• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Pitbull Köpekler

Okunuyor :
Pitbull Köpekler

YukseLL

Emektar
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
pitbull köpek fiyatları , pitbull ailesi , pitbull özellikleri , pitbull şarkısı , pitbull videoları , pitbul resmi , dünyanın en güçlü köpeği

Pitbull Köpekler ve özellikleri


Pitbullar 19.yy’dan günümüze kadar gelen vahşi, vahşi olduğu kadarda eğitilirse iyi huylu olabilen köpeklerdir. Sahibi nasıl eğitirse ona göre şekillenirler.

Kökeni
Savaşçı özelliği ile tanınan bu köpek 19. Yüzyıl’da İngiltere’nin Staffordshire bölgesinde Bulldog ve çeşitli terrierlerin çiftleştirilmesiyle elde edildi. Amerikalı yetiştiriciler tarafından amerikaya getirilen pitbull’lar burada yetenek ve güç kazandılar. Amerikan Köpek Kulübü tarafından “American Staffordshira”, İngiliz Köpek Kulübü tarafından ise “Amerikan Pitbull Terrier” olarak 2 grup olarak sınıflandırılmışlardır.

Özellikleri
Ağırlıkları 17-20 kg arasında değişir. Yükseklikleri ise erkeklerde 44-46 cm, dişilerde ise 40-42 cm arasındadır. Güçlü bir gövdeye sahiptir; aynı zamanda çok çeviktir. Kısa kuyrukludur; yatay duruşlu kalın, kısa ve parlak tüyleri vardır.

Kişiliği
Çok eski savaş köpeklerinin genini taşıyan Pitbull’lar düşmanla karşılaştıklarında ne kadar cesur olduklarını görebilirsiniz. Düşmanıyla öldüresiye savaşmaktadır. Askeri bir eğitim sonucu sakin, iyi huylu, itaatkar bir köpek olarak eğitilebilir. Sadıklığıyla mülkiyet koruma anlamında çok iyi sonuçlar vermiştir.
 

mopsy

Emektar
Üye
Merhaba!
Harika aksesuarlar.
Ilk isim bulup getirmelerini istemek olacak.
Mopsy mi argo betimlemeyle
Cok afilli gosterecek
 
Üst Alt