Parfümünüzü öpülmek istediğiniz yerlere sıkınız

Parfüm kullanmanın altın kuralı: çok fazla parfüm kullanmayın. Bir odaya gireceğiniz zaman, parfümünüz sizden önce girmesin... Parfümleri nabzınızın attığı yerlere, yani bileklerinize, boynunuza, göğüslerinizin arasına, kulaklarınızın arkasına, hatta dirsek ve dizlerinizin arkasına, ayak bileklerinize, baldırlarınızın iç kısımlarına sıkınız. Buralarda kanınız derinizin üst kısmına yakın olduğunundan, bu bölgeler daha sıcaktır ve parfümünüzün daha iyi yayılmasını sağlayacaktır. Coco Chanel diyor ki: "Parfümünüzü öpülmek istediğiniz yerlere sıkınız". Dikkate almaya değer...Parfümü yaklaşık 30 cm. uzaklıktan sıkınız. Estee Lauder tarafından önerilen diğer bir yöntem de, parfümü havaya sıkmak ve oluşan parfüm bulutunun içine girmek...

Ayrıca saçınızı fırçalamadan önce saç fırçanıza bir miktar parfüm sıkmanızı öneririz.

Parfümü kıyafetlerinize sıkmayınız. Parfümün içerisindeki yağlar özellikle ipek gibi hassas kumaşlarda lekeye sebep olabilir. Parfümleri sadece vücudunuza, kokunun gelişebileceği yerlere sıkınız. En iyisi, parfümü giyinmeden önce kullanmaktır.

Eau de toilette türü parfümler yaklaşık 4 saat, eau de parfum türleri ise 8 saat kadar üzerinizde kalır (Bir parfümün yağ oranı ne kadar yüksekse, kokusu o kadar kalıcıdır).

Parfümünüzün kokusunun vücudunuzda daha kalıcı kadınca olması için, parfümü sürmeden önce aynı markaya ait vücut losyonu, nemlendirici, pudra gibi yan ürünleri kullanınız, parfümü bunun üzerine sıkınız. Bu ürünlerin içerisindeki yağlar, parfümü tutarak daha kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Parfümler kuru ve açık renkli ciltlerde daha az kalıcıdırlar (Parfümler bu cilt tiplerinde daha uçucu olurlar). Bu yüzden parfümler kuru ciltlerde daha sık tazelenmeli ve yan ürünlerle birlikte kullanılmalıdırlar.

Parfümü şişesinden parmağınızla sürmeyiniz. Derinizdeki yağ, şişenin içerisine girerek parfümünüzün kokusunun bozulmasına sebep olabilir. Bu yüzden püskürtmeli parfümleri tercih edin, ya da bir parça pamuk üzerine döktükten sonra üzerinize uygulayın.
kadinca.net
 
ben parfüm ve deodorant kullanımında farklı yollar izliyorum. ve sizinle %90 uygunluk taşıyor. deodorant bildiğim kadarı ile:

asıl görevi terlemeye karşı tedbir alması ve vücudu ter kokusundan kurtarması. bu nedenle mutlaka deodorantı terlemeden önce kullanırım, terledikten sonra yararı olmadığını unutmam. birde genelde duş sonrasında ve kesinlikle sadece 2 bölgeye uygularım. 1-koltuk altları 2- ayak dizleri içlerine.

parfümü ise
yine duştan sonra (bu çok önemli diye düşünüyorum, vücut nemli iken bu ürünler vücuda daha iyi entegre oluyorlar.) boynuma kulak arkalarıma ve el bilek içleri ile kol dirsek içlerine uyguluyorum. kıyafetimin ise sadece omuz bölgelerine (dönüşlerde rüzgarla harika yayılır) 25-35 santim uzaklıktan uygularım. bu arada favorim, pino'nun çam kokusudur.
 
ben de aynı ürünün önce deodoranını sonra parfümünü sıkıyorum. Genelde set alırım bunun için ama sprey deo kullanmıyodum işim zor oluyodu. Şimdi She parfümlerin roll-on unu çıkarmış set gibi alabiliosun o çok işime yaradı. hem roll-on daha kalıcı gibi geliyo bana.
 
buyrun,
biz gemiciler hep kötü şeyler düşünüyoruz yapıcak iş yok sanki denizin ortasındaki erkekler gurubuna okuyayım şimdi mesajı,

parfümünüzü öpülmek istediğiniz yere dökün.'' forumdaki masum insanlar gibi okumazlar.
Hastanelik olan 1-2 kişi çıkar ,gelir de bulur bana gelir hastaneye götür diye. Yazmayın böyle şeyle allah aşlına. :Winlk_Tongue: adamlar sakatlanır. :freakedout:
 
Parfümleri nabzınızın attığı yerlere, yani bileklerinize, boynunuza, göğüslerinizin arasına, kulaklarınızın arkasına,
hatta dirsek ve dizlerinizin arkasına, ayak bileklerinize, baldırlarınızın iç kısımlarına sıkınız.
Başka yer mi kaldı ki ?
Demekki karşı cins kokuya gidiyormuş.
Enterasan bir durum..
 
Üst Alt