• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Peygamberler Günah İşler mi?

  • Konbuyu başlatan onuc13
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 116
  • Görüntüleme 20K

Okunuyor :
Peygamberler Günah İşler mi?

bziya

Kıdemli
Üye
Sayın Ahrariyye kardeşim ,

Bunların kendilerini Allah zannedecek kadar nefslerinin kulu olmalarına forumdakilerin bir çoğu şahit.Siz henüz yenisiniz bunların inatlarını pek bimezsiniz.

Bunları biz çoktan bildiğimiz için Kur'an ve Hadisleri kendi akıllarına göre güya çıplak ayeti yazıp bir nevi yorum yaptıkları için bir de derler ki ( biz ayet yorumu yapmıyoruz ,çıplak ayeti yazıyoruz ) bunun da bir yorum olduğunu bilmiyorlar yada insanları kandırmak için kafalarına göre bir yol tutturmuşlar.Yani bir nevi ansanları bu katakullelere aldanacak kadar cahil zannediyorlar.

Biz bunları geçtik , kıyetli Müslüman kardeşlerimize faidesi olsun diye konulardaki yüzkaralıklarını suratlarına çarpıyoruz ki , hakikat ortaya çıksın.Yine sevgili ve temiz müslümanları düşünerek bir kaç işlediğimiz konuyu burada zikredelim.yukarıdan aşağıya zaten konuyu takip edenler , aklı selimin hakim olduğunu görecek kadar basiret sahipleridir.

http://www.supermeydan.net/forum/forum355/thread58660.html

http://www.supermeydan.net/forum/forum540/thread58578.html

Son söz : İslamiyet Asla aklına tapan bir nevi ateistler ile bu noktada ortak olan cahillerin istediği gibi beşeri bir dinciğe dönüşmeyecektir.

Efednimizin Nahl 44 ayetince beyan buyurduğu kıymetli Kur'an bilgileri ASLIN kendisidir.Bunları kafasına göre tevil etmek ASLA İHANETTİR.DİNDE BİD'ATTİR.Efendimiz aleyhisselam dinimiz Eshabına bildirdi ve o yüksek Eshab talabelerine nakletti ve bu silsile zamanımıza kadar tek nokta eklemeden dinimizi bizlere getirdiler.Allahü Teala hepsinden razı olsun.Bu yolun yani Ehli Sünnet in bildirdiği bilgilere uymayan ve adına din dedikleri her şey bozuk ve yanlıştır.İSLAM ile uzaktan yakından ilgisi yoktur.Söyleyen yada yazanın kendi beşeri uydurduğu bir dinciktir yani PUTTUR...
 

ARİF

Amatör
Üye
Peygamberlerin sıfatları şunlardır:

Emanet [emindir],
Sıdk [her işi doğrudur, yalan söylemez],
Tebliğ [Dini eksiksiz bildirir],
Adalet [her işte hakkı gözetir],
İsmet [günah işlemez],
Fetanet [çok akıllı, anlayışlı, zeki],
Emnül-azl [peygamberlikten azledilmez yani peygamberlik ellerinden alınmaz.]


Bunları İnkâr eden Peygamberliği inkar etmiş olur.Peygamberler Günah İşler demek pek çirkin bir iftiradır.Müslüman böyle sözler söylemez.

Kişilerin Kur'anı Kerim meallerini dikkate alıp kendi aklı ile PEYGAMBERLER GÜNAH İŞLER diye hüküm çıkarması doğru değildir.Ayete kendi görüşüne göre mâna veren bizden değildir.Yani müslümanlıktan uzaklaşır.Din onlara mı inmiştir ki dini açıklama ve beyan etme yetkisini kendilerinde buluyorlar.Yada kendilerini Allah yada Peygamber mi zannediyorlar.

Kur'anı Kerimin gerçek manasını öğrenmek için Ehli sünnet ulemasının ilmihallerine müracat edilmelidir.
Sözün doğrusuna ne denir.

Allah razı olsun kardeşim.

Bu konuda sayın El Aciz , Bziya , Ahrariyye kardeşlerimiz doğruyu söylemişlerdir.Hepsine bol selamlar ve bol bol dualar olsun.

Batıl yola kaymış arkadaşlara Allah hidayet versin.Islah etsin.Amin.
 

mopsy

Emektar
Üye
Selam!

Allah cc nun vaadleri yerine gelen/Kaderdir.
Ve vaadini soyle acikladi.
7.6. Yemin olsun, kendilerine elçi gönderilenleri muhakkak hesaba çekeceğiz;
Gönderilen elçileri de mutlaka hesaba çekeceğiz.
...Resulleri sorguluyacagiz...

Bilindigi gibi gunaha giren mumin hemen Allah cc dan AF diler
Ve bir daha yapmayacagina soz verir.
Bu amelin adi TEVBE dir.
4.17. Allah'ın, kabulünü üstlendiği tövbe, bilgisizlikle kötülük işleyip de çok geçmeden tövbe edenler içindir. Allah, işte böylelerinin tövbesini kabul eder. Allah Alîm'dir, Hakîm'dir.
.... tövbe, bilgisizlikle kötülük işleyip de.....

Baglaminda Resuller diyor ki:
Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
2. 127. İbrahim'in, İsmail'le birlikte, o evin ana duvarlarını yükselterek şöyle yakardıkları zamanı da an: "Rabbimiz, bizden gelen niyazları kabul buyur; sen, evet sen, Semî'sin, her şeyi çok iyi duyarsın; Alîm'sin, her şeyi çok iyi bilirsin."
...İbrahim'in, İsmail'den/bizden gelen niyazları/yalvarmalari kabul buyur...
Bakalim neymis istekleri?
2.128. "Rabbimiz! Bizi, sana teslim olmuş iki müslüman/Allah'a teslim olan kıl. Soyumuzdan da sana teslim olan müslüman bir ümmet oluştur. Bize ibadet yerlerimizi göster, bizim tövbemizi kabul et! Sen, evet sen, Tevvâb'sın, tövbeleri cömertçe kabul edersin; Rahîm'sin, rahmetini cömertçe yayarsın."
SADAKALLAH!
...İbrahim'in, İsmail'in/bizim tövbemizi kabul et!...
Peygamberlerin:Tasavvufcu iddaalarindan,
ISMET sifatindan haberleri yok anlasilan...
BESER:"Peygamberin Ismet sifati var.
Ve bu yuzden de gunah isleyemezler" DIYOR.

RESULLER ise ALLAH cc dan;
TEVBE lerini KABUL ETMESINI DILIYOR.
 

mopsy

Emektar
Üye
Selam!

ELCILER GUNAH ISLERSE

Rahman ve Rahîm Allah'ın adıyla...
27.10:... "Korkma ey Mûsa, benim. Benim huzurumda, elçi olarak gönderilenler korkmaz."
11. "Zulme bulaşan müstesna.
O da bunu kötülüğün arkasından güzelliğe çevirirse hiç kuşkusuz ben Gafûr'um, Rahîm'im."
Sadakallah!

BESER:"Peygamberin Ismet sifati var.
Ve bu yuzden de gunah isleyemezler" DIYOR.

RESULLER ise ALLAH cc dan;
TEVBE lerini KABUL ETMESINI DILIYOR.
...güzelliğe çevirirse hiç kuşkusuz ben Gafûr'um......
 

sevmekesas

Tecrübeli
Üye
Peygamberler günah işleme potansiyeli/kabiliyeti taşırlar. Bu insan olmaları gereğidir. Ama İlâhi korunmuşluk gereği bilerek isteyerek günah işlemezler/işlettirilmezler. İsmet sıfatı bu anlamda alınmalıdır. Yoksa haşa onlar melek değil.

Onlar bu durumda olmalarına rağmen buna rağmen tüm korunmuşluğa ve günahlardan uzak durmalarına rağmen en fazla istiğfar etmeleri de bize açık bir örneklik olmaktadır. Yani Onların günah diye üzüldükleri hususlar için bunca üzülmelerine bakılırsa, bunca tevbe ve istiğfar ettiklerine bakılırsa diğer insanlar ne edecekler acaba?
 

lall

Acemi
Üye
Fetih-1. Biz sana doğrusu apaçık bir fetih ihsan ettik. Ki böylece Allah, senin geçmiş ve gelecek günahını bağışlasın. Sana olan nimetini tamamlasın ve seni doğru bir yola iletsin.

Duha-7. Seni bir sapık olarak bulup doğruya iletmedik mi?

Mümin 55. Şimdi sen sabret. Çünkü Allah’ın vadi gerçektir. Günahının bağışlanmasını dile. Akşam-sabah Rabbini hamd ile tesbih et.


Muhammed 19. Bil ki, Allah’tan başka tanrı yoktur; hem kendi günahlarının, hem de inanmış erkek ve kadınların günahlarının bağışlanmasını dile.

Taha 121. Adem rabbine isyan etti de yolunu şaşırdı.

Kalem 48. Ey Muhammedi Sen Rabbinin hükmüne kadar sabret. Balık sahibi Yunus gibi olma.

ENFAL 67. Yeryüzünde savaşırken, düşmanı yere sermeden esir almak hiçbir peygambere yaraşmaz. SİZ Geçici dünya malını istiyorsunuz, oysa Allah ahireti kazanmanızı ister. Allah Güçlü’dür, Hakim’dir.

Abese suresi, vs.

ayetler açık.. zelle diye kıvırmaya gerek yok. bu peygamberlerimizi küçültmez aksine yüceltir. Onları güzel birer örnek haline getirir. ismet sıfatına sahip olan bir adamı kim örnekleyebilir?

ismet sıfatını niçin uydurmuş olabilirler düşündünüz mü? çünkü bu sıfat bir kez insan olan peygambere yüklenirse, şeyhlere, imamlara, din büyüklerine yüklenmesi daha kolay olur. özetle, bazı gruplar kendi şeyhlerini ve dini liderlerini kusursuzlaştırmayı meşru zemine oturtabilmek için evvela peygamberleri kusursuzlaştırmak zorundadırlar.

Hatadan, günahtan her türlü eksiklikten münezzeh olan yalnız Allahtır.
 
Üst Alt