Peygamberimiz (sav)in Irakta yaşanan olayları haber verdiğini biliyor musunuz?

Ortadoğuda şu anda çok büyük karışıklıklar var. Irak üçe bölündü, Mısırda iç savaş hiç durmadan devam ediyor, Suriyede kan dökülmeden bir gün bile geçmiyor, İsrail ve Filistin arasındaki çatışmaların şiddeti gün geçtikçe artıyor.

Bundan birkaç sene öncesine kadar hiç bir sorun olmadan yaşayan bu ülkelerde son zamanlarda neden bu kadar karışıklıklar çıktığını hiç düşündünüz mü?

Peygamberimiz (sav)in hadislerinden anladığımız üzere şu anda ahir zamandayız. Yani kıyametten önceki son dönemdeyiz. Peygamberimiz (sav) ahir zamanda Ortadoğuda çok büyük karışıklıklar olacağını bizlere 1400 sene önce bildirmiş. Bu gerçekleşen olaylar çok büyük mucize olmasına rağmen insanlara anlatılmıyor.

Bildiğiniz gibi doğru tarafından siyah bayraklılar çıktılar. Peygamberimiz de 1400 sene önce bizlere siyah bayraklıların çıkacağını bizlere şöyle haber vermiştir:

Horasanda (DOĞUDA) SİYAH BAYRAKLAR ZUHUR ETTİĞİNDE... (Gaybet-i Numani, sf. 228)

... Onlar bir süre devam ettikten sonra, YİNE DOĞUDAN BU KEZ KÜÇÜK SİYAH BAYRAKLAR ÇIKAR... (Celâleddin Suyuti'nin Tasnifinden Hadisler, Ahir Zamân Mehdisinin Alametleri, s.61, hadis no. 7.77)

Üç alametin ardından imam kaim (Mehdi as)ın çıkışını bekleyin.

Kendisine sordular: Bu alametler nelerdir?

Suriyelierin karşılıklı anlaşmazlıkları, Horasandan siyah bayrakların çıkması ve Ramazan ayında korku. (Bihârül-Envâr, 14)

BENİ ABBASA AİT (IRAK) SİYAH BAYRAKLAR çıkar(Nuaym bin Hammad, Kitab al-fiten)

(Siyah Bayraklılar) FIRAT KIYILARINDAKİ ŞEHİRLERİNDE, KARADA VE DENİZDE ONLARI (KENDİLERİNE KARŞI GELENLERİ) ÖLDÜRECEKLERDİR. (Gaybet-i Numani, sf. 327)


Görüldüğü gibi hadislerde Peygamberimiz (sav) Irakta bugün yaşanan olayları çok detaylı bir şekilde tarif etmiş.

Tüm Müslümanların yapması gereken bir an önce Hz. Mehdi (as)ın zuhuru için dua etmektir. Dünyada yaşanan tüm bu olayların, karmaşanın, savaşların son bulması için İslam Birliğinin bir an önce kurulmasının aciliyeti ortada. Peygamberimiz (sav) hadislerinde Hz. Mehdi (as)ın zuhuruyla dünyadaki bu zulüm ortamının son bulacağını şöyle müjdelemiştir:

Sonunda da BELALAR, FİTNELER VE HOŞLANMAYACAĞINIZ BİRÇOK KÖTÜ İŞLER İSABET EDECEKTİR. Arka arkaya öyle fitneler gelir ki, sonra gelen gittikçe daha büyük olduğu için önce geleni ince ve hafif bırakır. (İmam Şarani, Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahirzaman Alametleri, s. 394-395, no. 733)

ONUN ZAMANINDA KURTLA KOYUN BİRARADA OYNAYACAK, YILANLAR ÇOCUKLARA ZARAR VERMEYECEKTİR. İnsan bir avuç tohum atacak, 700 avuç hasat edecektir.(El Kavlul Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, sf. 43)

(Hz. Mehdi (a.s.)ın) Zamanında NE BİR KİMSE UYKUSUNDAN UYANDIRILACAK, NE DE BİR KİMSENİN BURNU KANAYACAKTIR. (El Kavlul Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 42)


Allahın izniyle Hz. Mehdi (as) tüm dünyayı savaştan, karmaşalardan, sevgisizlikten arındıracak ve tüm insanların maddi ve manevi kurtuluşa ermesine vesile olacaktır.
 
selam ederim;
Suriyelierin karşılıklı anlaşmazlıkları, Horasandan siyah bayrakların çıkması ve Ramazan ayında korku. (Bihârül-Envâr, 14
ramazan ayında korku? elimiz kolumuz bağlı izliyoruz. olacaklar belkide nükleer bir silah ile sınırlı kalmayacak ama ebabil kuşlarına benzer bir olay yaşanacağa benziyor. gerçekten korkuyla bekliyoruz haberler hiç iyi değil. benzer bir yazı paylaşmıştım 1 hafta kadar önce.
Tüm Müslümanların yapması gereken bir an önce Hz. Mehdi (as)ın zuhuru için dua etmektir.
malesef bazıları diyeceklerki, "biz anlamıştık fakat ne yapabilirdik?" gibi ifadelerle vicdanlarını rahatlatacaklar. ama doğruyu görüp hiç kıpırdamayanlarda mehdinin zuhurunu geciktirenlerdir. mehdinin zuhuru dualarla olacak iş mi? dualarla herşey mümkün olsa ozaman mehdinin gelmesi için değil dünyanın güllük gülistanlık olması için dua edelim de hiç olmazsa mehdinin zuhuru ile meydana gelecek kıyamete maruz kalmayalım? bu dua daha mantıklı bence. dua edip oturma dönemi son bulacak onun zuhuru ile zaten.

bir keresinde makaleler yazan bir din adamının tutunacak dalı kalmadığında bana yönelttiiği soru içler acısıydı, 35 yıldır bu yazılar geliyorsa neden kimse inanmıyor muş.. yani belirli bir sayıda inanan olursa inanmak daha makbulmüş tıpkı islamiyet gibi. inan geç nasılsa cennetliksin. bende sormuştum beyefendiye bize kaç kişi inandığında siz bize inanacaksınız diye.. tartışma son bulmuştu bu sözle. bir başka kitap ehlide konuşurken cd ye kaydedin de dinleyelim demişti. oysa pek çok benzer olaya rahatlıkla inanmaktaydılar.

neyse dostlar sık sık af dualarınızı eksik etmeyin. sadece af duaları kabul görecek başka birşey için boşa tüketmeyin vaktinizi nefesinizi. inanmak geride kalacak hak verme dönemi başlıyor. yani anlamak idrak etmek. bozuk teyip gibi her ramazan aynı sorular aynı konuşmalar aynı kişilerin anlattığı hikayelerden gelinen nokta ortada. ortadan kaybolacaklar, hepsi başını elinin arasına koyup düşünecek, hak verecek ama dile getiremeyecek.

sanmayınki kendi kendime konuşuyorum burada, az zaman kaldığını hepiniz biliyorsunuz. ulu Allah kalplere bildirmiştir az zaman kaldığını. kapılar açılmıştır gaybdan ordular yola çıkmıştır. malesef zorla olacaktır bu iş. ne üzücü değilmi. bu forum tarihe geçecek, bizden sonraki onlarca nesil okuyacak burada yazılanları. hepsine candan selam ederimki olacak olan olayların nedeni; özgür irademiz ile yakıp yıktığımız bu dünyayı, ulu Allah'ın merhameti ve emri ile, temiz adil bir dünya haline getirip insan ırkının nesllini sürdürmesini sağlamaktır. olacak olaylar asla bir ceza sayılmaz, hepsi birer merhamettir. yoksa bu adaletsiz düzen içersinde (bunu insan kendisi başarmıştır) sanıyorum insan ırkı birbirini yada kendi hayatına son vererek neslini sürdürmeyi tehlike altına sokacaktır.

din dediğimiz şey sadece doğrudan yana anlayıştan ibarettir. ulu Allahın ne ibadete nede dindar kula ihtiyacı yoktur. bu bizim için gereklidir. gönderilen kitaplarda insanlık buluşamamıştır. peygamberlerde de buluşamamıştır, insanları buluşturacak şey din değil içerdiği doğruluk ve adalet anlayışıdır. işte o yol ulu Allah'ın yoludur. maksat her insanın bünyesinde taşıdığı o nur ile, Allah'ta buluşabilmesini sağlamaktır. fakat malesef bölücülük ve taraftarlık insanın fıtratında var. düşünmek zor gelir insanada hemen inanılmışa inanmayı tercih eder. kimisi cennete huri bekler kimisi akan şelaleler, kimse düşünmez cennet vaad edilmiş olmasa bile, kendisine çevresine tabiata karşı saygı sevgi hoşgörü adaletli olmak din'en görev değil, insan olduğumuz için vazifemizdir. sadakayı yardımı sevap için verenle, vicdanen veren arasında fark vardır. vicdanen veren,kitaplar ve peygamberler gönderilerek insan modelinin olması istenilen noktaya gelmiş olan kişidir. inanan ve hak veren arasındaki farkta bununla aynıdır. yani dostlarım din diye birşey yoktur aslında bu bizim yarattığımız ve giderek akıl ve mantıktan uzaklaştırdığımız bir takım şekil ve hurafelerden ibarettir. din tapma isteme alış veriş aracı değildir, yanlızca insan olma ilmidir. maharet insandadır. kutsal olan şey kitap değil hitap ettiği insanlardır. yaradılanlara karşı nekadar dikkatli olursanız o derece dindarsınız demektir. heleki insanları nekadar severseniz o derece iman sahibisiniz demektir.

mehdi zuhur edemiyor sebebi insanların din'i bir kutsal araç olarak görmeleridir. oysa ulu Allah'ın kainatta nurundan yarattığı ve şah damarından bile yakın olduğunu bildirdiği tek varlıktır insan. bizse bu gerçeği görmezden gelip birbirimizi ve çocuklarımızı katletmekle meşgulüz. sebebi yine dar din anlayışlarıdır ne acı. insan aklı mantığı bir türlü kabul edemiyor hala din diye hikayeler anlatıp ağlaşıyorlar. kimse niyet etmiyor oradaki bir kişi gibi olmaya. sevgili muhammed ali ömer ebubekir osman yunus yusuf isa meryem davut musa ibrahim suleyman ve niceleri gibi olmaya çalışmak yerine, başlarına hazreti kelimesini koy gitsin ancak öyle uzaklaşırtırır insan hayatından İNSAN gibi İNSAN olmaya niyet etmeyi.

mehdi zuhur edemez çünkü insanlar Allah'ın yarattığı mehdiyi değil, kendi kafalarında yarattıkları mehdiyi arıyorlar. ne zamanki fikirleri değişir o vakit duyacaklar ulu meleklerin ve peygamberlerin önemli uyarılarını. o vakit mehdi değil adalet ve muhakeme zuhur edecektir. onun zuhuru insanların anlayışıyla değil malesef korkusu ile olacaktır. işte ramazanda yaşanacak korkunun nedeni budur. ne olacağını bilemiyorum 2-3 ramazandır yazıyorum ramazan aylarına dikkat edin ilk büyük olay yaşanacak diye. bu hadisden haberim yoktu ozamanlar fakat bildirilmişti. hangi ramazan olur onuda bilemiyorum ama başladığında ardı arkası kesilmeyecek olaylar vuku bulacaktır. taki insanlar kenetlenip islamı idrak edene kadar devam edecektir. eğerki birleşme olmazsa malesef insan ırkı devam edemeyecektir yaşamına.
 
selam ederim;
Üç alametin ardından imam kaim (Mehdi as)ın çıkışını bekleyin.
Kendisine sordular: Bu alametler nelerdir?

Suriyelierin karşılıklı anlaşmazlıkları, Horasandan siyah bayrakların çıkması ve Ramazan ayında korku. (Bihârül-Envâr, 14)

ebola virüsünün başlangıç ve yayılma tarihi ramazanda korku kısmını tanımlıyor gibi. gazete manşetleri en azından bunu böyle bildiriyorki neredeyse hepsi dünyada korku başlığını kullandılar.
 
Cevap: Peygamberimiz (sav)’in Irak’ta yaşanan olayları haber verdiğini biliyor musun

selam ederim;
ebola virüsünün başlangıç ve yayılma tarihi ramazanda korku kısmını tanımlıyor gibi. gazete manşetleri en azından bunu böyle bildiriyorki neredeyse hepsi dünyada korku başlığını kullandılar.

Obama: Yüzbinlerce kişiyi öldürebilir

ABD Başkanı Obama, BM'de düzenlenen Ebola konulu oturumda, hastalığın oluşturduğu tehdidin giderek büyüdüğüne "Kontrol altına alınmazsa, önümüzdeki aylarda yüz binlerce kişiyi öldürebilir" sözleriyle dikkat çekti.
milliyet.com.tr
 
Avrupa'da ilk ebola vakası
İspanya'nın başkenti Madrid'de bir hemşirede ölümcül Ebola virüsüne rastlanması Avrupa'da korkuya neden oldu. Avrupa'da ilk ebola vakası - Milliyet Haber
 
Peygamberimiz (sav) ahir zamanda Ortadoğu da çok büyük karışıklıklar olacağını bizlere 1400 sene önce bildirmiş. Bu gerçekleşen olaylar çok büyük mucize olmasına rağmen insanlara anlatılmıyor.[/B]

Bildiğiniz gibi doğru tarafından siyah bayraklılar çıktılar. Peygamberimiz de 1400 sene önce bizlere siyah bayraklıların çıkacağını bizlere şöyle haber vermiştir:
Horasan da (DOĞU DA) SİYAH BAYRAKLAR ZUHUR ETTİĞİNDE... (Gaybet-i Numani, sf. 228)
İyi de Hz.İsa'da, yaklaşık 2.000 küsür yıl önce 1.Dünya Savaşını haber vermiş...."Bu gerçekleşen olaylar çok büyük mucize olmasına rağmen insanlara anlatılmıyor."
İNCİL
LUKA-21.BAP
10.O zaman onlara dedi: Millet millete karşı, ülke ülkeye karşı kalkacak;
 
selam ederim;

İyi de Hz.İsa'da, yaklaşık 2.000 küsür yıl önce 1.Dünya Savaşını haber vermiş...."Bu gerçekleşen olaylar çok büyük mucize olmasına rağmen insanlara anlatılmıyor."
İNCİL
LUKA-21.BAP
10.O zaman onlara dedi: Millet millete karşı, ülke ülkeye karşı kalkacak;

sevgili forumdaşım, amacımız peygamberlerin gelecekten haber verip mucizelerini kanıtlamak birbirleriyle yarıştırmak değil zaten. bilgi aynı yerden gelmiyormu? cebrail as haber veren değilmi? buradaki paylaşımlarımız zaten haberdar etmek için:) medyadaki gündem farklı işliyor malesef.
 
sevgili forumdaşım, amacımız peygamberlerin gelecekten haber verip mucizelerini kanıtlamak birbirleriyle yarıştırmak değil zaten.
Diyorsunuz da, bakınca, konu başlığı bu....:
Peygamberimiz (sav)âin Irakâta yaşanan olayları haber verdiğini biliyor musunuz?

ve ilk mesaj içeriğinden küçük bir kesit de bunlar...:
Peygamberimiz (sav)in hadislerinden anladığımız üzere....
Tüm Müslümanların yapması gereken bir an önce...

Bu içerikler ile sizin söylediğiniz ile aynı değil...Ben de bir örnek gösteriyorum...: " İncil de alamet sunmuştur " diye....Peki o rivayet edilen alamete inanan Müslüman, rivayet edilen İncil'e niçin inanmaz....? Biri 1.400 yıl önceki rivayet, diğeri 2.000 küsür yıl önceki rivayet...Hitap edilen kitle " Müslüman " olunca....;

-Bunun düşünülmesi gerektiğine inanıyorum....
 
selam ederim;

gerçekten haklısınız konu başlığı peygamberin mucizevi şekilde gelecekten haber vermesi şeklinde yorumlana-dabilir. sevgili isa da cebrail as ile buluşmuş onunla yakından temas kurmuş ulu Allah'ın sevdiği bir kuludur. onunda mesajlarına bilginiz ölçüsünde dikkat çekmenizi rica ederim. sevgili isanında verdiği mesajların önemine inanıyorum. inanan arkadaşlarda vardır elbet, çünkü islamı kabul eden kişi sevgili isanında cebrail as ile olan yakınlaşmasını kabul etmek zorundadır. haberin kaynağı aynıdır.
 
sevgili isanında verdiği mesajların önemine inanıyorum. inanan arkadaşlarda vardır elbet, çünkü islamı kabul eden kişi sevgili isanında cebrail as ile olan yakınlaşmasını kabul etmek zorundadır. haberin kaynağı aynıdır.

Size göre veya Müslümana göre " kaynak aynı " olabilir...Ancak bir Hristiyana göre, bir Yahudiye göre kaynak aynı değildir...
 
Üst Alt