• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

phpMyAdmin

Okunuyor :
phpMyAdmin

dogangunes

Profesyonel
Yönetici
Admin
Moderatör
Üye
phpMyAdmin
Sürüm : 3.3.8
Boyut : 4.83 Mb
Kullanım İzni : Açık kaynak kodlu (GNU/GPL)
Dil : Türkçe
İşletim Sistemi : Windows (Tümü)
Üretici Firma : phpMyAdmin Devel Team

[DOWNLOAD]http://www.phpmyadmin.net/[/DOWNLOAD]

Tanıtım:
PhpMyAdmin internet siteleri için kullanılan bir veritabanı yöneticisidir. SQL veritabanını destekler. Program dünyada en çok kullanılan veritabanı uygulamalarından biridir. Program internet üzerinden yönetiliyor. Tarayıcımız üzerinden bir grafik arayüzü sağlayarak daha kolay ve rahat bir şekilde MySQL veritabanlarımızı yönetme şansı veriyor.

Linux sunucu firmaları genelde bu veritabanını kullanmaktadırlar. Eğer kendinize bir sunucu kurmayacaksanız bu uygulamayı innDirmenize gerek yoktur. Zaten bu uygulama bazı ek programlar olmadan çalışmaz. Çünkü sisteminizin PHP dilini çalıştırması gerek.

Bu uygulama ile web üzerinden:
# Veritabanları oluşturabilir ya da silebilirsiniz.
# Bir veritabanının mevcut verilerini inceleyebilir, silebilir ya da değiştirebilirsiniz.
# SQL sorgulamaları gerçekleştirebilirsiniz.
# MySQL erişim ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Yani kısaca PhpMyAdmin ile çok daha zahmetsizce ve hızlı bir şekilde çalışılabilir. En önemli özelliklerinden bir tanesi de Türkçe dahil 51 dil desteğinin bulunması.

Genel Özellikler:

PhpMyAdmin web tabanlı arayüzü ile özellikle birden fazla kullanıcılı ortamlarda MySQL veritabanını kullanmayı çok kolaylaştırmaktadır. Bu yüzden birçok sunucu şirketi PHPMyAdmin'i sunucu hesapları ile birlikte kullanıcılara sunmaktadır. Bu yazılım o kadar tutulmaktadır ki aynı kod örnek alınarak PostgreSQL, Oracle gibi diğer veritabanlarına da uyarlanmıştır. Programın veritabanını yedekleme özelliği de çok gelişmiştir.
 
Üst Alt