örgütüne üyelikten sol terör örgütünün birine.
tam hatırlamıyorum ama 2 yıl gibi bir süre yatmış kendiside kabul ediyor pkky da destekli yor zaten askerlik yaptıhı sırada silahla firar etmiş başka suçta işleyince takrar içeri giriyor pkklıda vardı koğuşta ülkücüde
bu koğuş ağasını ve yandaşlarının ben insanlık dışı davranışlarına işkencelerine şahit olmuşumdur bunlar insanlıktan bağseder ama inanın hiç bir insana yapılmıyacak hakaretleri işkenceleri yaparlar anlamadığım konu benim işledihim suç 2 askerin saldırasına uğramış fiziki olarak bende onları silahla ateş ederek teğdit etmiştim yani kişisel sorundu.
bu vatan hainlerini daha önce terörden hüküm giymiş insanı nasıl koğuş ağası yaparlar inanın bana ben bu vatanı seven biri olarak bana propaganda yapmaya çalıştılar bu ülkede askerlik yapılmaz askerden kaç pkkyı empoze etmeye çelıştılar ama
şerefli bir insan şerefli bir Türk askeri olarak cezamı çektikten sonra pkk karşı 6 ay iç güvenlik operasyonuna katıldım şerfsis olmaktansa şerifli ölmeyi tercih ederim.
 
Son düzenleme:
Üst Alt