• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Part time militan...

  • Konbuyu başlatan Guney
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 0
  • Görüntüleme 1K

Okunuyor :
Part time militan...

Guney

Kıdemli
Üye
Part time militan” patronların kabusu oldu

Almanya'daki ekonomik krizden bu örgüt doğdu: Kendilerine'Part Time Militan' diyorlar, patronların kabusu oluyorlar. Örgüt üyeleri, elemanına saatte 7 euro’dan az ücret veren şirketlere karşı savaş açtı.

Şafak Hareketi adlı örgüt 2 Kasım 2009’dan bu yana birçok eylem gerçekleştirdi. Alman güvenlik birimleri, kendilerini “part-time militan” olarak tanımlayan BM (Bewegung Morgenlicht-Şafak Hareketi) adlı örgüt yüzünden alarma geçti.

Almanya’da 1970’li yıllardaki Kızıl Ordu Fraksiyonu (RAF) gibi kapitalizme savaş açan BM, saldırı tehdidinde bulundu. BM, Bild gazetesine gönderdiği mektupta, “Elemanlarına saatte 7 euro’nun altında maaş ödeyen şirketlerin listesi üzerinde çalıştıklarını” açıkladı. Düşük maaşla personel çalıştıran bütün şirketlere yönelik kundaklama eylemleri yapılacağı vurgulanan mektupta, “Holdingler, bankalar, yönetim kurulları ve menajerleri rakip olarak görüyor ve onlara düzenli olarak maddi zarar veriyoruz” denildi. Son 3 ayda çok sayıda eylem düzenleyen BM, mektubunda şunları belirtti:

“Biz ilke olarak ucuz ve üretimi basit olduğu için molotof kokteyli ile çalışıyoruz. Eylemcilerin yakalanmaması ve kendilerini güvene alabilmeleri için zaman ayarlı ateşleme kullanıyoruz. Düşük maaşla çalıştırılan işçilere ve işsizlere hakaret ettikleri takdirde istisna olarak siyasileri de hedef alıyoruz. RAF’ın hatalarını analiz ettik. Halkın sempatisini kaybettirecek ölümlerden kaçınıyoruz ancak ciddi maddi zarar verecek eylemler yapıyoruz.”

Örgüt konusunda, Frankfurt Emniyet Müdürü Achim Thiel’in bizzat çalıştığı, ayrıca özel siyasi polis birimi K 41’in de ön soruşturma başlattığı açıklandı.
kaynak
 
Üst Alt