• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Pkk Bir Kez Daha Terör örgütü Ilan Edildi

Okunuyor :
Pkk Bir Kez Daha Terör örgütü Ilan Edildi

helindem

Amatör
Üye
PKK BİR KEZ DAHA TERÖR ÖRGÜTÜ İLAN EDİLDİ

Dünyada yaşanan değişim sürecini takip etmek, gereken tedbirleri almak, her ülkenin en başta gelen sorumluluğudur. Dünya barışını tehdit eden unsurlara ve faaliyetlere karşı ülkelerin ve uluslararası örgütlerin el ele vermesi en etkili yol olacaktır.
Buna ilişkin son örnek, PKK’ya karşı kararlı tutumunu sürdüren Kırgızistan’ın Bişkek kentinde “Pervomaısky Bölge Mahkemesi”nin PKK’yı terör örgütü olarak ilan etmesidir. Kırgız toprakları üzerinde devlet bütünlüğüne tehlike oluşturan illegal faaliyetlerde bulunduklarına işaret edilen PKK’nın Başsavcılık Ofisi tarafından terörist ilan edilmesi talebinde bulunulduğu kaydedildi. Mahkemenin, duruşmalarda konuşan Kırgızistan Devlet Güvenlik Teşkilatı uzmanlarının, “PKK üyelerinin Türkiye ve Irak’ta terör faaliyetinde bulunduklarına” dair bilgiyi dikkate alarak, örgütün kapatılmasına karar verdiği bildirildi. Devlet Güvenlik Teşkilatı´ndan yapılan açıklamalarda, “PKK ve radikal islamcı örgütlerle bağlantılı çalışan kongre üyeleri Kırgızistan’ın devlet güvenliği için büyük tehlike oluşturuyorlar. Örgüt liderleri Kırgızistan’da yaşayan Kürtler arasından terör faaliyetinde bulunacak kişileri seçerek Türkiye’nin Bişkek’teki diplomatik ve ticari temsilciliklerini öncelikli hedef olarak belirlemişlerdi” ifadeleri yer aldı.
Doğu Türkistan Kurtuluş Örgütü, Doğu Türkistan İslami Hareketi, Hizb ut-tahrir, El kaide ve Taliban hareketinin 2003 ve 2006 tarihlerinde terör örgütleri olarak tanındığı ve Kırgızistan içinde faaliyette bulunmalarının yasaklandığı belirtildi.
Kırgızistan’ın gerek Türkiye’nin terörizme karşı yürüttüğü mücadeleye verdiği destek, gerekse uluslararası ve bölgesel çalışmalara etkin katılım sağlamaya yönelik çabaları göz önünde bulundurulduğunda, Kırgızistan ile ikili ve çok taraflı temelde terörle mücadele alanında mevcut işbirliğimizin pekiştirilerek sürdürüleceğine inanılmaktadır. Uluslararası terörizm, organize suçlar ve uyuşturucu maddelerle bunların katkı maddeleri ve benzerlerinin kaçakçılığı ile diğer tiplerdeki suçlarla mücadelede işbirliği anlaşmasının ilgili ülkeler tarafından etkin bir şekilde uygulanmasıyla, teröre karşı verimli sonuçlar alınabileceğini düşünmekteyim.

Helin Demir
helindem@mynet.com
 

Karakarizma

Kıdemli
Üye
pkk sürekli olarak terör örgütü ilan ediliyor ama sadece sözde kalıyor.
Avrupa da istedikleri gibi ellerini kollarını sallıyorlar.
Bakıyor avrupalılar Türkiye sert çıkıyor bir kınama yapıyorlar ama pkk için yaptırım yine sıfır!!!

Sahtekar avrupa...
 
Üst Alt