Pilavınız yapışık mı oluyor?

Ben pilav manyağıyım.Annem gibi yapanı daha görmedim .Ama ben de çok güzel yaparım.
Öncelikle prinçler kaynar suda bekletilir üstüne biraz tuz konur.30 dk sonra o prinçler soğuk suyla yıkanır.
Tencereye önce TEREYAĞ ve ZEYTİNYAĞI konur.Eriyince şehriyeli istenirse önce onlar kavrulur sonrasında prinçler atılır acıcık kavrulur.Sonra üstüne limon sıkılır birazcıkta şeker serpilir.Tavuk suyu yoksa bulyon konulur.,
Üstüne kaynar su konur (ya da kaynar tavuk suyu) Göz kararı tabii ki
Sonra kısık ateşte pişer . Muhteşem beyaz tane tane lezzetli pilavım hazır :p

O hoş bir tat konumuz değil Doğangüneş:) Konu pilavın tane tane olması;)

Konu amma da uzamış ya:)

Neyse afiyet olsun... Bugünü Supermeydan'ın birinci geleneksel pilav günü ilan ediyorum:)))))

Server Bedii sen 6. mesajda takılı kaldın galiba biz yapışık olmasından,tadına ordanda arkadaşların pilav tariflerine geçtik hatta dört gözle ashenarşi 'nin bol salçalı,bol acılı pilavını bekliyoruz.Ama sende bu kadar inatla tane tane pilava takıldığına göre iddialısın bu konuda seninde tarifini rica edelim.:)

Ayrıca konu yemek olunca sadece görüntü değil o hoş tadında konuya dahil olması gayet normal .:)

Server Bedii sen 6. mesajda takılı kaldın galiba biz yapışık olmasından,tadına ordanda arkadaşların pilav tariflerine geçtik hatta dört gözle ashenarşi 'nin bol salçalı,bol acılı pilavını bekliyoruz.Ama sende bu kadar inatla tane tane pilava takıldığına göre iddialısın bu konuda seninde tarifini rica edelim.:)

Ayrıca konu yemek olunca sadece görüntü değil o hoş tatda ister istemez konuya dahil olur değilmi..:)

Doğangüneş ben doğal olarak kendi mesajımla ilgili bölüme cevap verdim:) Bu orada takılı kaldığım anl***** gelmiyor... ha sende diyorsun ki zaten arkadaşların tarifine filan geçtik yani sonradan olmuş...:)

Takılmadım başlığa bakınız ve cevap verdim zaten:) Maalesef benden tarif yok...;)

Üst Alt