Peygamberi ilahlastiranlara ALLAh cevap veriyor!!!!!

Selamün Aleyküm,

son zamanlarda tasavvufun gercek yüzü ve maskesi iyce düsmeye baslyior gönüllerdeki putlara saldirildimi insanlarin heybeti artiyor.

Peygamberi ilahlastiranalra gelince bakalim allah kitabinda onun icin ne diyor!!

Rahim ve Rahmanin adiyla....

71. Bütün insanları kendi önderleriyle birlikte çağıracağımız günü hatırla. (O gün) her kime kitabı sağından verilirse işte onlar kitaplarını okurlar ve kıl kadar haksızlığa uğratılmazlar.
72. Kim bu dünyada körlük ettiyse ahirette de kördür, yolunu daha da şaşırmıştır.
73. Onlar, sana vahyettiğimizden başkasını bize karşı uydurman için az kalsın seni ondan şaşırtacaklardı. (Eğer böyle yapabilselerdi) işte o zaman seni dost edinirlerdi.
74. Eğer biz sana sebat vermiş olmasaydık az kalsın onlara biraz meyledecektin.
75. İşte o zaman sana, hayatın da, ölümün de katmerli acılarını tattırırdık. Sonra bize karşı kendine hiçbir yardımcı bulamazdın.
76. Seni o yerden (Mekke'den) sürüp çıkarmak için neredeyse seni sıkıştıracaklardı. Bunu yapabilselerdi senin ardından orada pek az kalırlardı.
77. Senden önce gönderdiğimiz peygamberlerimiz hakkındaki kanun böyledir. Bizim kanunumuzda hiçbir değişme bulamazsın.
Isra süresi

sadakallah!!

Görüldügü gibi burda peygamber a.s bahis edilmekte onun bile kafirlere az kalsin meyil verecegini söylemek de allah..

simdi size soruyorum Peygamber a.s bile böyle bir hale düserken bu Ilahlastirmak ne oluyor Gördügünüz gibi Bizim GIBI BESER!!!

Hakka 44–45–46: Eğer (Peygamber) bize isnat ederek bazı sözler uydurmuş olsaydı, mutlaka onu kudretimizle yakalardık. Sonra da onun şah damarını mutlaka keserdik.

Allahin Rahmeti Üzerinize olsun
 
Selamün Aleyküm

rahim ve rahmanin ad ile

De ki: Ben, yalnızca sizin gibi bir beşerim. (Şu var ki) bana, İlâh'ınızın, sadece bir tek İlâh olduğu vahyolunuyor. Artık her kim Rabbine kavuşmayı umuyorsa, iyi iş yapsın ve Rabbine ibadette hiçbir şeyi ortak koşmasın." (18/110)
kehf suresi 110
sadakkallah
allahin rahmeti üzerinize olsun
 
Selamün aleyküm,

ne ilgincdir ki allah baska bir ayetinde müminlerin peygamberler arasinda ayirdim yapmadiklarini vurgulamaktadir.

Rahim ve Rahmanin adi ile...

285. Peygamber, Rabbinden kendisine indirilene iman etti, mü'minler de (iman ettiler). Her biri; Allah'a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: "Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz." Şöyle de dediler: "İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sanadır."

Sadakallah!!
Bakara süresi

allahin rahmeti üzerinize olsun
 
Selamün Aleyküm,

Duha süresi ayet 7

Ve seni, yol yitirmiş bulup da yol göstermedi mi sana?

Hangi yolu yitirmis Dini acidan dir yani sapik veya dinsizdin diyor allah burda.

Sura süresi 52 ayetde bunu tasdikliyor

(52-53) İşte sana da, emrimizle, bir ruh (kalpleri dirilten bir kitap) vahyettik. Sen kitap nedir, iman nedir bilmezdin. Fakat biz onu, kullarımızdan dilediğimizi, kendisiyle doğru yola eriştireceğimiz bir nur yaptık. Şüphesiz ki sen doğru bir yola iletiyorsun; göklerdeki ve yerdeki her şeyin sahibi olan Allah’ın yoluna. İyi bilin ki, bütün işler sonunda Allah’a döner.

allahin rahmeti üzerinize olsun
 
Üst Alt