• Hoşgeldin ziyaretçi , forumdan daha fazla yararlanmak için buradan üye olunuz...

Para ve İman Kim de?

• Konbuyu başlatan İnci
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 37
  • Görüntüleme 5K

Okunuyor :
Para ve İman Kim de?

spartaküs

Tecrübeli
Üye
Eminim almanlar, fransizlar ya da musluman olmayan diger toplumlar cahiliye toplumu oldugu icin gurur duyuyorlar :)

Ammar

Kıdemli
Üye
Ammar, mouse n sağ tuşu bozulacak yakında, kopyala yapıştır yapmaktan. Okumuyoruz o yapıştırdıklarını biliyorsun değil mi ? Hani sen alın size cevap şeklinde yapıştırıp sonra da koltuğuna yaslanıyorsun ya söyleyim dedim :)

Ben de para yok, iman da yok. Demek ki para ile iman aynı yerde duruyor.

Ben kafirleri kendime muhatap kabul etmem....

İster inan ister inanma eninde sonunda CEHENNEM ile tanışacaksın, benden sana tavsiye ALLAH C.C sana ne kadar ömür biçmişse sonuna kadar dünya nimetlrinden faydalanmaya bu dünyada cenneti yaşamaya çalış... Arada bir google da resim başlığına tıkla Yanardağ Magma yada LAV yaz çıkan resimlerden en yüksek çözünürlüklü olanı seç, mesela 1920*1200 biraz bak ve düşün bu ateşe ne kadar dayanabilirim diye...Çünkü ruhunu teslim ettiğin gün işte o ateşin içinde beni geri gönderinde güzel amel edeyim, RABBİME (C.C) ibadet edeyim diye feryat figan bağıracaksın...

Bak sana son kez söylüyorum, hiçbir insan kendisine bunu yapmamalı seni ALLAH C.C bu dünyaya halife olarak şerefli bir varlık olarak yoktan var etmiş.. Kendine bu zulmü yapma, gel TEVBE et sana kardeşim diyeyim.... Yapma kendine bu zulmü etme.. Çünkü ben biliyorum ki kabul etsende etmesende ALLAH BİRDİR, VE GÖK VE YER ARASINDA CANLI CANSIZ NE VARSA HEPSİNİN RABBİ ALLAH C.C' dur Ve SONUNDA ONA DÖNDÜRÜLECEKSİN..

İnna Lillahi ve inna ileyhi Raciun..

spartaküs

Tecrübeli
Üye
Allah insanlari birbirine dusurmek icin yaratmadi... herkes kardesdir der iyi ogreti, aksi zaten kotuluk... korkunc iskenceler edecek bir varliga, hatta kendinize cevirdiniz allahi. birgun allah, benim hakkimda nasil boyle seyler dusunursun, beni kullanarak insanlari nasil korkutursun dediginde ne buyuk kotuluk ettiginin farkina varacaksin. ama is isden gecicek :p

ajan

Tecrübeli
Üye
Ben kafirleri kendime muhatap kabul etmem....

İster inan ister inanma eninde sonunda CEHENNEM ile tanışacaksın, benden sana tavsiye ALLAH C.C sana ne kadar ömür biçmişse sonuna kadar dünya nimetlrinden faydalanmaya bu dünyada cenneti yaşamaya çalış... Arada bir google da resim başlığına tıkla Yanardağ Magma yada LAV yaz çıkan resimlerden en yüksek çözünürlüklü olanı seç, mesela 1920*1200 biraz bak ve düşün bu ateşe ne kadar dayanabilirim diye...Çünkü ruhunu teslim ettiğin gün işte o ateşin içinde beni geri gönderinde güzel amel edeyim, RABBİME (C.C) ibadet edeyim diye feryat figan bağıracaksın...

Bak sana son kez söylüyorum, hiçbir insan kendisine bunu yapmamalı seni ALLAH C.C bu dünyaya halife olarak şerefli bir varlık olarak yoktan var etmiş.. Kendine bu zulmü yapma, gel TEVBE et sana kardeşim diyeyim.... Yapma kendine bu zulmü etme.. Çünkü ben biliyorum ki kabul etsende etmesende ALLAH BİRDİR, VE GÖK VE YER ARASINDA CANLI CANSIZ NE VARSA HEPSİNİN RABBİ ALLAH C.C' dur Ve SONUNDA ONA DÖNDÜRÜLECEKSİN..

İnna Lillahi ve inna ileyhi Raciun..
vallahi tüylerim tiken tiken oldu..şaka yapmıyorum ama şu "gel tevbe et sana kardeşim diyeyim" kısmına takıldım...ben mesela fetullah gülen tevbede etse ben ona bişeyim demem yani bişey derim de onu burda sölemem...müslümanı müslümana düşman ediyolar şu hale bak yaa !!

Ammar

Kıdemli
Üye
Müminler kardeştir diğerleri ile Müminin kardeş olması mümkün değildir.....

3:28 - Müminler, müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmesin ve onu her kim yaparsa Allah'dan ilişiği kesilmiş olur, ancak onlardan bir korunma yapmanız başkadır. Bununla beraber Allah sizi kendisinden korunmanız hususunda uyarır. Nihâyet gidiş Allah'adır.

4:139 - Onlar, müminleri bırakıp kâfirleri dost ediniyorlar. Onların yanında izzet ve şeref mi arıyorlar? Halbuki bütün izzet ve şeref Allah'a aittir.

4:144 - Ey iman edenler! Müminleri bırakıp da kâfirleri dost edinmeyin. Kendi aleyhinizde Allah'a apaçık bir delil mi vermek istiyorsunuz?

5:55 - Sizin asıl dostunuz Allah'tır, O'nun Resulüdür ve namazlarını kılan zekatlarını veren ve rükû eden müminlerdir.

8:64 - Ey Peygamber! Sana Allah yetişir, arkandan gelen müminlerle beraber.

@ spartaküs

Madem korkuyosun neden inkar ediyosun....

Korkutan kul değil ALLAH C.C inkar edenlerin akibeti böyle olacak diyor...

2:119 - Şüphe yok ki, Biz seni hak ile rahmetimizin müjdecisi ve azabımızın habercisi olarak gönderdik. Sen, o cehennemliklerden sorumlu değilsin.

ajan

Tecrübeli
Üye
bide şey vardı dimi eee nasıldı hah : kafirin malı müslümana helaldir :) varmıydı böle bişey hocam sen bilirsin dooru mu yani ??

İnci

Kıdemli
Üye
Kendi fikrim diye birşey mi var...? bakınız bize fikir felan soran yok, bizim fikir beyan etmeyede hakkımız yok.....
Sürekli ayetleri kopyalıyorsunuz.Madem öyle bende size bir ayetle cevap vereyim.

Enfal Suresi - 22
Çünkü yeryüzünde debelenenlerin Allah katında en kötüsü, akıllarını işletmeyen sağır-dilsizlerdir.

ajan

Tecrübeli
Üye
yok hani herşeye Kur'an daki ayetlerden örnek veriyosun ya o bakımdan merak ettim belki vardır böle bişey diye..bilmiyoruz hocam biliyosan sölesene Allah Rızası İçin..

Ammar

Kıdemli
Üye
Sürekli ayetleri kopyalıyorsunuz.Madem öyle bende size bir ayetle cevap vereyim.
O ayeti ben size hatırlatıyım isterseniz şöyle bi bakın bakalım akla davet eden kimmiş..

Akıl çalıştırmayan RABBİ' nin ayetlerini görmeyen, kudretini, insanı kendine kul olarak yaratmış olmasını, onun kimseye birşey danışmak zorunda olmadığını, istediği dakika istediği insan topluluğunu bir anda imha edebileceğini ve onların yerine başkasını varis kılabileceğini açık açık söyleyen ALLAH C.C' a

" Bence şöyle, bence böyle demeye hakkın yok"

sen hayvana soruyomusun, bak kardeş etde yememiz lazım, seni keselim mi.. ? bak aslında ölürken bile hayır işliyosun ... yok ben kesilmek istemem dese seni ne kadar bağlar, sen ona bunu sorarmısın, çünkü o sana et,süt, yünü, ile hizmetine sunulmuş, senin için yaratılmış, onun bir fikri düşüncesi olamaz... olsa da takan olmaz... işte sende KUL olarak yaratılmışsın, bu örnek deki hayvan ile insan arasında ki fark...

ALLAH C.C insanlara karşı çok affedici ve merhametlidir, o verdiği sözden caymaz, en azılı kafir olsada ona karşı bile en güzel adalet ile hüküm verir, asla haksızlık yapmaz, seni özgür bırakır, aslında ne yapacağını, nasıl yapacağını bilir, ama vaadinden caymaz..
Kuluna TEVBE kapısını açık tutar, kul ALLAH C.C ha teslim olur ise, ona güvenir ona dayanır TEVEKKÜL eder ise herşeyin ALLAH C.C dan geldiğine inanır ise ve onun verdiği her hükmün mutaka kendisine hayır olarak döneceğini bilir ise şöyle olur...

..........Allah onlardan razı olmuş, onlar da O'ndan razı olmuşlardır. İşte bu mükâfat, Rabbine saygı gösterene mahsustur. BEYYİNE - 8

Yani verdiğin ayeti bana değil kendine söyle, hatta manasını düşünürek, tekrarla, tekrarla belki aklını kullanmayı akıl edebilirsin...

Hatta yukarda bana gösterdiğin ve ima ettiğin eylemin sende nüzul etmesi ve söylediklerimi daha iyi anlaya bilmen için, her namazda okuyup tekrarlayıp durduğumuz bir ayet ....

Allah O’dur ki kendisinden başka hiç bir ilah yoktur. Hayy ve Kayyum’dur. O’nu dalgınlık ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nundur. O’nun ilmi olmadan katında şefaat edecek kimdir? Önlerinde ve arkalarında ne varsa bilir. Dilediği kadarından başka O’nun ilminden hiç bir şey kavrayamazlar. Kürsisi gökleri ve yeri kaplamıştır. Onları koruyup gözetmek O’na ağırlık vermez. O, öyle ulu, öyle azametlidir.BAKARA 255

Şimdi bu ilah sana fikrini sorar mı..?

Saygılarımla...

Son düzenleme:
Üst Alt